Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2009, 11:12   #11
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: podszybie - uszczelka

Cytat:
Napisał Danek27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podszybia nie potrzeba niczym uszczelniać. Woda, która spływa z szyby w rejonie filtra kabinowego trafia do rynienki odprowadzajacej, tak żeby nie zmoczyć filtra. Dalej woda jest odprowadzana pod wóz. Chyba, że masz podszybie bez rynienki.
Abstra***ąc już od tego czy woda tam dolatuje czy też nie, to są dwa argumenty za tym, żeby tego otworu nie było!

- odstające podszybie wygląda paskudnie, tym bardziej że po drugiej stronie nie odstaje
- szpara doprowadza moim zdaniem do większego zapylenia i zabrudzenia samego filtra oraz wnętrza komory. Po półrocznym sezonie można wygrzebać garść liści, kurzu czy innych paskudztw.

Sam używam AutoKit - cena za opakowanie 8zł (sklep z częściami motoryzacyjnymi). To jest masa plastyczna, w formie walcowej, którą kształtujemy w zależności od potrzeb. Nie ma problemu z jej usunięciem w razie wymiany, a ta taśma forda moim zdaniem jest zbyt droga i nie wiem czy tak trwała, aby w opakowaniu była przydatna do jej całkowitego zużycia.

Nie polecam sylikonu i innej chemii sanitarnej, po pierwsze może być nieciekawy zapach w kabinie, a po drugie tak łatwo nie pozbędziecie się śladów po niej. Niech się tak zdarzy, że wypłynie ona przy dociskaniu do szyby i wyglądać to będzie co najmniej nieciekawie. Taśmy stosowane w łazienkach prędzej czy później zaczną puszczać pod wpływem deszczu i zmian temperatur.

kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 17:27   #12
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 368
Domyślnie Odp: podszybie - uszczelka

Cytat:
Napisał kaczozord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taśma forda moim zdaniem jest zbyt droga i nie wiem czy tak trwała, aby w opakowaniu była przydatna do jej całkowitego zużycia.
Fakt,że droga ale doskonale spełnia swoje zadanie.Co do trwałości,to swoją kupiłem rok temu i nadal zachowuje swoje właściwości.
Pzdr.
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 20:19   #13
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Odp: podszybie - uszczelka

kaczozord podaj jakiegoś linka do tego Autokit, może bym spróbował tego, bo muszę doszczelnić czymś to podszybie.
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 21:49   #14
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: podszybie - uszczelka

@Daro25 kupiłem to w zwykłym sklepie motoryzacyjnym. Po opakowaniu (obrazek dużego fiata) sądzę, że to produkt, który jest już od dawna na rynku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na necie tego nie widziałem.
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2009, 18:48   #15
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Odp: podszybie - uszczelka

Cytat:
Napisał Daro26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rynienka jest od rocznika 2001 po lifcie
ja mam z grudnia 1999 Tddi
i jest runienka w podszybiuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mateuszford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2009, 20:29   #16
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: podszybie - uszczelka

W moim, rocznik 2000, też jest rynienka. Filtr kabinowy wymieniany co rok. Nie było z tym zadnych problemów. Nic nie połamało się. Podszybie odstaje od szyby. Woda nie przecieka do kabiny (never).
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2009, 20:51   #17
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: podszybie - uszczelka

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niekoniecznie ja mam z 2001 przed liftowy i ma rynienkę.
A poza tym też interesuje mnie ten temat, ostatnio po wymianie filtra mechanik (chyba, zauważyłem to dopiero po kilku miesiącach od wymiany) połamał zaczepy i teraz odstaje podszybie, nie ładnie to wygląda. Jak to "przywrócić" do poprzedniego stanu, nie kupując nowego podszybia?
Witam
Na jakimś forum było to opisane ale przypomnę opis bo sam kilka dni temu to robiłem.
gdy zdemontowałem podszybie okazało się że kołki mocujące są całe a jednak podszybie odstawało od szyby dlatego wyrzuciłem kołki i przerobiłem na wkręty skutek mojej przeróbki jest bardzo dobry i wiem że przy następnej wymianie filtra nie zjem nerwów.
opis: po zdemontowaniu podszybia obejrzałem je sobie i zobaczyłem że w miejscu w którym po wewnętrznej stronie podszybia jest mocowanie kołka po zewnętrznej stronie jest przetłoczenie w plastyku w kształcie koła o średnicy około 12-14 milimetrów wystarczy wywiercić otwór w środku tego koła i wszystko będzie idealnie pasować oczywiście trzeba wywiercić otwory o średnicy trzpienia śruby można następnie sfazować brzeg otworu wiertłem o większej średnicy wywczas łeb wkrętu się schowa i nie będzie wystawał ponad powierzchnię plastiku podszybia ja tak zrobiłem ze względów estetycznych,
gdy to mamy zrobione trzeba jeszcze przewiercić otwory w plastykowych kostkach przy dolnym brzegu szyby w które orginalnie wciskamy kołki tutaj otwór wiecimy wiertłem o mniejszej średnicy niż srednica gwintu wkreta chodzi o to aby był przelot bo inaczej nie da się wkręcić wkreta ja zastosowałem wkręty o srednicy 3mm i długości około 35 mm oczywiście skręcamy wszystko delikatnie pamiętając że mamy do czynienia z delikatnymi elementami, zapewniam że efekt jest doskonały podszybie idealnie dolega do szyby i wiem że przy następnej wymianie filtra będę miał łatwiej.
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2009, 13:49   #18
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: podszybie - uszczelka

Toni, dzięki za opis. Udało mi się odtworzyć stan fabryczny. Kupiłem dwa uchwyty, podkleiłem i trzyma jak należy. Sprawdzałem to te spinki które założyłem są troszkę inne od oryginalnych i sądzę że powinny dłużej wytrzymać...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2010, 21:56   #19
Htstan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Skąd: bieszczady
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: podszybie - uszczelka

Witam
mam podobny problem, podszybie odstaje na dodatek uszczelki są sparciałe i ten duży plastik do którego wkładamy filtr kabinowy (nie wiem jak się to nazywa, jeśli ktoś wie, proszę to jakoś nazwać) jest cały połamany wszystkie zaczepy podszybia powyrywane efektem był stos śmieci typu liście gałązki i takie tam w filtrze kabinowym a po wyjęciu filtra też nie mało chaszczy.
Pewnie czeka mnie wymiana podszybia oraz tego plastiku co opisałem wyżej.
Co do silikonów są specjalne środki do usuwania silikonu najlepiej kupić taki środek tego samego producenta co silikon, co do silikonów to za duże naprężenia silikon służy do uszczelniania elementów wolno pracujących wyjątkiem jest silikon dekarski, który ma większy współczynnik pracy z podłożem izolowanym. spróbujcie właśnie takiego silikonu a jeśli chodzi o nakładanie to trzeba zabezpieczyć miejsce koło powierzchni klejonej taśmą malarską a potem nałożyć silikonu delikatnie najlepiej przy pomocy wyciskacza tylko nie 5 ziko po krew zalewa i następnie nadmiar ściągnąć paznokciem przećwiczyć i będzie ekstra
Htstan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2010, 09:23   #20
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: podszybie - uszczelka

Co do łamiących się zatrzasków polecam przerobić wg mojego opisu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Do tego kupić taśmę uszczelniającą Forda i po problemie a następne wymiany są dużo przyjemniejsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.