Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2021, 21:02   #1
ldadlezl
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 0
Question zakup używanego - dobre rady & czego unikać S-max 2015-

Cześć wszystkim!

Po 4 letniej wspaniałej przygodzie z S-max'em I przyszła pora na nowszy model Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W zasięgu są roczniki 2016-18

Jeśli wiecie coś na temat chociaż jednego tematu z poniższych, to też będę wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po wstępnym zapoznaniu się z opcjami mam kilka pytań/wątpliwości:
- bardzo kusi mnie 4x4 - jak z awaryjnością tego układu?
- zdaje się, że jestem skazany na PowerShifta, możecie potwierdzić, że II-ka już tylko z tą skrzynią?
- nie doszukałem się w prasie żadnych typowych poważnych usterek (poza automatem) - wróży dobrze, ale możecie mnie sprostować?

No i dodatkowo nie mogę sobie poradzić z odnalezieniem jakiejś konfiguracji wyposażenia modeli z tych roczników.
Np:
- czy wszystkie mają zawieszenie regulowane?
- które mają kamerkę cofania a które nie?
- reflektory - jakie systemy oświetlenia w tych rocznikach występują? Wydaje mi się, że LED i biksenon, ale też żadnej pewności nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- nagłośnienie - w I i na stronie Forda w konfiguratorze najnowszych wersji jest rozróżnienie audio od Sony i "zwykłego". Natomaist nie widziałem żadnego używanego auta ze znaczkiem sony.

Tak jeszcze na koniec - z VINu da się odczytać też pakiet wyposażenia?

ldadlezl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2021, 10:24   #2
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: zakup używanego - dobre rady & czego unikać S-max 2015-

- automat Powershift w dieslu tak, z Powershifta w benzynie Ford się wycofał jeszcze w czasach Mondeo MK4/S-Max poliftowych na rzecz "tradycyjnych" automatów (Powershift był chyba tylko w pierwszych rocznikach). Napisałeś rok 2016-2018, w 2015-2017 były skrzynie 6 biegowe, od 2017 już były montowane 8 - biegowe (jakbyś zdjęcia w ogłoszeniach oglądał to w 6 biegowej widać zwykły lewarek, w 8 biegowej - pokrętło).
90% problemów opisywanych z Powershiftem dotyczyło pierwszej generacji skrzyni, od 2015 r. jest już poprawiona z którą jest dużo lepiej. Sam mam w mondeo 230 tys. przebiegu i ze skrzynią nie ma problemu (oczywiście trzeba dbać o olej, Ford zaleca wymianę co 60000km, ale "mój" mechanik zaleca skrócenie do ok. 50000km).
Z tego co mi wiadomo reflektorów ksenonowych już nie ma, zamiast nich weszły "Dynamic LED" - ja dla mnie super, nie ma porównania z ksenonami (mam w Mondku MK4) i tradycyjne halogenowe.
Generalnie po VINie wyposażenie "standardowe" zależne od wersji auta będziesz miał, ale jak ktoś kupując auto dobrał sobie w salonie extra dodatki to nie koniecznie.

powodzenia w poszukiwaniach.

Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 02-09-2021 o 10:33
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2021, 11:43   #3
MrCris
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-08-2021
Skąd: k/Gdańska
Model: SMax Mk2 Vignale
Silnik: 2.0 Bi-turbo 210KM diesel
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: zakup używanego - dobre rady & czego unikać S-max 2015-

Witam konkurencje - też szukam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powiem Ci żebyś uważał na przebiegi, bo 3 sprawdzone i 3 skręcone. Może łatwo to zrobić. Przebieg jest zapisany w 3 innych miejscach więc można zweryfikować mając odpowiedni soft. Jako że w serwisie Forda tego nie sprawdzą (podobno ich soft nie zczytuje tego) to na pewniaka kręcą bo i tak nie wyjdzie. Obecnie zakupiłem sobie OBD moduł z softem na Win i sam sobie to sprawdzam, bo nie mam już chęci płacić ciągle diagnostom.

Można też kręcenie czasami wyłapać po zdjęciach zegarów ze względu na to jak soft samochodu wylicza parametry. Wg mnie to jest błąd logiczny softu ktory normalnie działa ale się troche wysypuje przy cofaniu licznika. Poprostu informatycy Forda chyba tego nie brali pod uwage Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MrCris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2021, 09:59   #4
ldadlezl
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 0
Domyślnie Odp: zakup używanego - dobre rady & czego unikać S-max 2015-

Hej, dzięki Wam bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To mnie nakierowało, żeby jednak brać te z pewniejszą historią. Uspokoiło mnie też z Powershiftem, a co do wyposażenia, to niestety decyduje po prostu dostępność.

Pozdrawiam konkurencję, i polecam pogrzebać sbie w carvago.com - wybór nieporównywalnie większy, można się przynajmniej rozeznać co i jak w EU piszczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ldadlezl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2021, 10:15   #5
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: zakup używanego - dobre rady & czego unikać S-max 2015-

gdzie? bez jaj.. zobacz lepiej na mobile, autoscout lub autouncle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2021, 14:08   #6
MrCris
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-08-2021
Skąd: k/Gdańska
Model: SMax Mk2 Vignale
Silnik: 2.0 Bi-turbo 210KM diesel
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: zakup używanego - dobre rady & czego unikać S-max 2015-

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie? bez jaj.. zobacz lepiej na mobile, autoscout lub autouncle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zawsze ludzie mają możliwość/chęć ogarniania zakupu zagranicą. Jednak ty chyba w tym siedzisz, co nie?

Bump:
Cytat:
Napisał ldadlezl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej, dzięki Wam bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To mnie nakierowało, żeby jednak brać te z pewniejszą historią. Uspokoiło mnie też z Powershiftem, a co do wyposażenia, to niestety decyduje po prostu dostępność.

Pozdrawiam konkurencję, i polecam pogrzebać sbie w carvago.com - wybór nieporównywalnie większy, można się przynajmniej rozeznać co i jak w EU piszczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JA miałem przypadek, że fura ze 100% potwierdzającą historią, a jednak skręcony bo ktoś w ostatnim roku zrobił 100tys a nie 30tys jak w poprzednich latach. 70tys zatem mu ubyło...

Dziś oglądałęm 2 kolejne i oba skecone. Jeden z 190 na 120 a drugi chyba z 260 na 150 (jakos tak o ile pamietam). Raporty mam zapisane na innym lapku.

Bump: BTW W okolicy warszawy nie sprawdzałem więc może być lepiej. Unikać pewnych miejsc na śląsku i pomorzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MrCris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.