Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2016, 20:56   #11
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe

Przejadę się i sprawdzę. Fiestą jeździ żona na bardzo krótkich dystansach w mieście, średnie spalanie wg kompa 9.9/100. Twierdzi, że stosuje się do wskazań zielonej strzałki, zalecającej zmianę biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez radek70 ; 26-07-2016 o 22:39
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 12:53   #12
janooz1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2016
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejadę się i sprawdzę. Fiestą jeździ żona na bardzo krótkich dystansach w mieście, średnie spalanie wg kompa 9.9/100. Twierdzi, że stosuje się do wskazań zielonej strzałki, zalecającej zmianę biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki, byłem dzisiaj w ASO i podpytałem o to. Powiedzieli mi, że to normalne, i jak się rusza, to komputer zawsze pokazuje dwucyfrowkę, na obrotach 4x będzie pokazywać nawet 40l (choć u mnie to się dzieje przy 2-2,5). W każdym razie powiedzieli mi, że mam patrzeć na spalanie średnie, a to mierzone dzisiaj na krótkiej trasie jest u mnie chyba w normie (6.9 z włączona klimą).

Radek70, daj tylko znać, że w Twojej Fieście spalanie chwilowe też pokazuje podobne wartości, to już będę całkowicie spokojny. :-)
janooz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 15:22   #13
przemsky
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Tychy
Model: CLIO IV GT
Silnik: 1.2 T
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe

1,25 82km.
I i II bieg przy mocniej wciśniętej przepustnicy pokazuje 28-32l/100. Na V biegu o czym piszesz wskazuje 8-9l/100.

Moje średnie spalanie to ok 5,8l/100. Na pełnym zbiorniku przeważnie pokonuje 630-660km.
(opony 196/50R15)
przemsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2016, 14:16   #14
janooz1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2016
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe

Cytat:
Napisał przemsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1,25 82km.
I i II bieg przy mocniej wciśniętej przepustnicy pokazuje 28-32l/100. Na V biegu o czym piszesz wskazuje 8-9l/100.

Moje średnie spalanie to ok 5,8l/100. Na pełnym zbiorniku przeważnie pokonuje 630-660km.
(opony 196/50R15)
Dzięki, u mnie jest podobnie, w tej chwili spalanie 5.6 po powrocie z trasy...więc wszystko jest OK!
janooz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 16:11   #15
galaksik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-11-2005
Skąd: dolnośląskie
Model: Fiesta Mk7
Silnik: 1.4b
Rocznik: 2009
Postów: 90
Domyślnie Wskazania komputera : średnia prędkość

Witam
Może ktoś odpowie na pytanie dlaczego komputer na wyświetlaczu miedzy zegarami wyświetlając średnią prędkość na godz. pokazuje wartość 38 lub coś koło tego. Wydaje się to trochę dziwne. Reset nic nie pomaga. Czy u was jest podobnie? Skąd ta wartość jest brana ?
Pozdrawiam
galaksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 18:08   #16
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: Wskazania komputera : średnia prędkość

No bierze to na podstawie prędkości pewnie, nie wiem jak jest u mnie ale to przełącz na średnie spalanie ;-)
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 19:32   #17
STFrozen
ford::beginner
 
Avatar STFrozen
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 24-07-2015
Skąd: Będzin
Model: Fiesta STII
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Przekłamanie komputera pokładowego

Kierownik Serwisu, powiedział ze sprawdzi, ale jak będzie wskazanie prawidłowe to place za usługę.

Moj mąż zaczął robić zapisy i różnica w ST jest nawet ponad 1 litr.

Powiem szczerze za duzo tego:
- klima automatyczna albo grzeje, albo chłodzi, ale nic pomiędzy, nie da się ustawić raz temperatury i jeździć
- czujnik deszczu ma swoją linie działania inna niż potrzeby
- nikt nie powiedział ze moc silnika jest przy paliwie 98 a nie jak na klapce 95
- trochę przymroziło, coś zaczęło stukać w drzwiach
- po otwarciu szyby, uszczelka piszczy z szyba.
- tarcze tylne skorodowały po 1000 km
- drzwi potrzebowały roku czasu żeby się zaczęły zamykać w miarę normalnie.

I w dodatku teraz ten komputer pokazuje swoje wskazania, odmienne od rzeczywistych.


Rozne auta były w większości nowe w domu, ale tyle pierdół nie było nigdy na liście żadnego z aut.

A Ford ma to w poważaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
STFrozen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 19:35   #18
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Przekłamanie komputera pokładowego

Cytat:
Napisał STFrozen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozne auta były w większości nowe w domu, ale tyle pierdół nie było nigdy na liście żadnego z aut.
Bo starsze były. Wraz z każdym kolejnym następcą ta listą będzie się niechybnie wydłużać. Takie czasy nadeszły.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 20:09   #19
STFrozen
ford::beginner
 
Avatar STFrozen
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 24-07-2015
Skąd: Będzin
Model: Fiesta STII
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Przekłamanie komputera pokładowego

Nic mylnego. Ostatni jeżdżący z nami jest z 2013 roku i nie uprzykrza tak życia jak to dziadostwo.

Pierwszy i ostatni FORDGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
STFrozen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 20:15   #20
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Przekłamanie komputera pokładowego

Cytat:
Napisał STFrozen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszy i ostatni FORDGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tak, jak u mnie. Tylko ja już stare kupuję.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.