Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2010, 12:53   #881
urban233
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: zachodniopomorskie
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam koledzy walcze od rana z moim dogrzewaczem dwa razy mi odpalił i cisza i ma taki problem że na pompce paliwa mam dwa plusy,zmieniłem drugi sterownik i to samo gdzie szukać przyczyny może ktoś miał taką przypadłośc dzięki

urban233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 16:36   #882
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

no masz mieć dwa plusy - sygnał jest tam podany impulsowo - ale do masy oba są plusy
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 16:53   #883
urban233
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: zachodniopomorskie
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

już doszłdem do tego ze jest ok tylko ten dogrzewacz mój to d3wz i włącza sie i po minucie dwuch wyłącza się co może być przyczyną,czy węże z płynem założone odwrotnie mogą mieć wpływ,gdzie szukać przyczyny dzięki

Ostatnio edytowane przez urban233 ; 02-01-2010 o 19:24
urban233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 16:56   #884
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał urban233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam koledzy walcze od rana z moim dogrzewaczem dwa razy mi odpalił i cisza i ma taki problem że na pompce paliwa mam dwa plusy,zmieniłem drugi sterownik i to samo gdzie szukać przyczyny może ktoś miał taką przypadłośc dzięki
Zanurkuj pod auto. Zdejmij obydwa kable czy zaciski z pompki paliwa, Wyjmij wtyczkę od piecyka i spawdź instalację auta.
Chodzi o to czy masz dobre połaczenie pomiędzy gniazdem a pompką, tzn. pinem nr 4 / + /a tym jednym z kabli do pomki i pinem nr 3 /- /,a drugim kablem przy pompce. Trzeba te połączenia 'przedzwonić', Można tez podać 12 V, na te dwa piny 3 i 4, pomka "cyknie" ale UWAGA; te 12 V do gniazda, czyli to co wiisi przy progu auta, a nie na wtyczkę co idzie do piecyka, bo spalisz na Amen STEROWNIK PIECA.
Czy jasne? Jak to co wyzej przetestujesz i nie ruszy, to spawdż czy po zapaleniu silnika masz na na pinie nr 6 i 7 / GNIAZDA / +12 V,
Jak to wszystko gra, a dalej cisza to są nałapane błedy w sterowniku....
Pozdr.

DOPISANO; tyle się natrudziłem aby ci pomóc a ty piszesz, że odpala.... ludzie...tylko teraz sie wyłacza, bo nie goni ci dobrze płynu przez ten piec i ise przegrzewa, silnik chodzi ?

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 02-01-2010 o 17:03
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 17:00   #885
urban233
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: zachodniopomorskie
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zanurkuj pod auto. Zdejmij obydwa kable czy zaciski z pompki paliwa, Wyjmij wtyczkę od piecyka i spawdź instalację auta.
Chodzi o to czy masz dobre połaczenie pomiędzy gniazdem a pompką, tzn. pinem nr 4 / + /a tym jednym z kabli do pomki i pinem nr 3 /- /,a drugim kablem przy pompce. Trzeba te połączenia 'przedzwonić', Można tez podać 12 V, na te dwa piny 3 i 4, pomka "cyknie" ale UWAGA; gniazda, czyli to co wiisi przy progu auta, a nie na wtyczkę bo spalisz na Amen STEROWNIK PIECA.
Czy jasne? Jak to co wyzej przetestujesz i nie ruszy, to spawdż czy po zapaleniu silnika masz na na pinie nr 6 i 7 / GNIAZDA / +12 V,
Jak to wszystko gra, a dalej cisza to są nałapane błedy w sterowniku....
Pozdr.
kolego stefano juz odpaliłem wszystko niby ok tylko piecyk po minucie moze dwuch wyłącza sie,może to być spowodowane odwrotnie założonymi węzami,
urban233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 17:31   #886
kubampakiet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: GDANSK
Model: Vw Sharan High Line
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Hej czy nikt nie moze odpisac na moje pyt pare postow wyzej???
kubampakiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 19:04   #887
kogis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Pruszcz
Model: Ford Galaxy , Ford Espace
Silnik: 2.0 TDci 140KM. 1,5 Benzyna SLE 182KM.
Rocznik: 2006r. 2018r.
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam!mam ogrzewanie eberszpracher i przy piecyku sa dwie wtyczki;jedna jest podłączona do kostki ,a druga luzna ,do czego jest ta druga.
kogis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 19:14   #888
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał kubampakiet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej czy nikt nie moze odpisac na moje pyt pare postow wyzej???
Na temat objegu płynu pisałem wiele razy, więc sie nie gorączkuj, tylko poczytaj temat.
Nagrzany płyn z piecyka jest goniony w stronę silnka i przedniej nagrzewnicy i jak jest ogrzewanie postojowe montowane fabrycznie, to są tam zawory do sterowania, co ma być grzane.
Cytat:
Napisał kogis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam!mam ogrzewanie eberszpracher i przy piecyku sa dwie wtyczki;jedna jest podłączona do kostki ,a druga luzna ,do czego jest ta druga.
Tobie też Kolego nie chce sie poczytać, ale ze to twój pierwszy post to Cie witamy i odpowiadam;
Masz piecyk pewnie o oznaczeniu z końcówką WS, więc ta druga 2-u pinowa wtyczka jest przeznaczona do zasilania dodatkowej elektrycznej pomki płynu, króra powinna być pod podłogą przy podłuznicy, koło piecyka w kierunku silnika w takiej metalowej osłonie.
Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 02-01-2010 o 19:24
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 19:36   #889
kogis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Pruszcz
Model: Ford Galaxy , Ford Espace
Silnik: 2.0 TDci 140KM. 1,5 Benzyna SLE 182KM.
Rocznik: 2006r. 2018r.
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

dzięki za powitanie ! czy podłanczając drugą coś zyskam.
kogis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 23:12   #890
kubampakiet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: GDANSK
Model: Vw Sharan High Line
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na temat objegu płynu pisałem wiele razy, więc sie nie gorączkuj, tylko poczytaj temat.
Nagrzany płyn z piecyka jest goniony w stronę silnka i przedniej nagrzewnicy i jak jest ogrzewanie postojowe montowane fabrycznie, to są tam zawory do sterowania, co ma być grzane.

Tobie też Kolego nie chce sie poczytać, ale ze to twój pierwszy post to Cie witamy i odpowiadam;
Masz piecyk pewnie o oznaczeniu z końcówką WS, więc ta druga 2-u pinowa wtyczka jest przeznaczona do zasilania dodatkowej elektrycznej pomki płynu, króra powinna być pod podłogą przy podłuznicy, koło piecyka w kierunku silnika w takiej metalowej osłonie.
Pozdr.
Kolego STEFANO a gdzie znajde zawor,ktory otworzy mi obieg na silnik,ogrzewanie jest w standardzie,przeczytalem caly temat jak mi piecyk nie dzialal z miesiac temu i niezbyt pamietam zeby ktokolwiek mial pytanie podobne do mojego. pozdrawiam Kuba
kubampakiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.