Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2012, 23:23   #1
biopar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-08-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Climatronic - gorąco przy wyłączonym AC

Witam!
Szukałem po forum pół dnia i nie znalazłem... tylko coś takiego, ale bez odpowiedzi:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A problem mam dokładnie taki sam. Przy wyłączonej klimatyzacji autko zaczyna mocno grzać mimo nastawu 16 st.C. Nie ma znaczenia, czy ustawię 16, czy Hi, jest parówa na całym zakresie! Muszę przełączać na LO, chwilkę pochodzi, schłodzi się i spowrotem na 16 po paru minutach problem się powtarza i tak nonstop.
Szwagier ma podobny problem w Audi, ale u niego wystarczy "przedmuchać", czyli wentylator na maksa i po minucie już jest dobrze.
Spotkał się ktoś z tym problemem w fokach?
Znalazłem coś takiego o mondkach: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

biopar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 12:38   #2
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Climatronic - gorąco przy wyłączonym AC

To faktycznie malo szukales...
hmm jest zimno wiec zacznij od panelu climatronika ..moze zacina sie wiatraczek..i termistorek jest zimny ...a moze padl termistorek....a moze uszkodzone sterowanie przeslonami w klimatyzacji....no potrzeba sprawdzac po koleji.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 17:39   #3
biopar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-08-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: Climatronic - gorąco przy wyłączonym AC

napisalem, ze przy wyłączonej klimatyzacji... z klimatyzacja na razie nie jezdze, wiec nie wiem... moze faktycznie zobacze, czy utrzymuje sie temperatura...
biopar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 11:50   #4
bunio1
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Climatronic - gorąco przy wyłączonym AC

Szczerze przyznam ze w focusie slabo dziala climatronic. Czasami ustawiam 21 i jest chlodnaow a czasami wali tak goracym powietrzem, ze sie nie da wytrzymac. W uaplne dni natomiast musza dawac na Lo, ponieważ jak ustawie np 21 st i Auto to gotuje się w samochodzie. szczerze to chyba ogolny problem forda i climatronica, ponieważ ostatnio jeździłem nowym mondeo i też nie mogłem ustawić dobrej temepratury
bunio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 10:52   #5
toldiq
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: Focus I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 126
Domyślnie Odp: Climatronic - gorąco przy wyłączonym AC

ja znow mam inny problem: musze dac HI zeby w autku bylo cieplo. Na trasie przy temp 0-3 st. C mam caly czas HI. Zjescie na nizsze wartosci i odrazu zimno w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toldiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 09:04   #6
vanBasten
ford::amateur
 
Imię: Marco
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Climatronic - gorąco przy wyłączonym AC

To mój 1. post. Witam wszystkich serdecznie.

Odkopujemy...

Niedawno spostrzegłem, że mój climatronic działa niepoprawnie.

Krótki opis awarii:
Wsiadam do zimnego auta (temp. na zewnątrz ok 0*C) odpalam silnik, ustawiam na 19*C. Jadę. Gdy silnik się już nagrzeje zaczyna walić gorącym powietrzemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakakolwiek regulacja nie przynosi efektu. Dopiero po przestawieniu na pozycję LO zaczyna podawać zimne powietrze. Wtedy znów mu zwiększam do 19*C i wtedy jest różnie - czasem dalej podaje zimne, czasem jakby prawidłowe...

Podejrzewam ten przeklęty wiatraczek przy czujniku temperatury.

I tu moje pytania:

1. Czy po rozebraniu panelu będę w stanie zauważyć czy ten wiatraczek się kręci czy nie? Czy zawsze i ciągle powinien się obracać?

2. Czy termistor i wiatraczek/silniczek można dokupić i wymienić samodzielnie czy trzeba kupić cały panel?



Na razie zainwestowałem 6zł w klucze do radia. Po cichu liczę, że być może przywaliło go tam kurzem i po przedmuchaniu wiatraczek ruszy...
vanBasten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 10:01   #7
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Climatronic - gorąco przy wyłączonym AC

Cytat:
Napisał vanBasten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
T

1. Czy po rozebraniu panelu będę w stanie zauważyć czy ten wiatraczek się kręci czy nie? Czy zawsze i ciągle powinien się obracać?

2. Czy termistor i wiatraczek/silniczek można dokupić i wymienić samodzielnie czy trzeba kupić cały panel?[/B]


Na razie zainwestowałem 6zł w klucze do radia. Po cichu liczę, że być może przywaliło go tam kurzem i po przedmuchaniu wiatraczek ruszy...

1-tak jak dziala elektroniczna klima
2-po co chcesz juz cos wymieniac..najpierw sprawdz czy to wina wiatraczka
(jak chcesz kupic termistorek to pasowaloby znac jego charakterystyke)

3-i narazie nic wiecej nie kupuj-jak rozbierzesz to sie samo okaze..zawyczaj konczy sie na zrobieniu wentylatorka.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 10:23   #8
vanBasten
ford::amateur
 
Imię: Marco
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Climatronic - gorąco przy wyłączonym AC

Dzięki za szybką odpowiedź. Rozbiorę, przedmucham powietrzem i zobaczymy.
Dam znać po zabiegu.
vanBasten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 11:23   #9
biopar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-08-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: Climatronic - gorąco przy wyłączonym AC

kolego... zrób jakieś zdjęcia rozbiórki panelu, bo u mnie jest ten sam problem, a wolałbym sam tego nie rozbierać, dopóki nie zobacze jak to się robi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przyda się to potem przykleić do tematu
biopar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 13:10   #10
yarosyaros
ford::average
 
Avatar yarosyaros
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 197
Domyślnie Odp: Climatronic - gorąco przy wyłączonym AC

Koledzy jeśli tak się dzieje to wydaje mi się uszkodzenie panelu climatronica, najlepiej zamówić używany panel na allegro koszt niewielki, poza tym demontaż jest banalny:
-trzeba zdemontować radio (są do tego specjlne uchwyty demontażowe, nim odłączysz radio upewnij się że masz kod do niego)
-potem odkręcasz cztery śrubki z tego co pamiętam będa one widoczne po wyjęciu i wypięciu radia
-potem z czuciem wypinasz panel z zatrzasków
-wypinasz wszystkie kostki zasilające(ps. nie da się ich ponownie źle podłączyć)
-odkręcasz panel climatronic (cztery śrubki)
-wypinasz kostki i podłączasz inny sprawny panel
-montaż odbywa się w odwrotnej kolejności.
Sory za OT.
yarosyaros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.