Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2014, 14:08   #11
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: brak zimnego nadmuchu

Cytat:
Napisał gozdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim byłym mk3 przed liftem był ten sam problem. Rozwiązanie: wymiana panelu klimatronika na poprawiony z żółtą ikonką i napisem max od nawiewu na szybę. Poprawiona wersja ma zakres temperatur od 16 stopni. Skończyły się problemy z waleniem gorącym nawet przy low.

Prawidłowy panel:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dzięki kolego, narazie dałem dla mechaniora i on posprawdza jakieś pierdułki które mogły by się zepsuć...
przeczytałem "morze" tematów i najczęściej pisali własnie o wymianie owego panelu, ale kurcze ten mój mechanior mówi że to ni jak się ma panel do grzania ciepłem cały czas
możliwości jest kilka : panel, czujnik temp wewnątrz, termostat duzy , zacięte klapki albo silniczek od tych klapek.
mysle ze na początek wymienie ten panel, a da się jakos sprawdzić czy moj jest zepsuty ???

kamilek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 15:05   #12
gozdi
ford::average
 
Avatar gozdi
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-01-2005
Skąd: Koluszki
Model: A7 50 TDI Sportback Quattro
Silnik: 3.0 TDI 286PS
Rocznik: 2020
Postów: 101
Domyślnie Odp: brak zimnego nadmuchu

nie wiem co ma czego nie ma. Zmieniłem panel i problem już nigdy nie powrócił, a wcześniej było tak że nawet w lato przy upale potrafił wiać gorącym.
Nic poza tym nie było robione. Miałem również wrażenie, że lepiej trzymał temperaturę.
Panel z żółtą ikonką to biały kruk - był krótko produkowany więc nie ma ich dużo na rynku. Na allegro widziałem jeden - ten z linku - fakt, że mocno nie grzebałem, ale na pierwszy rzut ten wyskoczył, reszta z białą.
__________________
Historia: Mondeo MkI-> Mondeo MkII-> Mondeo MkIII V6-> Mondeo MkIV 2.0TDCi ->Insignia Sports Tourer -> Kuga II 2.0TDCi -> Mondeo MkV ST Line -> A4 B9 Quattro -> A6 C8 -> A7 50TDI
gozdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 15:23   #13
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: brak zimnego nadmuchu

dzięki kolego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odbiore jutro auto rano i jesli mechanior nic nie wyluka to kupuje ten panel
kamilek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 09:21   #14
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: brak zimnego nadmuchu

sprawa rozwiązana, klapka się zacieła tylko, zrobione elegancko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. narazie nie będę wymieniał panela, chyba że radzicie to zrobić ???
kamilek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 08:24   #15
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: brak zimnego nadmuchu

Cytat:
Napisał kamilek30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawa rozwiązana, klapka się zacieła tylko, zrobione elegancko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. narazie nie będę wymieniał panela, chyba że radzicie to zrobić ???
a nie mowilem?!
co do panelu to zalezy juz od ciebie. jesli masz zamiar dlugo jezdzic autem to go wymien. jest to towar deficytowy.
jest jeszcze mozliwosc wgrania innego softu w aso ok 200zl. lub zakup panelu z bialymi przyciskami ale juz z nowszym softem bo takie tez sa. rozpoznac je mozna po regulacji temp. do 16 stopni
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 09:38   #16
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: brak zimnego nadmuchu

bolek niestety jak wczoraj jeździłem chwila po wyjezdzie czasie znów zaczeło walić gorącym ;/ mechanik sprawdził i mówił że silniczek jest ok, klapka nie domykała się coś mówił, błędów żadnych nie pokazało, wychodzi na to że panel, dziś zamawiam i zobacyzmy co z tego wyniknie ;/ na szczęscie powrót zimy to grzanie przyda sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamilek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 11:13   #17
gozdi
ford::average
 
Avatar gozdi
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-01-2005
Skąd: Koluszki
Model: A7 50 TDI Sportback Quattro
Silnik: 3.0 TDI 286PS
Rocznik: 2020
Postów: 101
Domyślnie Odp: brak zimnego nadmuchu

Mam wrażenie, że mechanik przewalił Cię na $.
Przy felernym panelu jest loteria - grzeje, dmucha zimnym, za chwilę gorącym.
Wg mnie właśnie źle steruje klapami. Mechanior przestawił klapę i był zadowolony bo dmucha zimnym. Pojeździłeś trochę i wszystko wróciło do normy.
Napisz jak będzie zachowywała się po wymianie panela (ale 90% to on jest winowajcą).
Pzdr
__________________
Historia: Mondeo MkI-> Mondeo MkII-> Mondeo MkIII V6-> Mondeo MkIV 2.0TDCi ->Insignia Sports Tourer -> Kuga II 2.0TDCi -> Mondeo MkV ST Line -> A4 B9 Quattro -> A6 C8 -> A7 50TDI
gozdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 13:44   #18
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: brak zimnego nadmuchu

spoko, już panel zamówiłem, czekam na paczke, koledzy przy okazji, macie jakiś fajny instruktarz jak zdemontowac ten panel klimy ???
kamilek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 15:39   #19
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: brak zimnego nadmuchu

witam, wczoraj doszedł panel a dziś go wymieniłem, zacząłem ok 11 a skończyłem przed 16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale na glancyk wszystko wyczyszczone, sprawdzone, testowane... . co do panelu - działa wyśmienicie !!!!!! trzeba miec chłodne - jest chłodne, zimne - jest zimne, ciepłe jest ciepłe, gorące - jest gorące...
a co zauważyłem jeszcze - to że działa naprawde cicho, siła nadmuchu taka sama lecz hałas znacząco mniejszy w porównaniu do starej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ogólnie to jestem w pełni zadowolony z zakupu, dodam że najwięcej problemu, może z 1h zajęło mi rozpracowanie jak odpiąc od tego nieszczęsnego panelu te wtyczki z tyłuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i cięzko się skręca i składa trzymając na zmianę w ustach czy pod czapką latarkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
kamilek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 17:19   #20
gozdi
ford::average
 
Avatar gozdi
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-01-2005
Skąd: Koluszki
Model: A7 50 TDI Sportback Quattro
Silnik: 3.0 TDI 286PS
Rocznik: 2020
Postów: 101
Domyślnie Odp: brak zimnego nadmuchu

No widzisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczysz, że zupełnie inaczej dochodzi do zadanej temperatury. Nie dmucha tak, że głowę chce urwać itp.
Pozdrawiam
__________________
Historia: Mondeo MkI-> Mondeo MkII-> Mondeo MkIII V6-> Mondeo MkIV 2.0TDCi ->Insignia Sports Tourer -> Kuga II 2.0TDCi -> Mondeo MkV ST Line -> A4 B9 Quattro -> A6 C8 -> A7 50TDI
gozdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.