Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2010, 12:18   #1231
kogis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Pruszcz
Model: Ford Galaxy , Ford Espace
Silnik: 2.0 TDci 140KM. 1,5 Benzyna SLE 182KM.
Rocznik: 2006r. 2018r.
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam forumowiczów. Dzięki wam naprawiłem dogżewacz w zimie i grzeje do teraz chociaż temp.powietrza przekracza czasami +10 .Czy nie powinien się wyłączyć do sezonu zimowego ? Czy przyczyną może być czujnik temp. na podszybiu ? Proszę o podpowiedż. POZDRAWIAM.

kogis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2010, 12:52   #1232
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał FABIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stefano tak jak mówisz rurki mi idą pod fotelem kierowcy nad tylne koło czyli do tylnej nagrzewnicy.
Ale nie mam pompki paliwa ani dogrzewacza ani żadnej instalacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Alhambra z której chce wyciągnąć sprzęt ma wszystko włącznie z monitorkiem ogrzewania postojowego w aucie.
Musze napewno wyciągnąć przewody i rurki pod autem,podpiąć się do baku żeby ciągnąć ropke do dogrzewacza.
Ale czy jest jeszcze coś gdzieś o czym musze pamiętać zeby przełożyć ?
i czy napewno te wszystkie blachy trzymające dogrzewacz przymocowane do progu będą pasowały do galaxa?
Kurcze dużo niewiadomych ale musze coś zrobić bo w zimie marzłem a mam naprawde dobry egzemplarz galaxiaka,pali na dotyk nawet w największe mrozy, nie bierze oleju i od czasu jak mi przewody turbiny dobrze pozakładali bo były pomieszane to śmiga jaktalala, spokojnie z 5 pasażerami na pokładzie rozkulałem go do 195km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (oczywiście według wskazań prędkościomierza i tylko na chwilke w celu sprawdzenia ile poleci)
Blachy podtrzymujace piecyk bedą pasować, rurek alu nie przekładaj bo już masz w swoim, instalacji nie wymienisz bo to są kompletne wiązki, trza dawać nową swoją, ten monitorek co piszesz to zegar sterujący, tylko czy taki z czterema przyciskami przy lampce sufitowej, czy to zegar modułowy dołozony gdzieś przy kierownicy. Chodzi mi o to czy ta instalacja ogrzewania postojowego była tam załozona fabrycznie czy jest dołozona.

Cytat:
Napisał kogis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
........
Czy przyczyną może być czujnik temp. na podszybiu ? Proszę o podpowiedż. POZDRAWIAM.
Tak, ale moze sie właczać do +10 st.


Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 04-04-2010 o 12:55
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2010, 17:53   #1233
FABIO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Śląsk
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

jest to chyba zegar modułowy, dołożony bo jest przyczepiony po lewej stronie koło kierownicy taki mały wyświetlacz i kilka przycisków
FABIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2010, 18:11   #1234
kogis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Pruszcz
Model: Ford Galaxy , Ford Espace
Silnik: 2.0 TDci 140KM. 1,5 Benzyna SLE 182KM.
Rocznik: 2006r. 2018r.
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

.


DZIĘKI Stefano . Ale jak można zrobić żeby załanczał się przy niższej temp. POZDR>

Ostatnio edytowane przez kogis ; 04-04-2010 o 18:17
kogis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2010, 16:25   #1235
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał kogis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.


DZIĘKI Stefano . Ale jak można zrobić żeby załanczał się przy niższej temp. POZDR>
Było to opisane w tym temacie.... trzeba pociągnąć z progu kabelki i zrobić włacznik manualny tego czujnika temperatury z podszybia, to będziesz mógł sterować załączaniem piecyka, ale tylko w czasie pracy silnika
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2010, 20:51   #1236
kogis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Pruszcz
Model: Ford Galaxy , Ford Espace
Silnik: 2.0 TDci 140KM. 1,5 Benzyna SLE 182KM.
Rocznik: 2006r. 2018r.
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dzięki Stefano !
Znalazłem ! POZDRAWIAM .
kogis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 17:36   #1237
grzesio14
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2010
Skąd: wawa
Model: Galaxy/Fiesta
Silnik: 1,9/1,4
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Przepraszam bo nie moge znaleść jak moge wyłaczyć dogrzewacza bo mi nie jest on do niczego potrzebny .
grzesio14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 17:38   #1238
grzesio14
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2010
Skąd: wawa
Model: Galaxy/Fiesta
Silnik: 1,9/1,4
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Mam takie pytanie jak moge wyłaczyć ten dogrzewacz ? bo jest ciepło a on się włacza (za bład przepraszam) dzieki i pozdrawiam ??
grzesio14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 18:42   #1239
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Widocznie nie jest za ciepło skoro się włącza. Jeśli nie ma żadnych przeróbek i się włącza to znaczy, że tak ma być. Do 10 st pewnie będzie się włączał. Powyżej już nie powinien.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 20:51   #1240
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał grzesio14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam takie pytanie jak moge wyłaczyć ten dogrzewacz ? bo jest ciepło a on się włacza (za bład przepraszam) dzieki i pozdrawiam ??
Nie chce ci sie poszukać, pisalismy o tym juz tyle razy.
Naraże się Mederatorowi; Wyjmij czujnik temperatury na podszybiu, albo odetnij mu zasilanie - wyciag na lato bezpiecznik nr 12.
Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 06-04-2010 o 21:00
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.