Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2011, 13:09   #1
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Centralny zamek - wariuje po nocy

Witam. Zbliża się zima i z rana już jest chłodno no i zaczął się problem z centralnym zamkiem. Gdy na ciskam z rana przycisk otwierania (w pilocie) auta to auto otwiera sie i błyskawicznie znowu zamyka. To samo dzieje sie po przekreceniu kluczykiem lecz wtedy znowu inne zamki w drzwiach sie zamykaja samoczynnie a ten przekrecony (otwarty) kluczykiem jest otwarty. Po jakimś czasie jak auto sie nagrzeje lub na dworze (powyżej plus 3stpni) cieplo sie zrobi wtedy słychac jak zamki na przemian same sie zamykaja i otwieraja (chyba sie zgrywaja z zamkiem otwartym na siłe kluczykiem). Jak jest ciepło to problem ten nie wystepuje :-) także latem sie nie zabierałem za to bo nic mi nie przeszkadzalo. Zaczęło się takie wariowanie pod koniec ubiegłej zimy. Teraz temat wraca. Co to może być i gdzie szukać babola???? Powtórzę że dzieje się to jak temp. jest około 3 stopni lub poniżej. Proszę o pomoc.


Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 23-10-2011 o 13:19 Powód: ortograf :-)
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2011, 14:53   #2
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Centralny zamek - wariuje po nocy

Cytat:
Napisał jarekfxsilver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Zbliża się zima i z rana już jest chłodno no i zaczął się problem z centralnym zamkiem.....
Witam w klubie. Poszukaj na forum tematów o "czerwonych gumkach" w zamkach. Przed rokiem poszedłem na całość i kupiłem nowy zamek do drzwi kierowcy za całe 500 zł i doopa! Jeden mechanik zamontował i prawie wszystko działało - z wyjątkiem braku możliwości odblokowania drzwi kierowcy od wewnątrz. Drugi mechanik stwierdził, że ten zamek nie pasuje (nowy ma 8 pinów, stary 5 - w trzech miejscach złącza po prostu nie na bolców, tak że kostkę z przewodami mozna było podłączyć. Nie wiem, o co chodzi z tym niepasowaniem). Od prawie roku zamek leży w piwnicy, qrde.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2011, 16:17   #3
SNOWMENN
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-04-2010
Skąd: Radzionków
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Centralny zamek - wariuje po nocy

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tu masz linka do jednego z nich .
SNOWMENN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2011, 19:38   #4
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Centralny zamek - wariuje po nocy

Dzięki za pomoc. Mam te same objawy co podane w linku. We wtorek w garażu zabieram się za wyciąganie zamka z drzwi kierowcy i jego oczyszczeniu i nasmarowaniu jak i usunięciu czerwonych gumek. Myślę że to one są winne i przytrzymują ten mikrowyłacznik. Mam nadzieję że nie jest on taki mikro i go znajdę :-) po robicie dam znak czy przyniosło to efekt.
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2011, 12:50   #5
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Centralny zamek - wariuje po nocy

No i czerwone gumki z przednich zamków usuniet. Uważajcie jak ściągacie te gumki. u mnie od strony kierowcy ladnie zeszła ale od strony pasazera myslalem ze trzeba bedzie zamek zmieniac bo jak ja usuwalem to zadarlem o ten plastik co jest ta gumka tam osadzona i mikrowlacznik nie cofal mi sie odpowiednio (ale o tym dowiedzialem sie po ok. 1.5h obserwacji co sie dzieje). wsciekły bylem ze zamek dzialal (chociaz w cieple dni :-)) a teraz to w ogole nie dziala!!. Ale podłubalem wyciagnalem ten zadzior i wyłącznik juz pracowal sobie bez oporu i zamek wrocil do normalnej pracy. teraz czekam na poranek tak na 6.00 :-) mam nadzieje ze jak podejede do auta to bedzie juz pracowal tak jak kiedys czyli bez niekontrolowanego zamykania/otwierania do momentu jak sie auto ogrzeje. Troche zabawy jest jak sie demontuje ten zamek ale teraz to chwilka i juz go mam (praktyka czyni mistrza:-). jutro napisze jak sie sprawuje po zimnej nocy. 3mam kciuki by juz bylo Ok. Ps. dziekuje (2 Panom) za pomoc w poszukiwaniach usterki!!!!
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 14:31   #6
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Centralny zamek - wariuje po nocy

Zamek działa ok. tyle że ciężko mi stwierdzić jak będzie działał poniżej O stopni bo temperatura na dworze nawet nocy +10 stopni :-) po pierwszych przymrozkach napiszę jak zamek pracuje :-)
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2011, 08:11   #7
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Centralny zamek - wariuje po nocy

wreszcie była temp. koło O stopni i zamek chodzi pieknie. nic nie świruje i działa poprawnie, otwiera i zamyka auto wtedy gdy ja chcę a nie jak jemu się spodoba ;-) wielkie dzięki za pomoc w podpowiedzi jak to naprawić trzeba było!!!!!! Pozdrawiam.
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 18:16   #8
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Centralny zamek - wariuje po nocy

juz są spore temp. ujemne nocą i rano autko otwiera się bez najmniejszych problemów :-) bardzo mnie cieszy że problem centralnego zamka mam rozwiazany!!!!!!
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 22:12   #9
SNOWMENN
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-04-2010
Skąd: Radzionków
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Centralny zamek - wariuje po nocy

Cieszę się że mogłem pomóc Ci . Pozdrawiam.
SNOWMENN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.