Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2016, 19:56   #1
michas89
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-11-2015
Skąd: Pleszew
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Bąbelki spod wtryskiwaczy, świece, przelewy powrotne paliwa...

Witam. Wczoraj robiąc sobie próbę sprawdzenia domowym sposobem wtryskiwaczy czy nie leją odkryłem że pod 1 i 2 wtryskiem licząc od rozrządu bąbli się, bo troszkę paliwa mi tam kapnęło... ROBIŁ ktoś z was to albo zdarzyło się to wam ??? Wystarczy założyć jakieś podkładki czy gotowe komplety uszczelniaczy??? wtryski moim zdaniem są ok co mechanik mi ostatnio powiedział że są do wymiany , w dwóch pojemniczkach tak samo było paliwa a w dwóch tych od rozrządu nie wiele więcej... dzisiaj prowadząc auto do BOSCH SERVICE u mnie w mieście na wymianę świec z czego poprzednio tylko 1 udało się wykręcić u innego majstra , udało im się wymienic 2 świece a trzeciej nie dało sie ruszyc tak zapieczona powiedzieli, dodam że przez dwa tygodnie psikałem na nie 2x dziennie odrdzewiaczami czyli mam 3 świece wymienione a 1 do wymiany... w serwisie kazałem im wymienić świece i uszczelnić lub coś zrobić z tymi wtryskami co bąbelki się robią a oni wymienili tylko 2 świece a wtrysków nie ruszali bo stwierdzili że są tak dokręcone że ruszyć ich nie idzie to ja się ich pytam co to za serwis jak sobie poradzic nie mogą na dodatek skasowali mnie na 170zł tylko za wymiane 2 świec żenada ... na koniec chcieli naciągnąć mnie na 280zł za wymiane przewodów przelewowych razem z tymi końcówkami co wchodzą we wtrysk taki komplet jak na foto [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pierwszy i ostatni raz pojechałem do tego serwisu pajace i partacze nic więcej... sory za rozpisanie się ale musiałem się podzielić z wami moimi doświadczeniami...

michas89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 20:18   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Bąbelki spod wtryskiwaczy, świece, przelewy powrotne paliwa...

Cytat:
Napisał michas89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wtrysków nie ruszali bo stwierdzili że są tak dokręcone że ruszyć ich nie idzie.
Są zapieczone. Wcale im się nie dziwię, że nie chcieli się ich dotykać. Usługę wyrywania wtrysków masz tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 16:13   #3
krzysiekj1990
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Iława
Model: Mk3
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2002
Postów: 411
Domyślnie Odp: Bąbelki spod wtryskiwaczy, świece, przelewy powrotne paliwa...

jakie wyrywanie 2.0 tdci i nie mogą wyjąć wtrysków żenada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wystarczy wybijak i idzie. Widze że niektórzy nie powinni dostać tej licencji boscha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do wtrysków możesz spróbować lekko dokręcić te króćce zasilające do wtrysków na klucz 13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odkręcasz przewód paliwowy i spróbuj dokręcić
krzysiekj1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2016, 20:29   #4
michas89
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-11-2015
Skąd: Pleszew
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Bąbelki spod wtryskiwaczy, świece, przelewy powrotne paliwa...

podjechałem do kuzyna co troche dłubie przy autach i dokręcaliśmy ale i tak się bąbli stwierdził że podkładki są do wymiany boję się troche brać za to bo jak coś się ukręci to kicha do tej pory jeździłem bo nie wiedziałem i nic się nie działo . może coś się stać że ta kompresja tam troche spieprza? w lipcu czeka mnie wyjazd 450km w jedną stronę teraz jak już wiem że się bąbli to mam obawy jechać tym autem...
michas89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2016, 21:12   #5
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Bąbelki spod wtryskiwaczy, świece, przelewy powrotne paliwa...

Lepiej zrob to teraz niz puzniej , osobiscie sam jestem wtrakcie wymiany uszczelki na 4 wtrysku . Dobrze ze wczesnie odkrylem awarie bo usuniecie tej czarnej mazi to masakra . Tak jak bylo na forum juz pisane rozgrzej silnik niech wskazuwka temperatury troche drgnie i wtedy zaczni demontarz wtryskow .

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 03-05-2016 o 21:18
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2016, 12:16   #6
michas89
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-11-2015
Skąd: Pleszew
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Bąbelki spod wtryskiwaczy, świece, przelewy powrotne paliwa...

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lepiej zrob to teraz niz puzniej , osobiscie sam jestem wtrakcie wymiany uszczelki na 4 wtrysku
też u ciebie bąbliło? ta uszczelka z czego jest zrobiona miedziana czy jakaś inna ? to ta odrazu na wierzchu ?
michas89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2016, 17:17   #7
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Bąbelki spod wtryskiwaczy, świece, przelewy powrotne paliwa...

Wyplywala mazi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Uszczelka jest miedziana . Nie znalazlem schematu do 2.0 jakie czesci potrzebne sa podczas wymiany uszczelki pod wtryskiem

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 04-05-2016 o 17:27
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2016, 22:19   #8
michas89
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-11-2015
Skąd: Pleszew
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Bąbelki spod wtryskiwaczy, świece, przelewy powrotne paliwa...

a u mnie nic tylko powietrze żadnej mazi... jutro jadę do motoryzacyjnego to mi podpowiedzą co i jak
michas89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 10:33   #9
michas89
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-11-2015
Skąd: Pleszew
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Bąbelki spod wtryskiwaczy, świece, przelewy powrotne paliwa...

podkładki kupione 3zł szt. w sobotę się biore za to oby pomogło w uszczelnieniu...
michas89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 11:27   #10
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Bąbelki spod wtryskiwaczy, świece, przelewy powrotne paliwa...

Cytat:
Napisał michas89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podkładki kupione 3zł szt. w sobotę się biore za to oby pomogło w uszczelnieniu...
Orginalne kup.
Dobrze jest przefrezować gniazda wtryskiwaczy.
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.