Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2014, 21:07   #21
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Mondeo 2.5T

Jakieś demony tu nad IVDC wiszą. Wymiana tych amortyzatorów to nie jest wydatek rzędu 10 klocków za parę. Zwykły Fordoski kosztuje ~400 zeta. Fordoski IVDC można kupić za 1200-1300. Zamiennik zwykłego jest po 250-300 a regeneracja IVDC w tej chwili jest po 650.
Ja wiem, że to 3x drożej ale ma się 3x taki samochód. Mój następny rodzinny powóz też będzie miał IVDC. Jak sam jadę albo gnam autostradą to jadę na Sport. Jak wiozę dzieci to jedziemy w Comfort. Różnica jest kolosalna. I w bujaniu karoserii i w przyczepności i w wybieraniu nierówności i w hałasie przenoszonym do wnętrza. W tego typu samochodzie to super sprawa.

Wahałbym się gdybym kupował samochód za 20.000 ale przy tych kwotach i tej klasy pojeździe to warto to wkalkulować. Kupujesz 2.5t, no kurde musisz mieć na niego skoro stać cię na 2x więcej bajury niż 2.0 tdci 140 koni ale kupujesz 2.5t bo wiesz jak to jeździ, jak to brzmi i czym pachnie. Do czegoś takiego dodatek w stylu IVDC pasuje jak ulał.

latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2014, 21:32   #22
grzechalm
ford::average
 
Avatar grzechalm
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Tłuszcz/Wawa
Model: Mondeo Kombi Titek X
Silnik: 2.5 turbo
Rocznik: 2007.12 PL
Postów: 172
Domyślnie Odp: Mondeo 2.5T

Dokladnie tak jest. Ja nie odradzam koledze zakupu z ivdc, bo wg mnie to swietna opcja. Jednak pytal o trwalosc itd to napisalem. Roznica jest kolosalna, przy sporcie nawet na zimowych balonach ladnie sie trzyma. Wiadomo, utrzymaniie kosztuje, ale przy 2.5 t wszystko jest drozsze w porownaniu do np 1.6. Cos za cos. Jedno jest pewne, uszkodzic mozna szybko amorek, czy to zwykly czy ivdc. Znajomy ma Superbab i przy 20000 km wpadl w dziure i amorek o zmiennej sile tlumienia sie wylal:/
grzechalm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 06:10   #23
Lotnikx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mk IV
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Mondeo 2.5T

Dzięki za odpowiedzi.
Chodziło mi jedynie o info na temat trwałości takiego rozwiązania.
Lotnikx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 09:07   #24
Lotnikx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mk IV
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Mondeo 2.5T

Po VINie widać, że napisane jest "ze standardowymi amortyzatorami tylnymi", czy to znaczy, że tylko przód ma zmienną siłę tłumienia czy coś źle rozumiem
Lotnikx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 09:20   #25
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Mondeo 2.5T

Wg mnie znaczy, że nie są samopoziomujące (niedostępne przy IVDC )
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.