Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2010, 22:20   #91
ciborowski1
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDCI-130
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Mój ma 214ttkm aku od nowości i jak do tej pory pali zawsze od strzała nawet przy -27 w tamtą zimę nawet go specjalnie nie podgrzewam (zapominam o tym po 21 autach na pb). Po prostu przekręcam kluczyk i ma zapalić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ciborowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 23:47   #92
rabbit_tomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał knobel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Moje Mondeo (MK3 TDCI 130KM 2004, przebieg 157000) niestety ma problemy tej zimy.

Z odpalaniem nie ma zadnych problemow, zawsze odpala za pierwszym razem ale czasami po kilku km (dzisiaj po ok 3 km) zamiga swieca. Auto straci moc, ale jedzie dalej. Jak wylacze silnik i odpale ponownie problem znika na kilka chwil. Przy mocniejszym dodaniu gazu swiece ponownie mrugaja. Po kilkukrotny zdarzeniu zapala sie kontrolka silnika. Zdarza sie ze silnik sam zgasnie. Bez problemu odpala ponownie.


Michal
kolego czujniki położenia wału korbowego i położenia wałka rozrządu sie kłaniają. ja mam ten problem bo już drugi raz po założeniu nowego czujnika położenia wału korbowego szykuje sie ponowna jego wymiana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więcej informacji i objawach znajdziesz na forum.

a co do odpalania jak było blisko -25 bo takie temp. były na Podlasiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. samochód zapalił ale za 2 razem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a teraz -10 od pierwszego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tankuje lepsza rope na lotosie i nic nie dolewam nie wiem czy dobrze robie??
rabbit_tomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 07:31   #93
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

jestem ciekaw czy akumulator ma z tym cos wspolnego bo kreci ze 20 razy tylko troche wolniej po czym pada, bardziej stawiam na swiece + paliwo, tyma razem mialem golda ale i to nie pomoglo (a aku orygianl z 2003 roku)
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 07:57   #94
laser1975
ford::beginner
 
Avatar laser1975
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Gniezno
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi 115km
Rocznik: 2000
Postów: 42
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

w zeszłym roku przy -25,nie miałem większych problemów z odpaleniem po 3-4 próbie odpalał,teraz -10 odpala lecz lekko faluje na obrotach przez jakieś dwie minuty[może ktoś coś poradzi]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
I WSZYSTKO JASNE
laser1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 08:03   #95
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Jak faluje kolego to na 99 któraś świeca spalona albo nawet kilka. Ja miałem tylko jedną sprawną i falował przez około 5 sekund ale przy temp plus 2 stopnie.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 09:15   #96
laser1975
ford::beginner
 
Avatar laser1975
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Gniezno
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi 115km
Rocznik: 2000
Postów: 42
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

dzięki matrog19,trochę poczytałem i znalazłem podobne podpowiedzi.Dzisiaj nie dam rady ich sprawdzić lecz jutro skoro świt,do roboty.
__________________
I WSZYSTKO JASNE
laser1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 10:58   #97
rafano
ford::average
 
Avatar rafano
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Szczecin/Myślibórz
Model: Mondeo III Hatchback wer. Ghia
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 75
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał laser1975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki matrog19,trochę poczytałem i znalazłem podobne podpowiedzi.Dzisiaj nie dam rady ich sprawdzić lecz jutro skoro świt,do roboty.
Z moim nie ma żadnych problemów, w tamtym roku wymieniłem świece żarowe bo 3 były walnięte całkowicie, jedna aby co grzała. Do -12 ,-13 stopni palił od ręki, około -15 wtedy juz trochę dłużej trzeba było kręcić.
__________________
MONDEO 2.0 TDCi 130KM GHIA & PRESIDENT JOHNNY II ASC+ SIRIO AS-100 MAG
...a teraz jeszcze YAMAHA FZ6 FAZER
rafano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 11:41   #98
jjaarreecckkii
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-12-2010
Skąd: OPOLSKIE
Model: MONDEO MK III
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

CYTAT : Napisał muli9;czy jestes aby pewien tego - zgodnie z wykazem bezpiecznikow F8 - 60A - Engine Cooling, Pre-glow relay

wyglada to bardziej na przekaznik

Tak F8 to bezpiecznik kostkowy odpowiedzialny za :
-wentylator chłodzący
-dodatkowy podgrzewacz
-świece żarowe
-przekaźnik pompy wtryskiwacza,
-podgrzewacz spalania paliwa.
Znajduje się w komorze silnika, oprócz niego jeszcze dwa bezpieczniki są od świec żarowych F3 - 60A i F23 - 15A
jjaarreecckkii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 15:32   #99
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

no tak ale co ma wspolnego z odpalaniem - mi sie wydaje ze by wogole nie palil jakby cos z nim bylo nie tak
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2010, 14:02   #100
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Tak odpala Mondeo 2.0 tdci z odłączonymi świecami żarowymi przy -12 stopniach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pewnie przy -20 też by odpalił, akumulator ma 7lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wydech jest przelotowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.