Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2014, 20:51   #21
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

Cytat:
Napisał lucjan12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A znalazlem jeszcze jeda przyczyne dla ktorej mogl sie zawiesic egr mialem popenkany wenzyk ten co idzie od tego zaworu do egr.
Ten wężyk to raczej na to wpływu nie miał. Zaworek wytwarza podciśnienie i jeśli gdzieś po drodze była nieszczelność to po prostu nie otwierał by zaworu EGR lub otwierał go tylko trochę.
Nawet jeśli oczyścisz sobie zawór i dolot, to na Twoim miejscu nie zakładał bym wtyczki i jeździł tak, no chyba, że jesteś taki jak ja kiedyś - jeśli coś jest w aucie to ma działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zawsze możesz wtyczkę założyć choć ja nie widzę sensu dusić silnik spalinami.

__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 20:59   #22
lucjan12
ford::amateur
 
Imię: lucjan
Zarejestrowany: 05-07-2013
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

a nic nie stanie sie z silnikiem jak bende mial odpieta ta wtyczke.Bo myslalem wyczyscic i zaslepic egr a ten zaworek to dziala prawidlowo bo sprawdzali mi zajomi od turbin podpinali jakis manometr.I wszystko wskazuje na egr.
lucjan12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 21:04   #23
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

nic się nie stanie (sam tak jezdze od ponad roku), ale jeśli chcesz to zaślep go mechanicznie - to będzie trochę lepsze rozwiązanie, bo spaliny nie będą uderzały w grzybek EGR-u.
Ale nawet jak zaślepisz mechanicznie to po co mordować zaworek? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podkładasz blaszkę (ale nie po piwie, bo sie przepali) w to miejsce:
(EGR na foto z innego auta, ale wygląda podobnie jak w mondeo)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Coś dla zwolenników ekologii - kolektor z mk3:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka

Ostatnio edytowane przez zsberg ; 16-04-2014 o 21:14
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 21:15   #24
lucjan12
ford::amateur
 
Imię: lucjan
Zarejestrowany: 05-07-2013
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

dzieki wielkie za fotke jutro mu zrobie zabieg i napisz co i jak egr zaslepie i wyczyszcze i ten zaworek odepne.A mam pytanko bo tam idzie drugi wenrzyk od tego zaworka do kabiny wiec jak mu odepne wtyczke moge cos odlonczyc czy nie.

Bump: to mi jak czyscili rok temu sacy w mk2 to byli zdziwieni ze taki czysty i nie zarosniety przy przebiegu 270.000 bo wyczyscili w 20min a nie jak niekture sace caly dzien.
lucjan12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 21:20   #25
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

hmm, z początku myślałem, że może ten wężyk daje sterowanie klapkom od nawiewu kabiny, ale u mnie wszystko działa, lecz może w mk2 jest inaczejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odłącz wtyczkę i zobacz, czy kierunek nawiewu się zmienia jak kręcisz pokrętłem.

Chociaż tak teraz rozkminiam i brat cioteczny w mk2 też ma odłączoną wtyczkę, więc chyba nawiew mu działa, bo nic nie mówi, ale upewnij się jeszcze.


Teraz doczytałem: "Swój początek, układy zasilania zawsze biorą z podciśnienia potrzebnego do sterowania zaworem EGR. Są tam zamontowane trójniczki zarówno w dieslu jak i w benzynie."
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jutro muszę rozkminić skąd w takim razie u mnie idzie podciśnienie skoro mam zawór odpięty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam na to swoją teorie. Otóz od zaworka idzie też wężyk do filtra powietrza. Turbo dość mocno ciągnie powietrze, więc może podciśnienie jest na tyle duże, ze steruje rozłączonym zaworem - innego wytłumaczenia nie mam.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka

Ostatnio edytowane przez zsberg ; 16-04-2014 o 21:30
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 21:44   #26
lucjan12
ford::amateur
 
Imię: lucjan
Zarejestrowany: 05-07-2013
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

mi tez tak sie wydaje to co piszesz bo te wnrzyk idzie do tych klapek bo raczej innego wytlumaczenia raczej niema.Choc mozemy sie mylic.
lucjan12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 21:03   #27
lucjan12
ford::amateur
 
Imię: lucjan
Zarejestrowany: 05-07-2013
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

no kolektor wyczyszczony,egr nie byl zawieszony ale mial od zawalenia tej mazi.Egr jest sprawny ale i tag go zaslepilem blaszka ocynkowana jak do rynien chyba taka grubosc bendzie.... a ten zaworek mam podlonczony bo bardzo powoli mi przelonczanie nadmuchow dzialalo.Mondziak nie kopci i ma nawet moc turbo ciagnie od 1900 dzieki jeszcze raz za pomoc.
lucjan12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.