Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2011, 22:51   #21
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Usterka silnika

ha,ha,ha faktycznie :-)
jak Wawa i ASO to Lipski,nie są super ale daja rade.
jezeli nie ASO to mam młodego,ambitnego...nie wiem jednak czy da rade. jak chcesz to dam Ci nr na PW, zadzwonisz, pogadasz, zobaczysz.

__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 12-04-2011 o 22:54
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 23:16   #22
majkel82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Model: Mondeo mk4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Usterka silnika

chętnie sprawdze.
a o Lipskim tez slyszalem, ale oto co bylo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lekkie drgania ok.2000obrotow. no to pojechalem z polecenia, wyszedl piekny pan serwisant w mundurku - powiedzialem co sie dzieje i zeby sie przejechal. Przegazowal, zaliczyl dzwona podwoziem o kraweznik, pohamowal sobie az smierdzialo a ja zaliczylem szybe przednia i co?? no wie pan - to trzeba auto zostawic na kilka dni i my bedziemy patrzec...i bedziemy wymieniac i probowac, bo o jest tak, ze podmieniamy jedna czesc na probe i sprawdzamy, takze placi pan tylko za czesc ktora faktycznie wymienimy no i za czas pracy.

myslalem ze padne - zaproponowalem zeby moze sprobowali od wymiany zaglowkow albo kola zapasowego...
podjechalem do 'znajomego znajomego' - wsiadł, przejechal jakies 200-300m i - przegub wewnetrzny prawej polosi. Poprosilem zeby jednak zanim kupie rozkopal te czesc dla pewnosci - tak, kupilem ow przegub i po klopocie!!
dodam jeszcze, ze kupilem niepotrzebnie lozysko (bo panowie z ASO!!!!!! powiedzieleli ze nie ma w komplecie z przegubem...) otoz jest, wiec mam na zbyciu za pol ceny oryginalne.

reasumujac - kumaci goscie lub goscie z pasja sa przecinakami! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr
majkel82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2011, 10:00   #23
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Usterka silnika

Cytat:
Napisał majkel82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...1. czujnik podciśnienia (ASO twierdzi że jest taki, inny pan magik z renomownej instytucji ze nie ma takiego)
2. przewiercony chamsko DPF (to tez podobno jakas metoda na szybka sprzedaz:/ - trzeba by sciagnac i zobaczyc)
Ad.1) Nie czujnik podciśnienia lecz ciśnienia... a dokładnie różnicy ciśnień między wejściem a wyjściem DPFa. Od DPFa odchodzą dwie rurki/wężyki, które doprowadzone są do tego właśnie czujnika, zlokalizowanego AFAIR w prawym nadkolu. Nie przypominam sobie żeby ktoś na forum go wymieniał ale... jak każde inne ustrojstwo pewnie może paść.

Ad.2) Wydaje mi się to możliwe, pytanie tylko po co byłby rozwiercany? Na forum są już autka z przebiegiem ~200kkm i przypuszczam, że nadal śmigają na oryginalnych DPFach.

Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2011, 08:44   #24
majkel82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Model: Mondeo mk4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Usterka silnika

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad.1) Nie czujnik podciśnienia lecz ciśnienia... a dokładnie różnicy ciśnień między wejściem a wyjściem DPFa. Od DPFa odchodzą dwie rurki/wężyki, które doprowadzone są do tego właśnie czujnika, zlokalizowanego AFAIR w prawym nadkolu. Nie przypominam sobie żeby ktoś na forum go wymieniał ale... jak każde inne ustrojstwo pewnie może paść.
mam nadzieję, że to ten czujnik właśnie - choć przyznam że mam wyjątkowego pecha w takim razie. gdyby tylko tyle, to koszt ok.500PLN więc dramatu nie ma.
zastanawiam się jednak na ile mogę jeździć - umówiłem się do speca ale muszę podjechać dopiero jak znowu zapali się kontrolka. Tyle że objaw zwiększonego spalania jest ciągły - nawet jak kontrolka się nie pali (swoją drogą to chyba normalne, bo skasowanie błędu nie powoduje naprawy problemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Niemniej wygląda na to, że cały czas dawkuje większą ilość paliwa, tak jakby cały czas chciał wypalać dpfa - mam nadzieję, że nie powoduje to jakiś efektów ubocznych (np. podnoszenie się stanu oleju czy innych...jak tam gdzieś wyczytałem)

