Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2015, 21:56   #1
sqrcz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-09-2015
Model: C-max
Silnik: 1,8i
Rocznik: 2005
Postów: 8
Unhappy Sprzedałem samochód a kupujący ciągle do mnie dzwoni...

Sprzedałem samochód kilka dni temu, gościowi. Był z żoną oglądali, jazda próbna - wszystko OK.Pojechaliśmy na stację diagnostyczną, obejrzeli, poszarpali, podnieśli. Amory, wydech, wahacze, opony wszystko - perfetkt - akurat mnie to nie dziwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadatek. Przyjechali za dwa dni z kolegą "mechanikiem". Zaczął oglądać od początku, zdejmowanie korka oleju, zatykanie ręką, wolne obroty, przegazówki. Pełny rentgen - zaglądanie w każdą dziurę, pod spód nadkola, wsio. Jazda próbna z "mechanikiem". Wszystko OK. Narzekał, że czuć że dwumasę ktoś na zwykłe sprzęgło zamienił... ech... no nic w tym modelu jest zwykłe sprzęgło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Coś według niego szarpało przy 5,5-6 tyś obrotów! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nic nie czuć jak dla mnie. Zadzwonił do jeszcze jednego majstra i tamten wydał telefoniczną diagnozę, że to pewnie elektryka albo jakaś pierdoła - BRAĆ.

No to umowa podpisana itd. Gośc dzwoni, za 3 godziny że mu się CHECK zaświecił i co to może być, czy mi się paliło - NIE!
Dzwoni za dwa dni, że sonde lambda uwaliło i czy się poczuwam do wymiany bo mu mówią 200-800zł nawet. (900zł opuściłem z ceny STARTOWEJ) mowa o 20tyś złotych!
Jak to jest z tym zapisem w umowie, "Kupujący zapoznał się ze stanem technicznym ..."?
Boję się, że to jakiś pieniacz i mnie po sądach będzie ganiał i kazał oddawać kasę. Zaznaczam, że nic nie ukrywałem mówiłem co wiem o samochodzie i nawet proponowałem, żeby jechać na stacje albo żeby kumpla przyprowadził co się zna.

sqrcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 05:00   #2
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Sprzedałem samochód a kupujący ciągle do mnie dzwoni...

Jest kilka możliwości...
1. Ma pecha i rzeczywiście padło to co mówi...
2. Celowo kręci i kombinuje żeby ugrać coś jeszcze z ceny... (miałem tak przy sprzedaży telefonu)
Cóż, jeżeli nic nie ukryłeś i powiedziałeś wszystko co wiedziałeś, jeżeli udostępniłeś auto do dowolnego sprawdzenia kupującemu przed zakupem to uprzejmie panu powiedz, że się nie poczuwasz...
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 05:14   #3
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie

Na początku niech powie co to znaczy 'sondę uwaliło'... i powiedz, że można kupić uzywke za 50 zl.

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 06:23   #4
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Sprzedałem samochód a kupujący ciągle do mnie dzwoni...

To jest trochę śmieszne. Sonda jak żarówka może zakończyć swój żywot w każdej chwili. Nie martw się tym. Znajomy sprzedał mercedesa clk i po tygodniu gościu dzwoni ,że silnik wybuchł itd itd. Jako ,że sprzedał za ok 50 k to sprawa trafiła do sądu. Rzeczoznawca stwierdził ,że powodem była pęknięta miska olejowa. Gościu zdążył rozbić i złożyć samochód przez kilka dni i próbował dostać hajs z ac i od właściciela.
Jak sprzedałem golfa to też matka gościa dzwoniła żebym oddał pieniądze i zabrał auto bo koło odpadło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w ubezpieczalni się okazało ,że młody na ręcznym w skrzyżowanie się nie wyrobił przez co uderzył w krawężnik.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 07:35   #5
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Sprzedałem samochód a kupujący ciągle do mnie dzwoni...

Ja radzę do sprzedaży i wystawiania jakichkolwiek ogłoszeń w necie kupować nową kartę SIM. Koszt to 5 zeta a własny numer nie wisi w internecie dostępny dla każdego. Po transakcji karta w kosz.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 09:53   #6
sqrcz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-09-2015
Model: C-max
Silnik: 1,8i
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Sprzedałem samochód a kupujący ciągle do mnie dzwoni...

Dzięki za odpowiedź!

Cytat:
Napisał Andrzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cóż, jeżeli nic nie ukryłeś i powiedziałeś wszystko co wiedziałeś, jeżeli udostępniłeś auto do dowolnego sprawdzenia kupującemu przed zakupem to uprzejmie panu powiedz, że się nie poczuwasz...
No tylko pojawia się kwestia, co wiedziałem dla kupującego a czego nie, przecież tak samo on moze powiedzieć, że wszysto wiedziałem a ja odwrotnie...ech.
Zaznaczę, że samochód miałem od września Przejechałem nim może 1,5-2 tyś - sprzedawany bo kasa mi potrzebna, o czym też im mówiłem stąd duża zniżka z ceny na "zimówki".

