Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2008, 13:18   #21
iwcia1305
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2,0 TDCi 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

dzięki za te wszystkie informacje, ja posiadam focusa 2,0 tdci z 2005roku od niedawna i już zdarzyło mi się takie niereagowanie na gaz, ale nigdy na zimnym silniku, dokładnie identyczna sytuacja jak opisaliście w całym wątku, wasze wypowiedzi uspokoiły mnie, bo też zaczęłam się obawiać, że coś jest nie tak z układem wtryskowym

pozdrawiam

iwcia1305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2008, 15:31   #22
fama1979
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-10-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

u mnie jest podobnie ale te klopoty mam tylko czesciej na zimnym motorze niz na cieplym, w dodatku w czasie kiedy auto trzesie sie na tych swoich 500 obrotach to swieca sie kontrolki silnika i ladowania. Czekam jednak 5-8 sek az wtedy kontroli gasna, wtedy tez auto reaguje na wciskany pedal gazu wiec moge jechac. Wydalem juz kilkaset PLN na zbadanie tego i nie wiem co to moze byc ;( jedni mowia ze cos z alternatorem ktory ma w sobie jakis modul sterujacy obrotami (aku mam dobry), a inni ze wtryski do wymiany (po pol roku posiadania TDCI juz wiem ze jest to najczestsza diagnoza stawiana przez mechanikow przy jakiejkolwiek defekcie silnika) podczas gdy sa swiezo po regeneracji w profesjonalnym zakladzie i wszystko z nimi OK. Jak powiedzial wczesniej kolega od Transita, TDCI to dobry material na powiesc wiec jezdze tak jak jest i staram sie nie myslec ze ktoregos pieknego ale mroznego poranka moj Mondek nie odpali....
fama1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2009, 13:45   #23
cziko
ford::average
 
Avatar cziko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2008
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 167
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Cytat:
Napisał wojtekjanus
Ja też się czułem z tym nieswojo, samotny, opuszczony.....Ale teraz jest nas dwóch! No i w porównaniu do kłopotów kolegów ten nasz problem to mały pikuś.
Żarty na bok - zauważ, że w tdci możesz trzymać rozrusznik cały czas włączony, a on mimo to automatycznie wyłączy się sam po zaskoczeniu silnika. Nie bój się, spróbuj, nic się nie stanie.
Witajcie,

Pozwolę się dopisać do "klubu".

Zimny kręci od ręki, co prawda obroty trochę podwyższone i falują, ale poza tym wszystko OK.
Ciepły wchodzi na bardzo niskie obroty, szarpie, jasny dym z rury, brak reakcji na pedał gazu. Po ok 3-5sek osiąga nominalny poziom obrotów - ponad 750rpm.

Strasznie to denerwujące. Dwa razy zdażyło się że poszarpał i zgasł.



Bardzo przyjemnie się czyta ten temat.


Pozdr
__________________
JUMP DA F@CK UP!!!
cziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 16:31   #24
brono32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-04-2009
Model: Monodeo 2002
Silnik: TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Mam ten sam problem, komus udało się go rozwiazac?
brono32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2009, 00:43   #25
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Bawiłem się kiedyś w czyszczenie wtryskiwaczy i zdarzyła mi się taka właśnie sytuacja, że przy jakimś drobiazgu (zanieczyszczeniu) który dostał się podczas skręcania do środka jednego wtryskiwacza silnik po uruchomieniu pracował nie przekraczając 500 obrotów i nie reagował na pedał gazu oraz była zapalona kontrolka ładowania. Taka sytuacja nie zdarzyła się wcześniej a po ponownym wyczyszczeniu później też już więcej nie występowała. Rozrusznikiem kręcę bardzo krótko bo silnik zapala od razu. Temperatura silnika wydaje mi się, że była w miarę niska ale nie sądzę aby miała szczególne znaczenie w moim przypadku.

Może więc diagnozą dla takiego zachowywania się silnika jest drobne zanieczyszczenie układu wtryskowego (nie mylić z uszkodzeniem wtryskiwaczy)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 12-09-2009 o 00:48
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2009, 14:25   #26
cziko
ford::average
 
Avatar cziko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2008
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 167
Domyślnie Odp: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Po wgraniu softu problem zniknął.
__________________
JUMP DA F@CK UP!!!
cziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2009, 20:14   #27
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

witam
kiedyś opisywałem swoje przygody z cieżko palącym mondku na ciepło...
na zimnym palił elegancko a jak się nagrzał to jak zapalił to przez chwilkę obroty spadly do jakiś 500 i nie reagował na gaz...wymieniłem czujnik wałka (nie pomogło) czujnik cisnienia paliwa (też nie) dopiero w ASO gość się zaparł...wgrał nowy soft+wpisanie kodów wtryskiwaczy i BINGO....do tej pory pali jak powinien..pozdr. Jarek.
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2009, 20:43   #28
Dawid849
ford::advanced
 
Avatar Dawid849
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Głogów
Model: S-Max
Silnik: TDCI 2.0 140km Power Shift
Rocznik: 2012
Postów: 398
Domyślnie Odp: Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Cytat:
Napisał Markbroda1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtek jesteś WIELKI.Ciekawe że nikomu innemu się nic takiego nie dzieje tylko mi i tobie.Dzisiaj cały dzień odpalałem przytrzymując rozrusznik przez ułamek sekundy dłużej (ktoś z boku nawet by tego nie zauważył) i .............CAŁY DZIEŃ SPOKÓJ.Pali jak złoto.Mam nadzieje że to się nie zmieni i to było to.Oczywiście nie pojechałem na kompa za twoją radą i te 100 zł powinienem z czystym sumieniem przerobić z tobą na browar.Przez kilka dni poobserwuje i na pewno jeszcze coś dopiszę.Wojtek gdybyś przejeżdzał w okolicy Połczyna Zdroju zapraszam .
kolego nie jesteście sami u mnie też tak jest jak dosłownie tylko dotknę stacyjne to czasami zdarzy sie tak jak wam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale temat rozwiał moje obawy.Pozdrawiam
__________________
Były: Vectra A 90r 115km, Mondeo mk II 99r 90km. Mondeo mk III 03r 115km , Fiat Stilo 06r 120km, Mondeo mkIV 2.0TDCI 140km
Jest: S-Max 2.0 TDCI 140km Power Shift 2012
Dawid849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2009, 07:26   #29
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Mnie też się tak zdażyło kilka razy, ale na szczęście to olałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2009, 08:38   #30
lucky29
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: małopolskie
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Mam to samo..

To miłe uczucie nie być osamotnionym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lucky29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.