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad.2) Wydaje mi się to możliwe, pytanie tylko po co byłby rozwiercany? Na forum są już autka z przebiegiem ~200kkm i przypuszczam, że nadal śmigają na oryginalnych DPFach.
rozwiercany mógł być po to, żeby się szanowny nabywca nie zorientował że jest popsute na ten przykład. choć z drugiej strony, czy prawdą jest że da się wyłączyć to ustrojstwo? jedni znowu mówią, że tak oczywiście bez szkody dla żywotności silnika można się tego pozbyć, drudzy, że absolutnie i tylko wymiana...ech.

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie-dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
majkel82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 13:50   #25
gluszczenko
ford::average
 
Avatar gluszczenko
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Rzeszów / Warszawa
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 69
Unhappy Odp: Usterka silnika

O i o ... przytrafiło mi się to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pech chciał, że DPF się spierd***
Mondek ma 70tyś. w kolejności - komunikat, świecąca kontrolka silnika, zanikająca moc silnika - raz jest, raz jej nie ma.

W ASO diagnoza:
"Nieudana regeneracja filtra cząstek stałych" - wymiana czujnika DPF: 700zł - nie powiodła zlikwidowała usterki, co zostało:

a) wymiana DPF bagatela: 5000zł (zamienników nie ma - sprawdzałem)
b) pozbycie się DPF w innym warsztacie: od 1400zł do 2400zł

Co robić? Wybór pod względem finansowym wydaję się oczywisty ... ale przebudowa układu wydechowego z tego co wiem nie zawsze wychodzi na dobre dla silnika. Co robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
__________________
:: w****u.com ::
:: portki ::
:: mój mondziak ::
gluszczenko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2011, 09:48   #26
gluszczenko
ford::average
 
Avatar gluszczenko
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Rzeszów / Warszawa
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 69
Domyślnie Odp: Usterka silnika

Nie udalo sie nikomu odpowiedziec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
Tak czy inaczej rozwiazalem problem... po wymianie tego feralnego czyjnika przy filtrze, postanowilem zrobic raz jeszcze regeneracje w innym warsztacie.

Co za niespodzianka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - regenerowanie go powiodlo sie. Po wszystkim wzialem mondka na trase 200km zeby go dodatkowo przedmuchac i chwala NIEBIOSOM wszytko dziala jak powinno. Obeszlo sie bez wymiany przekletego DPFa ... teraz na powaznie mysle o jego usunieciu.

Czy ktos z Was wypierniczyl u siebie w mondku filtr czastek stalych? Jesli tak, to czy zauwazyliscie jakies problemy, spadki mocy? cokolwiek?

z gory dzieki za odpowiedz.
__________________
:: w****u.com ::
:: portki ::
:: mój mondziak ::
gluszczenko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2011, 11:06   #27
Tomkas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 1999
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usterka silnika

Witam kilka tygodni ntemu zakupiłem Forda Mondeo combii MK III rocznik 2002 , silnik 2,0 benzyna i w dniu dzisiejszym zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka mówiąca o awarii silnika. Czy ktoś może mi powiedzieć co mogło się stać. Samochod jeździ tak samo
Tomkas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2011, 11:29   #28
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Usterka silnika

Być może cewka zaczyna siadać (ja tak miałem MK III). Ale sprawdzenia kodu błędu to jak wróżenie z fusów....
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2011, 12:04   #29
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Usterka silnika

Cytat:
Napisał Tomkas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zakupiłem Forda Mondeo combii MK III rocznik 2002...
Tomkas, wątek dotyczy MK4, nie róbmy bałaganu...
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2011, 13:12   #30
Tomkas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 1999
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usterka silnika

Ok. Nie będę juz robuił bałaganu
Tomkas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.