Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2016, 16:56   #11
quartz20
ford::beginner
 
Avatar quartz20
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Okolice Rze
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie nie będzie,jak się naprawdę parafina wytrąciła to cały układ paliwowy do rozebrania i czyszczenia
Mozesz rozwinac swoja wypowiedz troszke ?

quartz20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 17:06   #12
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

Cytat:
Napisał quartz20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozesz rozwinac swoja wypowiedz troszke ?
Parafina powinna się zrobić płynna ale przy 20 stopniach.Masz taką możliwość?Teraz przy zimie ciężko.Trzeba wjechać do garaż,dmuchawa na voll i odczekać albo poczekać do lata.Poza tym skąd o tej porze letni diesel?W niemczech już od września zmieniają na stacjach na zimowy.Dla pewnosci wybuduj filtr i zobacz czy tam białe pływa,będziesz miał pewność
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 17:25   #13
quartz20
ford::beginner
 
Avatar quartz20
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Okolice Rze
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

Tankowaldm na stacji bolek i lolek wiec wierze w to :
Ze moglo byc gowno a nie diesel, narazie wjechalem do garazu taty, chodza dwie farelki narazie temperatura jest -2 a byla -6 w garazu

Bump: Podanie cieplego powietrza do filtra nie pomoglo , tata jeszcze poluzowal cos pod maska i kazal probowac zapalic i mmialo tryskac ropa a nie tryslo nic, wiec to musi byc ciulowy diesel :/
quartz20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 17:43   #14
Skorpion19651
ford::average
 
Avatar Skorpion19651
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Szczecin
Model: Inny
Silnik: Nawet nawet
Rocznik: Młody nie jest, tak jak ja :)
Postów: 58
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

Sprawdź czy w ogóle podaje paliwo (może się mylę, ale odłącz wężyk doprowadzające paliwo do filtra i zakręć).
Skorpion19651 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 17:45   #15
tomkal28
ford::beginner
 
Avatar tomkal28
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: J
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

Cytat:
Napisał quartz20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tankowaldm na stacji bolek i lolek wiec wierze w to :
Ze moglo byc gowno a nie diesel, narazie wjechalem do garazu taty, chodza dwie farelki narazie temperatura jest -2 a byla -6 w garazu

Bump: Podanie cieplego powietrza do filtra nie pomoglo , tata jeszcze poluzowal cos pod maska i kazal probowac zapalic i mmialo tryskac ropa a nie tryslo nic, wiec to musi byc ciulowy diesel :/
Sądzę że poluzował wtryski jeśli nic nie poleciało to faktycznie może być coś z ropą ale ja bym jeszcze sprawdził filtr paliwa czy tam się coś nie dostało jakiś syf i paliwo nie dochodzi do wtrysków

[COLOR="Magenta"]Bump: Sorry że się wcinam z innym tematem ale może ktoś jest w stanie pomóc w tym problemie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE]

Ostatnio edytowane przez tomkal28 ; 02-01-2016 o 17:59
tomkal28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 17:52   #16
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

Cytat:
Napisał quartz20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tankowaldm na stacji bolek i lolek wiec wierze w to :
Ze moglo byc gowno a nie diesel, narazie wjechalem do garazu taty, chodza dwie farelki narazie temperatura jest -2 a byla -6 w garazu

Bump: Podanie cieplego powietrza do filtra nie pomoglo , tata jeszcze poluzowal cos pod maska i kazal probowac zapalic i mmialo tryskac ropa a nie tryslo nic, wiec to musi byc ciulowy diesel :/
Na przyszłość sraj na te ich parę groszy i tankuj gdzie indziej,kiedyś Citroena ZX zatankowałem na stacji zakładowej i wlali gnoje wody.Niestety uczymy się całe życie.Pozdr.i sukcesu w naprawie
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 18:19   #17
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

w takich sytuacjach gdzie nie wiadomo co jest, warto wymienić filtr paliwa na nowy, wiem że wymieniałeś ale trzeba ...

Bump:
Cytat:
Napisał quartz20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w lesie staliśmy około 2 godzin i auto potem jeździło normalnie.
jak rozładujesz aku to jazda 2 godziny nie wystarcza, trzeba naładować prostownikiem, możesz też podjechać do elektryka niech ci sprawdzi sprawność aku, ja tankuję tylko na firmowych stacjach i dodatkowo co 10 tys.km dodaje
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i nie pamiętam kiedy miałem problem z odpalaniem
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 02-01-2016 o 20:32
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 18:24   #18
quartz20
ford::beginner
 
Avatar quartz20
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Okolice Rze
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

w poniedziałek albo jutro po cichaczu zaglądne do filtra, jutro postaram się uzyskać w garażu tempretaure około +10 stopni i zoabcze może to cos pomoze ;/

ja na takie stacje mam wyrabane, ale akurat wtedy byłem u znajomego na takim troszkę wy****owie i zauwazylem ze mam 70km zasiegu a nie wierze do końca komputerowi i zalałem za 100 czy za 150 na tej zrabanej stacji ;/ a do pelna chciałem dolac na bp zawsze na nim tankuje lub orlenie i nie zdarzyłem ;/
quartz20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 18:53   #19
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

Nie znam dokładnie silnika TDCI ale jeżeli jest taka możliwość to dobrze byłoby podać paliwo z jakiegoś kanistra/butelki bezpośrednio do pompy CR.

Ale to muszą się wypowiedzieć koledzy którzy mają większa wiedzę. Bo nie wiem nawet czy tam jest pompka pomocnicza w baku.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 02-01-2016 o 18:56
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 19:12   #20
quartz20
ford::beginner
 
Avatar quartz20
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Okolice Rze
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale auto nie pali na mrozie

pompa paliwa to wiem gdzie jest ale ta o której mówisz to nie mam pojęcia czy jest czy nie.

Jeszcze od razu zapytam jak już jesteśmy w temacie, jeżeli jutro uda mi się ogrzać garaz do plus/minus 10/15 stopni i auto nie odpali to macie jakiś pomysl co wtedy ?
quartz20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.