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja radzę do sprzedaży i wystawiania jakichkolwiek ogłoszeń w necie kupować nową kartę SIM. Koszt to 5 zeta a własny numer nie wisi w internecie dostępny dla każdego. Po transakcji karta w kosz.
To nie jest żadne rozwiązanie, nie o to mi chodziło. Zresztą zawsze może przyjść i zapukać do drzwi. Przecież u mnie umowę podpisywaliśmy, robił przelew i z papierów zna mój adres. Poza tym zawsze może mnie informować o wszystkim poleconym z potwierdzeniem odbioru.

Bardziej mnie interesowała kwestia zapisu o znajomości ze stanem technicznym, na ile on jest mocowany w prawie. Bo teraz tak na prawdę gość może powiedzieć, że nigdzie nie był nikt poza nim nie widział a ja mu sprzedałem uszkodzony (bo coś tam ukryłem).
I on chce zwrotu kasy za naprawę, lub odstąpienia od umowy. Najgorsze, że kasy już nie mam bo ciągle wpłacam transze na mieszkanie i ta kasa załatała kartę kredytową, którą musiałem na ten cel ruszyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sqrcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 10:14   #7
Baku84
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci 96kw
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Odp: Sprzedałem samochód a kupujący ciągle do mnie dzwoni...

Zapis o znajomości ze stanem technicznym przed zakupem, nie chroni Cię przed uniknięciem odpowiedzialności, ale to w sytuacji kiedy jakąś wadę celowo zataiłeś. Pamiętaj, że to ten kupujący musi udowodnić, że taka wada został przez ciebie ukryta - co w przypadku sondy wydaje mi się mało prawdopodobne do udowodnienia przez kupującego. Przekręcony licznik, albo zespawana ćwiartka samochodu - to są raczej przypadki które można by udowodnić. W Twojej sytuacji bym się nie przejmował.

Jeśli by twierdził, że był sam, Ty zawsze możesz mieć świadków którzy potwierdzą że był z nim mechanikiem. Poza tym wizyta na stacji diagnostycznej też będzie udokumentowane że byliście na sprawdzeniu auta....

W Twojej sytuacji bym się nie przejmował... Jednak jak trafi się taki osobnik zawzięty to może uprzykrzyć trochę życie. A do tego jak ma jeszcze swoich `pomocnych konsultantów mechaników` to już w ogóle.
Baku84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 10:34   #8
S-MAX88
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2015
Model: S-max Titanium Sport
Silnik: 2,0TDCI 180KM
Rocznik: 2015r
Postów: 77
Domyślnie Odp: Sprzedałem samochód a kupujący ciągle do mnie dzwoni...

Możesz spać spokojnie.
Telefon że sonda padła... to niech sobie wymieni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
S-MAX88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 10:35   #9
sqrcz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-09-2015
Model: C-max
Silnik: 1,8i
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Sprzedałem samochód a kupujący ciągle do mnie dzwoni...

Właśnie czytam, że taki zapis nie wyłącza odpowiedzialności sprzedającego. Not o jest o tyle sprawiedliwe w sytuacji komisów ale od osób prywatnych to trochę nie fair. Bo wymaga się "bycia mechanikiem Alfą i Omegą" od sprzedawcy a kupującego traktuje się jako biedną nieświadomą owieczkę.
Czytam wiele przypadków na forach i faktycznie, oszukują ludzi wszędzie. Ale czasami na ich prośbę - nie sprawdzają VIN, nie jadą do diagnosty lub mechanika... Tu było wręcz odwrotnie. Wszystko nawet za moją namową, żeby uniknąć takich sytuacji a tu, masz... Ech. No nic Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Kupowanie to droga przez mękę usłana "najlepszymi na placu u Mirasa" ale sprzedaż to również męka czasami. Jednak do bycia "Mirkiem z placu" trzeba mieć skóre jak nosorożec.

PS
Nie miałem na celu obrazić żadnego MIRKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Handlarz samochodami zawsze kojarzy mi się z profilem FB "Typowy Mirek handlarz"

Bump:

Bump:
Cytat:
Napisał S-MAX88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz spać spokojnie.
Telefon że sonda padła... to niech sobie wymieni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No okej a jak mu za chwilę zaświeci się coś innego, przestanie działać lampa, ogrzewanie fotela, nie wiem co jeszcze. Kupowałem go dla siebie oglądałem jak tylko mogłem i byłem zadowolony z zakupu. Co w przypadku jeżeli ja coś przeoczyłem a on to znajdzie i podciągnie pod zatajenie? O takim przypadku mówię. Nie jestem pierwszym właścicielem auta także nie wiem na 100% co tam się działo z nim. A jak widzę gość o każdą pierdołę może dzwonić. Widzę, że jego mechanicy też nie mają litości Lambda 200-800zł pytałem swojego to do tego modelu 150-350zł dobre marże mają chłopaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez sqrcz ; 11-12-2015 o 10:38
sqrcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 13:43   #10
sokrates-79
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-06-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: tdci 1,6 95KM
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie

Przestań odbierać telefony a jak będzie dalej swoje postrach że mu sprawę o nekanie założysz.
sokrates-79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.