Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2016, 09:17   #1
thug
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2016
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 0
Domyślnie Pierwsze egzemplarze kombi warte polecenia?

Witam serdecznie,

chciałbym nadmienić, że to mój pierwszy post na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość.
Poszukuję ekonomicznego kombi na którym można polegać, a więc wybór padł na Focusa MK3.
Po dłuższym poszukiwaniu udało mi się ograniczyć wybór do dwóch egzemplarzy 1.6 TDCi i tu pojawia się dylemat.. stąd też pytanie do ekspertów na forum.

Pierwszy z nich to rocznik maj 2011, a wiec chyba pierwszy miesiąc sprzedaży MK3 kombi, (dwóch właścicieli) 72 tyś. km na liczniku - zdaje się być prawdziwe. Cena to 7,7 tys euro. Optycznie auto zdaje się nie mieć jakichkolwiek oznak zużycia tak wewnątrz jak i na zewnątrz czy też pod maską. Jedyne do czego można się przyczepić to uszczelka na drzwiach (pod spodem gdzie trafiają na siebie początek i koniec) wysunęła się chyba z uchwytu i zwisa lekko (ale to widziałem już w wielu innych egzemplarzach nawet wczesnych 2012). Ponadto spasowanie plastików miedzy deską rozdzielczą i plastikami na słupkach jest kiepskie. W porównaniu do drugiego wybranego przeze mnie egzemplarza brakuje czujników parkowania i składania lusterek.

Drugi to listopad 2012, 94 tyś km (jeden właściciel), tego niestety nie miałem okazji dokładnie obejrzeć i będę mógł to dopiero zrobić jutro ale wtedy właściwie muszę zdecydować się na kupno któregoś z nich lub żadnego. Auto to jest od tego samego sprzedawcy który ma ponad 2 tyś aut w dwóch komisach.

Podobno jest to firma która cieszy się dobrą reputacją wiec wstępnie zakładam, że technicznie nie mają te auta żadnych poważnych problemów raczej kosmetyka (poza tym w Niemczech jest jeszcze gwarancja sprzedawcy - z tego co wiem). W niektórych egzemplarzach które widziałem były właśnie problemy z uszczelkami drzwi i nieszczelnymi reflektorami (to akurat już trochę więcej niż tylko kosmetyka).

Cenowo różnica je niemal że pomijalna bo 100 euro (2011 jest tańszy). Pytanie do ekspertów jest natomiast takie czy pierwsze egzemplarze MK3 kombi są warte zaufania.. czy też były tam jeszcze jakieś niedoróbki które mogą przerodzić się w poważny problem? Wydaje mi się, że 20 tyś. km w udokumentowanym przebiegu to chyba znaczna różnica, z drugiej jednak strony rok młodsze auto z bajerami jak czujniki parkowania i składane lusterka będzie pewnie łatwiej sprzedać w przyszłości jeśli przyjdzie na to pora.
Być może macie inne rady które mogą przeważyć szalę?

Pozdrawiam
Jacek


Ostatnio edytowane przez Adept ; 24-01-2016 o 10:17 Powód: Tytuł tematu narusza regulamin-Poprawa Administracji
thug jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 09:27   #2
kimo
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Bielsko Biała
Model: Focus mk2 & Mondeo mk3
Silnik: 1.8Tdci & 2.0Tdci
Rocznik: 2010 & 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Pierwsze egzemplarze MK3 kombi warte polecenia?

5 letnie kombi w dieslu od niemca z przebiegiem 70 tyś km,gdzie Wy takie perełki wychwytujecie bo ja też bym chętnie kupił?
kimo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 09:40   #3
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Pierwsze egzemplarze MK3 kombi warte polecenia?

To jest ten mlodszy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tego starszego chyba juz nie ma..

Jak widac na fotkach auto zajechane.. bedzie raport dekra ale to jako ciekawostk bardziej, bo zdarzaja im sie bledy, a sam raport to wersja okrojona.
Jazda probna na placu, brak mozliwosci negocjacji.
Pomimo duzej ilosci aut nie ma co liczyc na okazje cenowe u nich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 10:03   #4
thug
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2016
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 0
Domyślnie Odp: Pierwsze egzemplarze MK3 kombi warte polecenia?

Dokładnie, to jest ten młodszy. Niestety na podstawie tych zdjęć ciężko cokolwiek powiedzieć. Szczerze mówiąc to nie jestem pewien czy to nawet są zdjęcia dokładnie tego egzemplarza. Bo jak już wspominałem mają tego cała masę która na pierwszy rzut oka rożni się tylko ceną rocznikiem i przebiegiem.

Pytanie jednak pozostaję - co jest ważniejsze/lepsze?

Ostatnio edytowane przez thug ; 24-01-2016 o 10:07
thug jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 10:17   #5
Shreq
ford::average
 
Imię: Z
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Y
Model: F
Silnik: 1
Rocznik: 2
Postów: 111
Domyślnie Odp: Pierwsze egzemplarze MK3 kombi warte polecenia?

