Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2006, 16:50   #1
YetiWielkaStopa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2006
Skąd: Piaseczno
Postów: 6
Domyślnie MKIII 2003r - TDCI 130KM czy 1.8 benzynka?

Witam,
Przymierzam się do kupna MKIII z 2003r. Zastanawiam się który silnik wybrać czy TDCi 130 KM czy 1.8 benzyna. Z tego co tu czytam to z TDCI jest trochę problemów (czy to tylko moje wrażenie?) Na co jeszcze koniecznie powinienem zwrócić uwagę?
Ile spala 1.8 w mieście?
Na razie mam na oku: TDCI 130KM z 2003r 120000przebiegu za 40000PLN warto? Czy nie zawracać sobie głowy?

Pozdrawiam ( to mój pierwszy pościk tutaj, ale jak juz go kupię to na pewno będę częstszym gościem)

__________________
YetiWielkaStopa
YetiWielkaStopa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2006, 20:37   #2
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie

Witam, co do wyboru to nie wiem ale mysle ze prownujesz zle modele (wersje silnikowe).
Jak ja sie zastanawialem nad dieslem 130 koni to jako benzynowa alternatywe bralem pod uwage silnik 2.0 145 koni. Ten 130 konny diesel ma duzy moment (prawie 2 raz wiecej niz 1.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie moze sie nijako porownywac z silnikiem 1.8. Maja tylko podobna moc (chyba ze SCi wtedy ma taka sama).
Ale zeby silnikiem benzynowym jezdzilo sie tez tak dobrze (na elastycznosc) trzeba zawsze brac mocniejsze benzynowe pod uwage (no chyba ze benzynowe turbo).
Ja mam V6 i jechalismy na 2 auta ze znajomym do Chorwacji. To drugie auto to bylo Mondeo diesel 115 koni z 2001 i jak on czasem przycisnal przy wyprzedzaniu to ja najpierw na piatce gaz do dechy, a on sie oddala, wtedy ja daje na czworke, a on dalej ucieka, no to ja mu trojke wtedy auto zaczelo dobrze ciagnac (podejrzewam ze nawet lepiej niz jego) ale niestety najpierw musialem nadrobic te kilkaset metrow .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ;(
Nie wyobrazam sobie w tej akcji silnika benzynowego 1.8 z 125 koniami (przy czym auty byly auta dosc zaladowane i bylo pod gorke). To tyle jesli chodzi o porownanie.
Co innego jakie stawia sie oczewkiania. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2006, 22:05   #3
dmc26
ford::beginner
 
Avatar dmc26
 
Zarejestrowany: 24-07-2005
Skąd: Dzierżoniów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8B
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie

Witam
Ja posiadam od czerwca mondka mkIII 1.8 w benzynie. We wrześniu założyłem instalację LPG KME Diego. Spalanie średnie na LPG to 10 litrów. Jeżdżę dosyć dużo i nie myślałem nawet o silniku 2.0 (auto ma zarabiać na siebie). A jak chcesz coś mocniejszego to polecam tdci 130 ze skrzynią 6-biegową. Taki ma mój kolega 150tysięcy przejechane i żadnych usterek. Tdci przy wyprzedzaniu robi niesamowite wrażenie bo ma bardzo wysoki moment obrotowy.
dmc26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2006, 22:18   #4
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie

Jazda TDCI to sama przyjemność ale te silniki miewają problemy z pompą wtryskową i wtryskami i musisz się z tym liczyć. Ja z silnikiem nie miałem problemów ale jest zawsze ale. Musisz sam podjąć decyzję.
matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2006, 17:57   #5
ToMich
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2004
Postów: 124
Domyślnie

Witam!
Ja mam 130 i jestem zadowolony. Przyspieszenie wspaniałe i co najważniejsze Mundek ma siłę nawet przy komplecie osób i pod górkę (O dzięki ci, mój Momencie Obrotowy!!!) Polecam 130. Jedna tylko uwaga. Na polskich drogach i w miescie 6 biegowa skrzynia nie sprawdza się, chyba, ze lubisz ciągłe "wachlowanie" drążkiem.

