Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2017, 18:01   #1
sokrates-79
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-06-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: tdci 1,6 95KM
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Wibracje/rezonans deski/podszybia w zimie.

Witam wszystkich, mam focusa mk3 kombi z 2012 diesel. Mam taki problem, przy temperaturach na zewnątrz w zakresie od +5 do -10 okolice deski / podszybia kratki nadmuchu z przodu od strony pasażera wpadają w nieprzyjemne wibracje/rezonans. Objawia się to w trakcie nagrzewania samochodu. Jak auto jest zimne nic nie słychać. Jak się zacznie nagrzewać to przez jakieś 10 minut w zależności od obrotów silnika, najczęściej przy ruszaniu, w okolicach 1500 - 2000 rpm wpada w wibracje. Jak się auto nagrzeje w środku, wibracje ustają. W lecie nie ma problemu.
Czy ktoś to przerabiał, gdzie szukać winowajcy, bo największy problem w tym ze nie mogę tak na 100% namierzyć który element wpada w rezonans. Każda podpowiedz będzie pomocna, a jakby ktoś miał taki sam problem i rozwiązał to już by było całkiem elegancko.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Ostatnio edytowane przez sokrates-79 ; 13-02-2017 o 13:49
sokrates-79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 07:45   #2
atomics
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 134 KM
Rocznik: 2008
Postów: 209
Domyślnie Odp: Foka mk3 wibracje/rezonans deski/podszybia w zimie.

Podepnę się troszkę po temat gdyż mam bardzo podobne wrażenie u siebie, będę się z tym bawił na wiosnę dopiero, gdyż auto mam stosunkowo krótko. Wrażenie mam zbliżone tak jakby coś "z środka" nagrzeje się i przestaje zazwyczaj. U mnie dodatkowo hałas wydziela wtyczka od diagnostyki nie wiem co z nim jest lata w środku i stuka, dwa że od tych drgań silnika w środku od elementów plastiku to miałem takie śrubki, które ręką dokręcałem, trochę za zimno jeszcze żeby wszystko dokładnie przepatrzeć, może ktoś namierzał przyczynę?
atomics jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 07:39   #3
Vampiszon
ford::average
 
Avatar Vampiszon
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-10-2016
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS MK3 TITANIUM
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 75
Domyślnie Odp: Wibracje/rezonans deski/podszybia w zimie.

Samochod masz nie nowy. To nasze polskie drogi dziurawe powoduja ze po jakims czasie plastiki klekotaja i rezonuja, trzeba sie przyzwyczaic. A jak nie to kup BentleyaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod wplywem nagrzewania, tworzywo staje sie bardziej miekkie, nastepuje rozszerzenie materialu i przestaje treszczec/rezonowac, ja tak to widze. Tez mam w lecie mniej "dzwiekow" ze strony deski.
__________________
Lubię moją foczkę
Vampiszon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 08:04   #4
Ironex
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 29-10-2015
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wibracje/rezonans deski/podszybia w zimie.

Witam, u mnie podobnie od jakiegoś tygodnia może dwóch tak się dzieje, ale tylko jak wrzucę bieg za szybko a silnik ma obciążenie i wpada w wibracje to coś rezonuje. Chyba nawet namierzyłem. Pod szybą jest kratka nawiewu na nią. Ta kratka posiada takie cienkie uchwyty plastiki, które łączą obie strony tej kratki. Okazało się, że 2 te plastikowe uchwyty są urwane (zauważyłem niedawno, ponieważ część tego podszybia za bardzo podeszła w górę) i to może sprawiać, że te plastiki rezonują. Zrobię test jak będę miał kogoś w aucie, żeby podczas jazdy docisnęła w tym miejscu ten plastik.
Jak to zrobię dam znać. Ktoś kiedyś na innym forum napisał, że może też rezonować czujnik na podszybiu od kluczyka.
Ironex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 11:33   #5
sokrates-79
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-06-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: tdci 1,6 95KM
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Wibracje/rezonans deski/podszybia w zimie.

Cytat:
Napisał Vampiszon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochod masz nie nowy. To nasze polskie drogi dziurawe powoduja ze po jakims czasie plastiki klekotaja i rezonuja, trzeba sie przyzwyczaic. A jak nie to kup BentleyaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod wplywem nagrzewania, tworzywo staje sie bardziej miekkie, nastepuje rozszerzenie materialu i przestaje treszczec/rezonowac, ja tak to widze. Tez mam w lecie mniej "dzwiekow" ze strony deski.


Bez jaj. Mam punto z 2003 r i nic tam nie wpada w takie wibro. Punto chyba zdecydowanie nie ta liga co focus. Jakby focus był z 2003 prawdopodobnie bym to olał. Ale to całkiem młode auto za spore pieniądze. Nowe punto kosztowało polowe nowego focusa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez sokrates-79 ; 14-02-2017 o 11:44
sokrates-79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 13:14   #6
atomics
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 134 KM
Rocznik: 2008
Postów: 209
Domyślnie Re: Wibracje/rezonans deski/podszybia w zimie.

Nie ma rozwiązania czarne lub białe! Oczywiście że coś tam musi sobie postukać, jednak daleki jestem od tego bo w przeciągu kilku lat mogło coś się poluzować! Ja u siebie na bank sprawdzę podszybie gdyż dodatkowo u mnie była szyba wymieniana i wtedy coś mogło się stać, a co mnie teraz denerwujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
atomics jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.