Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2016, 17:13   #1
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odpowietrzenie układu paliwowego oraz nieszczelność, bąbelki

Witam wczoraj zauważyłem że przy dodawaniu gazu około 4tys obr. pojawiają sie bąbelki w układzie paliwa. Czy przy takich obrotach powinno występować takie zjawisko? zauważyłem że najprawdopodobniej bąbelki dostają się przy obudowie filtra paliwa z lewej strony jak wkładamy wężyk (foto). Moje auto GALAXY 2008r 2.0 PSA 140km. Wczoraj wyjąłem go żeby zobaczyć co i jak i boom auto zgasło i już nie zapaliłem męczyłem się z trzy godzina i lipa, używałem pompki ale i tak to nic nie dawało gdy chciałem podłączyć przewód i tak paliwo uciekało. Rozrusznik gorący jak cholera akumulator rozładowany prawie wczoraj odpuściłem i dopiero dzisiaj po mękach odpalił. Dobrze że pompa się nie uszkodziła ale ponoć jakoś jest zabezpieczona przed zatarciem, rozrusznik też działa. :-)
Mam pytanie do was czy te bąbelki przy dużych obrotach to normalne? jeśli nie to czy te dwa małe oringi w środku są wymienialne? może podacie jakiś link lub nr katalogowy tych oringów? No i najważniejsze pytanie jak odpowietrzyć to auto żeby zapaliło bez tylu kłopotów? wcześniejsze auto miało pompkę i praktycznie odrazu odpalało bo jeśli będę miał wymieniać oringi to później go odpalić będzie tragedią.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Mario_ ; 03-04-2016 o 19:06
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2016, 19:09   #2
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego oraz nieszczelność bąbelki

Niestety nieszczelności chyba nie powinno być auto przyspiesza nierównomiernie, na początku myślałem że może coś z turbiną ale raczej obstawiam na bąbelki które dochodzą do wtrysków co jest przyczyną nierównego przyspieszania auta. Gdzie można kupić takie oringi?

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 04-04-2016 o 07:53
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 16:25   #3
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego oraz nieszczelność bąbelki

Ktoś podpowie? I czy oringi idzie dobrać bo słyszałem że w Fordzie nie można ich dokupić.
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 16:29   #4
0030J
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Kraków
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego oraz nieszczelność bąbelki

Witam, jestem nowy i nie wiem w jaki sposób zadawać pytania. Chodzi mi o pomoc w podpięciu haka do Forda Galaxy Mk3?
Pomoże ktoś?
0030J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 17:47   #5
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego oraz nieszczelność bąbelki

Kolego Mario. Zapowietrzenie układu CR bywa bardzo kosztowną rzeczą. Przez brak paliwa często wysiadają układy zasilania na listwie i wtryski. A to kosztuje. W najlepszej opcji wysiądzie Ci zawór sterujący ciśnieniem. A to tylko 500 zł. Oryginalny Pierburg.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 20:44   #6
rsmc
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-01-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego oraz nieszczelność bąbelki

Cześć, poszukaj, po dzwoń. Mi z kilkoma oringami mówili, że nie ma szans a jednak dostałem. Najlepiej oddaj auto do kogoś kto ogarnia. Szkoda się męczyć i jeszcze zepsuć.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
rsmc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 20:54   #7
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego oraz nieszczelność bąbelki

Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Mario. Zapowietrzenie układu CR bywa bardzo kosztowną rzeczą. Przez brak paliwa często wysiadają układy zasilania na listwie i wtryski. A to kosztuje. W najlepszej opcji wysiądzie Ci zawór sterujący ciśnieniem. A to tylko 500 zł. Oryginalny Pierburg.
Auto odpaliłem nic się nie uszkodziło, jak go kupiłem to wymieniłem elektrozawor wysokiego ciśnienia jak dobrze pamiętam chyba siemens bo długo kręcił. Teraz odpala wszystko ładnie ale łapie powietrze przy filtrze paliwa widać jak leci i przez to auto nierówno przyspiesza.
Pisząc o tym siadaniu układu masz na myśli całkowite zapowietrzenie? Gdzie męczyłem się z jego odpaleniem czy teraz to bąblenie?

Bump:
Cytat:
Napisał rsmc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, poszukaj, po dzwoń. Mi z kilkoma oringami mówili, że nie ma szans a jednak dostałem. Najlepiej oddaj auto do kogoś kto ogarnia. Szkoda się męczyć i jeszcze zepsuć.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Kolego mówisz o serwis ford czy ogólnie warsztatach?
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 21:34   #8
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego oraz nieszczelność bąbelki

Przy wymianie filtra paliwa "mechanik" zapowietrzył mi układ. Jego szef gdy to zobaczył zbladł jak papier. Prawie pół godziny zajęło szefowi (tylko jemu znanymi sposobami) odpalanie auta. Nie wiedziałem dlaczego widziałem śmierć w jego oczach. Udało się. Odpalił. Po kilku dniach coś się jednak zaczęło dziać z pracą silnika. Podjechałem do kumpla - szefa mechaników w ASO Forda - i on po podłączeniu kompa pierwsze co to spytał o ingerencje w układ zasilania. Wyjaśniłem mu co było i mnie pocieszył, że dobrze że to tylko zawór do wymiany bo przeważnie siada cały układ.
Ot moja przygoda z powietrzem w silniku. Wymiana zaworu. 500 złotych.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2016, 05:07   #9
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego oraz nieszczelność bąbelki

Z tego co wiem nie zawsze to kończy się taką usterką ale masz rację trzeba uważać.
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2016, 17:33   #10
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie układu paliwowego oraz nieszczelność bąbelki

Panowie mechanik zdiagnozował że poza pęcherzykami powietrza przyczyna siedzi w zaworze EGR a dokładnie nie pracuje dobrze klapeczka i stwierdził że przyczyną nierównej pracy silnika i szarpania właśnie jest ten EGR.
Teraz pytanie do was czy kupić inny egr (np z innego auta) czy zaślepiać? pomysł ten pojawił się bo na allegro zauważyłem jakieś blaszki do zaślepiania. Jak to się ma z dpf? nie wiem co robić? może ktoś się wypowie?

Ostatnio edytowane przez Mario_ ; 08-04-2016 o 17:35
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.