Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2010, 19:04   #1
foczka1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Model: FOCUS
Silnik: TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Przegląd w ASO

Witam.Ponieważ gwarancja w moim aucie już się skończyła mam dylemat czy dalej jeździć do ASO.Czy moglibyście napisać ile kosztuje przegląd w ASO po 3 latach (mam przejechane 43 tyś km i do tej pory robiłem już dwa przeglądy-1 po 17tyś km-560 zł,2 po 31 tyś km-695 zł).Czy warto kupić olej i filtry w internecie(oryginały)czy po prostu całość wziąć w ASO?Czy np.nie policzą robocizny drożej jak przyjadę ze swoimi częściami?Czy może w moim przypadku wymienić tylko olej bo od ostatniego przeglądu poszerzonego przejechałem tylko 12 tyś km,a mija już rok i olej ponoć trzeba wymienić koniecznie.Zastanawiam się też nad tą gwarancją na 10 lat za 89 zł.Będę wdzięczny za wszystkie porady i opinie-na samochodach nie znam się kompletnie i jest to moje pierwsze autko(malucha nie liczę).

foczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 19:16   #2
jacob10
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: Police
Model: FORD TRANSIT
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 72
Domyślnie Odp: Przegląd w ASO

Witam, ja tez przez dluzszy czas myslalem czy po okresie gwarancji serwisowac auto. U mnie konczy sie ze 2 miesiace i zdecydowalem ze bede serwisowac, tylko ze z wlasnym olejem. Mam diesla, gdzie po 2 latach mam zaledwie 30tys. km, bez serwisowania malo kto uwierzyl by w taki przebieg przy ewentualnej odsprzedazy, wiec mysle ze warto
jacob10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 19:18   #3
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Przegląd w ASO

jak się kompletnie na autach nie znasz i nie jest koszt przeglądu dla ciebie jakoś masakrycznie wysoki to może jedź do ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Możesz zrobić tak, że na internecie kup sobie rzeczy potrzebne do przeglądu ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tu sobie zobacz co kupić.), i jedź do ASO zapłacić za samą robociznę - będzie taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 19:36   #4
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Przegląd w ASO

Cytat:
Napisał Vadero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak się kompletnie na autach nie znasz i nie jest koszt przeglądu dla ciebie jakoś masakrycznie wysoki to może jedź do ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Możesz zrobić tak, że na internecie kup sobie rzeczy potrzebne do przeglądu ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tu sobie zobacz co kupić.), i jedź do ASO zapłacić za samą robociznę - będzie taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zawsze ASO lubi klientów co" przychodzą do restauracji z własnym kotletem" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO żyje tez z prowizji od sprzedanych materialów.
Możesz zrobic tzw wjazd na kanał na tzw inspekcje za 206 PLN i napiszą ci w opisie co jest do zrobienia, a co dokończysz u znajomego mechanika za mniejszą cenę niż w ASO i wtedy w własnymi gratami.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 19:37   #5
foczka1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Model: FOCUS
Silnik: TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Przegląd w ASO

Ceny oleju,filtrów już znalazłem w internecie(Ford Sklep).A możecie podać orientacyjne ceny robocizny za taki przegląd?Lub ile wezmą za samą wymianę oleju+przegląd nadwozia?I czy coś się stanie jak wymienię tylko olej,a na kolejny przegląd pojadę dopiero za powiedzmy 10 tyś km(czyli za okol 10 mieś-średnio robię 1 tyś na miesiąc).
foczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 19:55   #6
Fordzista
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-05-2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przegląd w ASO

[QUOTE=foczka1;1329582]Witam.Ponieważ gwarancja w moim aucie już się skończyła mam dylemat czy dalej jeździć do ASO.Czy moglibyście napisać ile kosztuje przegląd w ASO po 3 latach (mam przejechane 43 tyś km i do tej pory robiłem już dwa przeglądy-1 po 17tyś km-560 zł,2 po 31 tyś km-695 zł).Czy warto kupić olej i filtry w internecie(oryginały)czy po prostu całość wziąć w ASO?Czy np.nie policzą robocizny drożej jak przyjadę ze swoimi częściami?Czy może w moim przypadku wymienić tylko olej bo od ostatniego przeglądu poszerzonego przejechałem tylko 12 tyś km,a mija już rok i olej ponoć trzeba wymienić koniecznie.Zastanawiam się też nad tą gwarancją na 10 lat za 89 zł.Będę wdzięczny za wszystkie porady i opinie-na samochodach nie znam się kompletnie i jest to moje pierwsze autko(malucha nie liczę).[/QUOTE
Mam trzecią Fiestę i cały czas je serwisowałem w ASO i obyło się bez żadnych przykrych niespodzianek. Pamiętaj dobry serwis weźmie więcej kasy ale masz pewność że usługa wykonana ok, części ci nie podmienią. A co do przedlużonej gwarancji uważam że za 89 zł masz ten luksus,że możesz liczyć na naprawę na trasie. Ja zawsze wykupuję przedłużoną gwarancję i dwa razy korzystałem z ich usług i jestem zadowolony. Po zgłoszeniu awarii przyjechali zabrali moje autko podstawili zastępcze (na 2 dni) a następnie odebrałem zrobione, części wymienione i wszystko jak należy.
__________________
Fordzista
Fordzista jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 20:06   #7
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Przegląd w ASO