Z pozdrowieniem,

ToMich
ToMich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2006, 12:44   #6
salo5
ford::average
 
Avatar salo5
 
Zarejestrowany: 02-09-2005
Skąd: Lubsko, POLAND
Model: Mondeo
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2005 FL
Postów: 182
Domyślnie

Witam!
Tez bym polecał 2,0 TDCi 130KM. Sam mam tylko TDDi 115KM ale wyprzedzanie jest komfortowe i nie uzyskasz tego w 1,8 benzynie. Z 2,0 to nie wiem jak to bedzie, bo nie miałem okazji bardziej go popróbowac.
Co do awaryjnosci TDCi to jest wiele watków odnoscie tych silników. Wydaje mi sie jednak, że z 2003 roku juz nie sa takie awaryjne.
Jezeli chcesz kupić autko z 2003 roku to poszukaj z koncówki, wtedy może załapiesz sie na model 2004 :-)
pozdrawiam!
__________________
... . ... ... discjockey szczerzy kły znad konsolety ... ... . ...
http://forum.fordclubpolska.org/imag...ine=1241382287
salo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2006, 17:37   #7
Mondi
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2005
Skąd: Dolny Śląsk
Postów: 50
Domyślnie

Witam!

Ja na twoim miejscu nawet bym się moment nie wahał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mondeo 2.0 TDCi 130KM to jest to - ja kupiłem takiego z końca 2003 roku, właśnie z powodu tych wszystkich opisywanych problemów z wtryskami i pompą.

Tak jak ktoś napisał - sześciobiegowa szkrzynia biegów w mieście wymaga częstej zabawy drążkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - do tego można się z czasem przyzwyczaić.

Jednak to auto na trasie i jego dynamika jest wprost rewelacyjna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja szczerze polecam TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Acha no i jeszcze koszt - TDCI będzie tańsze ale jest jedno ale ...
...jeśli będzie bezawaryjne.

Pozdrawiam, życzę udanego zakupu i radości z jazdy
Mondi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2006, 18:13   #8
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie

Ja poleciłbym jednak 1,8 125KM, różnica w cenie ropy w porównaniu z benzyną jest żadna i nie ma co wydawać kasy na diesla a tym bardziej tego 130 KM, poczytaj na innych forach jak ludzie się wypowiadają i ile płacą z naprawę silnika. W 1,8 wyminisz świece co 60 tyś.km fitry i oleje i tyle .Nie boisz się o pasek rozrządy bo jest do wymiany jak się silnik skończy i jest mało żarłoczny na paliwo przy rozsądnym przyciskaniu na pedał gazu.Ja polecam 1,8 miałem w życiu parę samochodów ale tym się jeździ dobrze
bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2006, 20:05   #9
ziutekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-10-2005
Postów: 114
Domyślnie

Cytat:
Napisał bobo
różnica w cenie ropy w porównaniu z benzyną jest żadna
Zgadza się, tylko, że diesel pali deko mniej.



Cytat:
Napisał bobo
W 1,8 wyminisz świece co 60 tyś.km fitry i oleje i tyle
W dieslu nie musisz wymieniać świec co 60 tyś.



Cytat:
Napisał bobo
Nie boisz się o pasek rozrządy bo jest do wymiany jak się silnik skończy
Tak w dieslu, jak i w "benzynie" nie ma paska rozrządu, jest łańcuch rozrządu, który według założeń producenta powinien wytrzymywać 250kkm bez konieczności wymiany.



Cytat:
Napisał bobo
Ja polecam 1,8 miałem w życiu parę samochodów ale tym się jeździ dobrze
Widzę, że na koniec wytoczyłeś ciężką artylerię i mocną argumentację. Ja nie mogę się niestety pochwalić tak wielkim doświadczeniem, bo od 1994 roku mam dopiero 3-cie Mondeo (pierwszego diesla). Jeśli chodzi o osiągi Mondeo z silnikiem diesla, jego elastyczność, bezstresowe wyprzedzanie i radość z jazdy, to benzynowca 1,8 nie chcę nawet za darmo.

Pozdrawiam. Krzysiek.

TDDI MK III kombi
ziutekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2006, 20:53   #10
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

dieselek napewno jest przyjemniejszy w jezdzie ale jest awaryjny...
benzynka 1,8 moim zdaniem sie nie oplaca lepiej 2,0 145KM roznica w spalaniu praktycznie nie ma katalogowo 0,2l a uzytkownicy powiedza ze 2,0 spali mniej niz 1,8 przy spokojnej jezdzie na trasie... osiagi miedzy 1,8 a 2,0 bez porownania 2,0.
osiagi miedzy TDCi a benzyna 145KM to elastycznosc bez watpienia TDCi lecz benzyna redukcja i bedzie efekt podobny lecz mniej efektowny i "brutalny" niz w TDCi ktory jednak mocniej wgniecie w fotel.
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.