Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2014, 12:52   #1
gripen
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 16
Question Wymiana amortyzatorów a zbieżność

Witajcie!
Chcę na dniach wymienić przednie amortyzatory + łożyska i poduszki amorków w mondeo (części już mam). Dzwonię po warsztatach i jedni mówią że po wymianie trzeba zrobić zbieżność a inne warsztaty nawet o tym nie wspominają. Jak to jest z tą zbieżnością po wymianie? teoretycznie nie ingeruje się w układ kierowniczy (drążki, maglownica, etc) więc po założeniu nowych amorków wszystko powinno wrócić na swoje miejsce - robić więc czy nie robić?.
A pytanie z drugiej beczki jakiego mechanika polecacie we Wro w kwestiach zawieszenia bo jestem tu nowy z takim fordzikiem a jeszcze nie byłem zmuszony mechanika szukać.

gripen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2014, 13:08   #2
krismk3
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 159
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność

ja tam jestem za. sprawdzenie zbieżności powinno należeć do podstawowych czynności eksploatacyjnych. skąd wiesz czy przed wymianą nie masz coś źle ustawionego?? pojedź i sprawdź a na 70% okaże się, że wcale ustawienia nie są takie jak powinny być.
krismk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2014, 13:10   #3
gripen
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność

auto prowadzi się jak po sznurku, nie ściąga, opon nie ściera
gripen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2014, 13:29   #4
krismk3
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 159
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność

a czy przypadkiem przy wymianie amora nie trzeba rozłączyć drążków kierowniczych. czy po ich rozłączeniu nie nastąpi jakaś minimalna zmiana w zbieżności ??? Ja tam raz na jakiś czas robię zbieżność i nie wnikam czy trzeba czy nie.
krismk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2014, 14:05   #5
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność

Cytat:
Napisał krismk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja tam jestem za. sprawdzenie zbieżności powinno należeć do podstawowych czynności eksploatacyjnych. skąd wiesz czy przed wymianą nie masz coś źle ustawionego?? pojedź i sprawdź a na 70% okaże się, że wcale ustawienia nie są takie jak powinny być.
Nie popadajmy w paranoję. Jeździsz na sprawdzenie zbieżności np. przy każdej wymianie oleju, kół zima - lato, itp.??
Skąd te 70%?? a może 5% a może 97,7%?

Do autora wątku: przy wymianie amorków jak będziesz odkręcał końcówki drążków nie kręć nimi na gwincie.
Dodam, że jeżeli będziesz sam wymieniał amorki to spróbuj bez rozkręcania piast. Ja wymieniałem sprężyny i bez tego się obeszło, kwestia dobrych ściągaczy do sprężyn.
PS. przyjrzyj się sprężynom i ewentualnie od razu wymień.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2014, 14:16   #6
gripen
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność

No właśnie nie będę sam wymieniał - dlatego też pytałem o jakiegoś kumatego mechanika we Wrocławiu. Dzięki za wskazówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gripen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2014, 19:44   #7
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność

Witam

Procedury dla Twojego modelu, nie przewidują sprawdzenia czy ewentualnej regulacji przy demontażu/montażu przedniej kolumny.Z drugiej strony ,nie ma informacji co robić w przypadku jej wymiany.A że zajmuję się tym zagadnieniem od dawien dawna,proponuję Tobie regulację,gdyż parametr osi tylnej i przedniej ulega zmianie podczas eksploatacji.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 09:10   #8
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność

Różne są opinie. Ja np sprawdzam zbieznosc przy kazdej robocie z zawieszeniem.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 19:25   #9
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność

W Płocku na stacji życzą sobie za komputerową geometrię (rozbieżność i kąty) 120-150zł, ale wystarczy pojechać pod miasto i usługa taka zamyka się w kwocie 40zł. Mało tego, na stacji gdzie zawsze robię przeglądy można najechać na taką specjalną płytę (mniej wiecej coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) co trwa sekundy dosłownie i wstępnie wyłapie jak jest ze zbieżnością - za taką usługę stacje kasy nie biorą.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.