Cytat:
Napisał foczka1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ceny oleju,filtrów już znalazłem w internecie(Ford Sklep).A możecie podać orientacyjne ceny robocizny za taki przegląd?Lub ile wezmą za samą wymianę oleju+przegląd nadwozia?I czy coś się stanie jak wymienię tylko olej,a na kolejny przegląd pojadę dopiero za powiedzmy 10 tyś km(czyli za okol 10 mieś-średnio robię 1 tyś na miesiąc).
przegląd po 80kkm kosztował 320zł (robocizna) - części (olej, filtr i filtr przeciwpyłkowy) przywiozłem swoje (z ford.sklep.pl).

Jeśli chcesz gwarancję na forda to nie świruj tylk orób normalny przegląd - nasmarują ci zamki, posprawdzają co trzeba, wyregulują ciśnienie w kołach - sam mówiłeś ze się na aucie nie znasz, wiec pewnie wielu rzeczy nie sprawdzasz i nie robisz.

Jeśli forda serwisujesz w ich ASO to ci przegląd kwalifikujący do tej "gwarancji" zrobią za darmo, a ty płacisz tylko 89zł za gwarancję.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 20:08   #8
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Przegląd w ASO

Cytat:
Napisał conris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zawsze ASO lubi klientów co" przychodzą do restauracji z własnym kotletem" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oni mnie nie mają lubić, tylko mi auto naprawiać. Uwierz mi tak naprawdę każdy ma szczerze w nosie, czy robisz to na własnych częściach czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest nikogo prywatna firma, są tylko pracownikami i klikają w komputerze tylko inny typ usługi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 21:05   #9
alex2006
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Kęty
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2016 grudzień
Postów: 132
Domyślnie Odp: Przegląd w ASO

Cytat:
Napisał Vadero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przegląd po 80kkm kosztował 320zł (robocizna) - części (olej, filtr i filtr przeciwpyłkowy) przywiozłem swoje (z ford.sklep.pl).

Jeśli chcesz gwarancję na forda to nie świruj tylk orób normalny przegląd - nasmarują ci zamki, posprawdzają co trzeba, wyregulują ciśnienie w kołach.
Tylko czy warto za to płacić 320 zł?Skoro duży przegląd robił rok temu i przejechał tylko 12 tyś km?
Ja bym tylko olej zmienił u jakiegoś zwykłego mechanika(olej i filtr kup,a za wymianę z 50 zł zapłacisz),no i na sam przegląd nadwozia do ASO-koszt 50 zł.
Do niedawna tez myślałem,żeby po gwarancji dalej do ASO jeździć,ale im dłużej czytam opowieści na tym Forum o ASO tym bardziej jestem za serwisem u znajomego mechanika.Mnie ten problem dotknie za 3 miesiące,ale raczej do ASO nie będę jeździł.Co do tej gwarancji za 89 zl to poczytaj dokładnie zasady i co ona obejmuje bo mi się wydaje,że to troche naciągana sprawa-bardzo łatwo jest się serwisowi wymigać od naprawy i ma ona bardzo wąski zakres.
Można tez poczekać do wiosny na pewno będzie jakaś Akcja Wiosna w Salonach Forda i wtedy gratis Ci auto sprawdzą i wycenią ewentualny przegląd.Ja pojechałem w listopadzie na taką akcję i za friko sprawdzili auto.Wtedy nic kasy nie stracisz,a zobaczysz co Ci zaproponują.
alex2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 21:13   #10
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Przegląd w ASO

Zalety ASO:
1. Nie musisz jeździć, szukać - poprostu umawiasz termin i oddajesz auto,
2. Jak coś więcej wyjdzie to zrobią - oczywiście za odpowiednią dopłatą,
3. Można mieć nadzieję, że robili podobne auto chociaż trzy razy w życiu przed Twoim :-)

Wady: (jest ich mnóstow, skupię się tylko na głównych)
1. Ceny z kosmosu za części ale zwłaszcza za usługi - bije wszystko. Temat poruszany już na forum,
2. Nie możesz patrzeć co robią, w związku z czym:
- filtr kabinowy żadko wymieniany, a dostać zwykły w cenie węglowego to standard,
- olej wymieniany..pół na pół,
- po drodze różne zerwane śrubki itp.
3. Bardzo często w ASO wymieniają pół samochodu, podczas gdy wystarczyło dokręcić śrubkę - płaci klient :-)

Jeżeli chodzi o tę rozszerzoną gwarancję, to:
- na plus jest to, że objętę są: łożyska kół i dwumasa - to wcześniej czy później w dieslu padnie,
- na minus, to że trzeba serwisować auto, czyli wydawać u nich 600-700 złociszy (jeżeli "nic nie wyjdzie";-) ). Jak ktoś dużo jeździ dużo, jak ja, to nie bardzo się to kalkuluje...
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.