Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2010, 20:48   #1
NAN
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Motodoktor

Ponieważ na mój poprzedni temat(dotyczący tego samego ale pod innym tytułem), w którym zadałem te same pytanie nie dostałem odpowiedzi i podpowiedzi od was więc pytam jeszcze raz:

Ostatnio (po wymianie sprzęgła, filtra oleju i samego oleju) zaczęły dziać mi się dziwne rzeczy, a chodzi dokładnie o mrugającą kontrolkę oleju; dodam, że poziom oleju na bagnecie jest OK, a olej jakim zalałem samochód to Mobil 1 10W40. Dzieje się to tylko jak silnik jest ciepły, gwałtownie zdejmę nogę z gazu z wyższych obrotów. Przyczyna raczej nie leży po stronie czujnika oleju tak twierdzą znajomi i Ci sami znajomi podają kilka rozwiązań, powyższego rozwiązania:
1) wadliwy filtr oleju (nie pamiętam jakiej był marki).
2) szukaj nowego silnika ten to już złom.
3) dolej do silnika "MOTO DOKTOR" i sprzedaj focusa (już dawno mi to radzą).
4) dolej do silnika "MOTO DOKTOR" i hasaj dalej po drogach i bezdrożach naszej kochanej ojczyzny (Ci są w zdecydowanej mniejszości).


Mam pytanie i ogromną prośbę o poradę co WY drodzy fanatycy foczek i znawcy tematu (FOCUSY I NAPRAWY) o tym sądzicie, co to u licha jest ów MOTO DOKTOR ???? Dziękuję i serdecznie pozdrawiam zrozpaczony NAN.

NAN jest offline  
Stary 05-01-2010, 20:52   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Motodoktor

Moto Doktor - zagęszczacz oleju. Kontrolka przestanie migać, ale to leczenie skutków, a nie przyczyn.
Jedź do mechanika, nie ASO. Może powie ci coś więcej. Należałoby zdjąć miskę olejową i sprawdzić jakie są luzy na panewkach.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline  
Stary 05-01-2010, 20:54   #3
maciekevi
ford::advanced
 
Avatar maciekevi
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 212
Domyślnie Odp: Motodoktor

Cytat:
3) dolej do silnika "MOTO DOKTOR" i sprzedaj focusa (już dawno mi to radzą).
i do takich trzeba strzelać!
__________________
maciekevi jest offline  
Stary 05-01-2010, 20:58   #4
maciekevi
ford::advanced
 
Avatar maciekevi
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 212
Domyślnie Odp: Motodoktor

Cytat:
Ponieważ na mój poprzedni temat(dotyczący tego samego ale pod innym tytułem), w którym zadałem te same pytanie nie dostałem odpowiedzi i podpowiedzi od was więc pytam jeszcze raz:

Ostatnio (po wymianie sprzęgła, filtra oleju i samego oleju) zaczęły dziać mi się dziwne rzeczy, a chodzi dokładnie o mrugającą kontrolkę oleju; dodam, że poziom oleju na bagnecie jest OK, a olej jakim zalałem samochód to Mobil 1 10W40. Dzieje się to tylko jak silnik jest ciepły, gwałtownie zdejmę nogę z gazu z wyższych obrotów. Przyczyna raczej nie leży po stronie czujnika oleju tak twierdzą znajomi i Ci sami znajomi podają kilka rozwiązań, powyższego rozwiązania:
1) wadliwy filtr oleju (nie pamiętam jakiej był marki).
2) szukaj nowego silnika ten to już złom.
3) dolej do silnika "MOTO DOKTOR" i sprzedaj focusa (już dawno mi to radzą).
4) dolej do silnika "MOTO DOKTOR" i hasaj dalej po drogach i bezdrożach naszej kochanej ojczyzny (Ci są w zdecydowanej mniejszości).