Ze zdjęć wygląda na zmordowany (szczególnie w środku), jak na taki przebieg. W kwietniu stałem przed tą samą decyzją co Ty. Poszukiwałem samochodu za granicą zachodnią, jednak kupiłem krajówkę od pierwszego właściciela. Dolicz sobie do tych cen sprowadzenie, akcyzę i wyjdzie Ci nie wiele tańsza opcja co krajówka od pierwszego właściciela (nie mówiąc o flotówkach). Warto się zastanowić, bo tak jak kolega wcześniej wspomniał te samochody jak za taką cenę mają bardzo małe przebiegi.

Powodzenia w poszukiwaniach

Pozdrawiam
Shreq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 10:38   #6
thug
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2016
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 0
Domyślnie Odp: Pierwsze egzemplarze kombi warte polecenia?

dziękuje za zainteresowanie i życzenia powodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mojej aktualnej sytuacji tylko kupno w Niemczech wchodzi w rachubę ponieważ do zakończenia mojego doktoratu w Niemczech będę go tutaj rejestrował. Nie chce ryzykować jazdy na Polskich rejestracjach przez dłuższy okres czasu.
Większość focusów które oglądałem w tym komisie to samochody flotowe z tego co mi się wydaję ponieważ 4-5 letnie auta z przebiegiem 120-170 tyś i jeden właściciel raczej na to wskazują poza tym na większości znalazłem jeszcze ślady naklejek firm w których służyły. Ale to chyba nic złego bo przynajmniej firmy serwisują swoje auta zazwyczaj dokładnie tak jak powinno się to robić.
W tym młodszym (na podstawie zdjęć) mógłbym tylko stwierdzić, że z bagażnikiem ktoś obchodził się mało ostrożnie ale to dla mnie nie aż tak istotne.
Ten starszy zdaje się raczej pochodzić od osoby prywatnej. Mam jego numer identyfikacyjny jednak dzisiaj nie uda mi się skontaktować z warsztatem w którym go regularnie kontrolowano.. ale zrobię to jutro z samego rana i może czegoś się dowiem o jego historii - chyba że któryś z kolegów ma dostęp do jakieś bazy danych i mógłby mi udzielić takich informacji.

Dodam, że to mój pierwszy samodzielny zakup auta.. wiec będę wdzięczny za wszelkie dobre rady.

Aha jedyna niepokojąca rzecz w tym starszym egzemplarzu z mniejszym przebiegiem to coś jak by minimalne ilości czegoś w rodzaju pary z pod tej plastikowej pokrywy silnika.. ale nie jestem w stanie powiedzieć czy to akurat w tej konkretnej sytuacji tak było czy też jest to jakaś oznaka usterki czy coś..

PS. orientuję się ktoś ile kosztuje dorobienie haka z certyfikatem itd?
thug jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 10:44   #7
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Pierwsze egzemplarze kombi warte polecenia?

Rozumiem ze tego nie widzisz ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg $_57.JPG (71.3 KB, 125 wyświetleń)
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 10:48   #8
thug
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2016
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 0
Domyślnie Odp: Pierwsze egzemplarze kombi warte polecenia?

No tu widać doświadczenie eksperta!
Rzeczywiście nie zauważyłem tego, co ciekawe w innym focusie którego oglądałem dokładnie to miejsce było dość mocno przetarte.. hymm gdy pierwszy raz to zauważyłem to się śmiałem, że właściciel musiał się chyba wychylać na lewą stronę, żeby za przeproszeniem puścić bąka.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak poważnie to najwyraźniej tapicerka siedzeń pozostawia trochę do życzenia.

EDIT:
udało mi się znaleźć [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]do tego starszego - przy czym aktualna cena jest inna bo 7,7 tyś euro.

Ostatnio edytowane przez thug ; 24-01-2016 o 10:50
thug jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 10:51   #9
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Pierwsze egzemplarze kombi warte polecenia?

W jakim rejonie jestes i jaki masz ten budzet?
I czemu auto musisz kupic jutro?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 10:58   #10
thug
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2016
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 0
Domyślnie Odp: Pierwsze egzemplarze kombi warte polecenia?

Jestem w Bremen.

właściwie mój budżet już przy tej cenie jest niemal że nadwyrężony. Ale wydawało mi się, że warto aby auto miało te 50 tyś km na liczniku mniej.

Tzn jeśli chce tego starszego to muszę jutro ponieważ do jutra mam rezerwację. Poza tym nie mam auta, wiec mogę albo poruszać się komunikacją publiczną (co jest raczej skomplikowane jeśli chce się dostać do takich komisów) albo wykorzystać jedynego znajomego który posiada auto... no i wiadomo jak to jest..
Tak więc albo jutro jeden z tych dwóch albo żaden i dalej szukać i męczyć znajomego..
Poza tym jestem raczej pewien, że jeśli się nie zdecyduje na jeden z tych dwóch jutro to już ich nie będzie bo inne na które tam wyszukałem w zeszłym tygodniu już były sprzedane w sobotę.
thug jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.