Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2012, 09:59   #1
sqidrafal
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-10-2008
Skąd: MORAWICA
Model: GALAXY
Silnik: 1,9
Rocznik: 2000 MK 2
Postów: 36
Domyślnie Moja walka z automatem

Witam
Opiszę dla potomnych
Ostatnio pojawił się u mnie problem z przerzucaniem biegów - to jest jak zimno to automat na początku ruszał a potem zmienił albo nie bieg na następny.
Trwało to aż do momentu aż przestał i pojawił się błąd kontroli biegu - słynny błąd co oznacz nic i wszystko.
no to trza się udać do mechanika od skrzyń pomyślałem - no i się udałem diagnoza wymiana trzech elektrozaworów koszt - za elektrozawory 1000 zł plus robocizna i olej do wymiany.
Wydało się to trochę dziwne bo elektrozawory podstawowe od biegów A B C to koszt jednego 420 zł Same zawory to 1250 zł .
A że u mnie licho teraz z kasą to decyzja krótka ROZBIERAM SAM albo będzie jedźił albo będzie całkowita padlina.
Jak to się mówi z duszą na ramieniu rozebrałem sterownik wyczyściłem elektrozawory jest ich w sumie 9 szt i poskładałem to wszystko do kupy
Następnie wymieniłem olej i nadeszła chwila prawdy - sprawdzenie czy są błędy po pierwszym odpaleniu .
Pierwsza jazda automat płynniej zmienia biegi nie ma odczuwalnego zrywania .
Ale jak to się mówi pierwsza jaskółka wiosny nie czyni dlatego poczekałem do rana następnego dnia ( wtedy było najgorzej jak wszystko zmarznięte) i samochód też bez problemu zmienia biegi .
A więc koledzy czasami warto zaryzykować i nie dawać nabijać się w butelkę pseudo mechanikom powiem tak nie lubię robić ludzi w bambuko i sam nienawidzę jak mnie ktoś chce przekręcić na pseudo wymianę elektrozaworów.
W szczegolności przy skrzyniach automatycznych mechanicy mają pole do popisu ( oczywiście nie mówię tu o wszystkich mechanikach )
Pozdrawiam Rafał Cieślicki

sqidrafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 13:57   #2
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Re: Moja walka z automatem

Gratuluję samozaparcia ! wiadomo że nie święci garnki lepią, a jeszcze jak człowiek trochę mechaniki liznął i miejsce na naprawę jest to jaka satysfakcja jest że udalo się naprawić -"Bezcenne, za resztę zapłacisz kartą" :-)
Wesołych Świąt wszystkim życzę
Marcus
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.