Mam pytanie i ogromną prośbę o poradę co WY drodzy fanatycy foczek i znawcy tematu (FOCUSY I NAPRAWY) o tym sądzicie, co to u licha jest ów MOTO DOKTOR ???? Dziękuję i serdecznie pozdrawiam zrozpaczony NAN.
Moto Doktor, jest czymś w rodzaju żelu, który zagęszcza olej. Jego konsystencja przypomina galaretę. Jest to preparat którego często dolewają handlarze, bo uszczelnia wycieki, silnik lepiej pracuję. Jego efekt jest krótkotrwały, i tylko przyspiesza agonię motoru! Jestem na NIE!
__________________
maciekevi jest offline  
Stary 05-01-2010, 21:12   #5
NAN
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Odp: Motodoktor

maciekevi: napisałeś, że uszczelnia wycieki, ale mój FOCUS ma 209tyś. przejechane i nie zostawia pod sobą żadnej kropli oleju, pali od strzału (ostatnio było u nas -15 podgrzałem dwa razy świeczki i ogień), idzie jak burza, od wymiany nie dolewałem oleju i dalej tak jest bo sprawdzam codziennie???
NAN jest offline  
Stary 05-01-2010, 21:14   #6
maciekevi
ford::advanced
 
Avatar maciekevi
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 212
Domyślnie Odp: Motodoktor

Cytat:
maciekevi: napisałeś, że uszczelnia wycieki, ale mój FOCUS ma 209tyś. przejechane i nie zostawia pod sobą żadnej kropli oleju, pali od strzału (ostatnio było u nas -15 podgrzałem dwa razy świeczki i ogień), idzie jak burza, od wymiany nie dolewałem oleju i dalej tak jest bo sprawdzam codziennie???
Przecież ja kolego, w żadnym zdaniu nie powiedziałem, że Twoja foczka ma wyciekiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mój Mundek ma 240 tyś, a silnik jest suchy jak piasek na SaharzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. MotoDoktor to lipa!
__________________
maciekevi jest offline  
Stary 05-01-2010, 21:23   #7
NAN
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Odp: Motodoktor

Sorry maciekevi widocznie źle zrozumiałem.
Piszecie, że luz na panewkach ale to chyba będzie już mały remont silnika, a to pewnie nie małe koszty chyba?
NAN jest offline  
Stary 05-01-2010, 22:07   #8
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Motodoktor

Faktycznie przyczyną może być jakiś badziewny filtr oleju. To co Ci się dzieje oznacza że coś jest nie tak z ciśnieniem oleju. Przyczyn może być kilka, słabej jakości filtr oleju który słabo przepuszcza olej przy małych obrotach silnika a co za tym idzie przy małym ciśnieniu oleju, lub faktycznie Twój silnik zaczyna nadawać się na złom, najprościej mówiąc wyrobił się, może też być olej jakiegoś bardzo słabego gatunku to że miał na nalepce mobil jeszcze nie znaczy że w środku był prawdziwy mobil. W sumie najlepszym wyjściem dla Ciebie byłby ten filtr albo olej. Jeśli faktycznie silnik traci sprawność to niestety pupa zbita. Silników już raczej nikt nie robi, teraz raczej się wymienia cały na mniej zużyty. Poszukaj naprawdę dobrego mechanika i podjedź do niego na diagnozę nawet jak kilkadziesiąt zł zapłacisz ale będziesz wiedział co w trawie piszczy, tak to możemy sobie gdybać, niestety taką awarię trzeba raczej omacać, pomierzyć, opukać i osłuchać.
Natomiast co do tego doktora to omijaj go szerokim łukiem.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline  
Stary 05-01-2010, 22:16   #9
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Motodoktor

Same panewki to nie jakiś kosmiczny koszt. Najpierw ustal co się stało np. podłączając manometr zamiast czujnika, a później szukaj przyczyn. Panewki to ja tylko zgaduje. Mogą być też inne przyczyny.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline  
Stary 06-01-2010, 11:49   #10
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Odp: Motodoktor

1. motodoktor - to tak jak wyżej wspomniane narządzie handlarzy - nie jest powiedziane, że po zalaniu nie zajedziesz silnika bo zapcha np. jakiś kanał olejowy [mało prawdopodobne ale ...]

2. wymień filtr oleju, wkręć manometr lub jedź do mechanika i sprawdź ciśnienie sprężania to wszystko wyjaśni, może okazać się wtedy, że to jednak np. czujnik ;-)
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r
OXEED jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.