Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2014, 18:27   #1
Killer_su
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2007
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...

Witam,

Mondeo MKIII 2001 benzyna 2.0. Przebieg 205000
Zatankowałem sobie na Optimie (tani brand Lotosu) jadę dalej i coś jest nie tak.
Zatrzymałem się a silnik chodzi jak przechodzony diesel w ciągniku. Wszystko się trzęsie, nierówno pracuje i ogólnie nie trzeba być fachurą żeby stwierdzić, że coś jest nie tak. Średnie spalanie podskoczyło do 50 l/100km.
Odpalam jeszcze raz auto i to samo.
Mija kilka dni, znowu zasiadam do samochodu i pierwsze co widzę to wielki problem z odpaleniem. Odpalił po kilkudziesięciu sekundach piłowania rozrusznikiem. Nadal pracuje nierówno trzęsie się ale jadę. Nadal myślę, że to kwestia paliwa ale pojawiają się inne atrakcje. Prędkościomierz pokazuje 0. Co pewien czas skacze na 240. ESP się świeci jakby było wyłączone. Zapala się checkengine. Średnie spalanie znowu rośnie. Załatwiam swoje sprawy i wsiadam ponownie. Tym razem odpala bez problemu i uruchamia się prędkościomierz. Jednak nadal pracuje nierówno i strasznie się trzęsie - tak jakby nie wszystkie cylindry działały, ale to moje subiektywne odczucie. Ogólnie auto nie ma mocy.
Znów co chwila prędkościomierz skacze do 240.
Po kilku dniach znowu gdzieś jadę. Prędkościomierz nie działa (to już standard) ESP się świeci, spalanie rośnie. Wyłączam auto, włączam ponownie i prędkościomierz na chwilę zaczyna działać ale po pewnym czasie checkengine zaczyna pulsować. Wskaźnik temperatury silnika spada do 0, zapala się olej i akumulator. Na komputerze mam tylko ------. Jadę dalej. Po pewnym czasie olej i akumulator gasną, a temperatura pokazuje się prawidłowo. Komputer też zaczyna wyświetlać normalnie, a chceckengine już nie miga. Nie mniej dystans jaki mogę przejechać skacze jak mu się podoba. Raz jest to 38km za chwilę 130, później 200 (tyle mniej więcej powinno być) i znowu 50, 80, 14 itd...
Zatem moim zdaniem nie jest to kwestia paliwa. Zresztą na tej stacji często tankuję i było OK.
Myślę, że to komputer. Chcę zczytać błędy jakie się pojawiły. Szukałem informacji jak to zrobić bez komputera i znalazłem takie rzeczy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie wiem tylko, która z tych metod da mi odpowiedź na to jakie te błędy wyskoczyły. Nie ukrywam, że nie za bardzo rozumiem co się pojawia na tym filmiku z testem zegarów.
Czy interfejsem KKL da się zczytać błędy w Mondeo?

Pozdrawiam,
Konrad

Killer_su jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 19:40   #2
maximus999
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1,8 Duratec B+G
Rocznik: 2002
Postów: 253
Domyślnie Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...

w 42 sekundzie wyświetla błędy - DTC i nr błędu ( tu akurat jest"none" czyli brak). Trzymająć wcisnięty przycisk zerowania licznika włączasz zapłon. Potem tym samym przyciskiem przełączasz miedzy wyświetlanymi pozycjami.
maximus999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 22:12   #3
makaveli26
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 24-09-2011
Skąd: Bedford UK
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007(2008)
Postów: 34
Domyślnie Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...

podjedz do elektryka podlacz pod kompa i bedziesz wiedzial
makaveli26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 04:21   #4
Bomba1233
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Libiąż
Model: Mondeo Mk III i Ford S-max
Silnik: 2.0 PB i 2.0 EB
Rocznik: 2002 i 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...

takie sprawdzanie to nie sprawdzanie...najlepiej podłączyć go pod kompa i sprawdzić co mu jest...kolega miał podobny problem pomogło ponowne wgranie oprogramowania...co do kwestii paliwa lepiej dołożyć 20gr i zatankować na pewnych stacjach... możesz jeszcze spróbować odłączyć mu akumulator tak na pół godzinki może godzinkę i po wszystkim przejechać się nim tak koło 10-20 km żeby się zagrzał i ustawił spalanie...może to coś pomoże spróbować nie zaszkodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bomba1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 17:17   #5
Killer_su
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2007
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...

Co do paliwa na Optimie to zawsze byłem zadowolony. Pali mi mniej niż na benzynie z BP.
Poza tym nie wygląda mi to na kłopot z paliwem.
Oblookam te błędy.
Reset niestety nie pomógł. Przez chwilę jakoś normalniej, a później znowu kłopot.
Killer_su jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 17:23   #6
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...

Cytat:
Napisał Killer_su Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy interfejsem KKL da się zczytać błędy w Mondeo?
Nie. Ford korzysta z CAN, linie KL są na innych pinach.
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 04:12   #7
Bomba1233
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Libiąż
Model: Mondeo Mk III i Ford S-max
Silnik: 2.0 PB i 2.0 EB
Rocznik: 2002 i 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...

czyli jedynie pozostaje sczytać błędy i wtedy kombinować dalej...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sprawdź jeszcze tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.sprawa dotyczy co prawda diesla ale problem podobny może coś ci pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bomba1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 14:55   #8
badboyek
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 17-09-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 1.8 Duratec 16v
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...

Sprawdz cewke WN mialem to samo wymiana cewki kabli WN i swiec pomogla..
Ale zacznij od samej cewki koszt ok 130-150 zl NGK w zaleznosci od sklepu
badboyek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 21:20   #9
Jarek_Lodz
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 404
Domyślnie Re: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...

czesc,
cewka pewnie by pomogla na trzesienie sie (wypadajace zaplony).
Jezeli sa podwojne to przepalenie cewki spowodowalo by wypadniecie dwoch cylindrow, a na dwoch sprawnych by chyba nie pojechal.
Czy moze sa cztery niezalezne cewki (moduly w bloku cewki) ?

Czy mozna wyswietlic w tym modelu 2.0 ben. MDO MK3 bledy z poziomu zegarow/klimy ?

pozdrawiam
Jarek
Jarek_Lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2014, 13:37   #10
Bomba1233
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Libiąż
Model: Mondeo Mk III i Ford S-max
Silnik: 2.0 PB i 2.0 EB
Rocznik: 2002 i 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...

co do cewki nie ma sensu jej od razu wymieniać poza tym zamienniki są o dupe rozbić...kolega miał założony ngk i po 2 miesiącach padła...spróbuj na podmiankę wziąć od kogoś co do kabli bosha najlepsze i świece ngk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poza tym gdyby cewka była wadliwa od razu wywaliło by ci błąd...weź sprawdz jeszcze alternator bo on może być nie sprawny i powodować skoki napięcia i przez to auto wariuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bomba1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
komputer , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.