Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2010, 12:49   #271
Emis
ford::average
 
Avatar Emis
 
Imię: Emila
Zarejestrowany: 24-02-2010
Skąd: Lubin
Model: Stilo , Citroen C5 2,0
Silnik: 1,6 16v ,,,2.0 16 v
Rocznik: 2004,2003
Postów: 155
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał jan123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wykasować post?
Całkiem swojego postu nie usuniesz,musisz napisać do moderatora i poprosić o usunięcie.
Pozdrawiam.

__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]Poszukuję blachoszczelki do naddźwiękowego podciśnieniowego pelengatora hydrostatycznego
elektrogumonapawarki z przyczułapkami do hipertermobulgulatora wstecznego ślimakowicy
boczno-spadowej z ryflem grzyla gulgownicy.

Ostatnio edytowane przez Emis ; 17-08-2010 o 14:17
Emis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2010, 12:54   #272
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał jan123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wykasować post?
Edycja (pod postem) -> Edycja zaawansowana (pod oknem edytowanego posta) -> Usun


P.S. Jednak ten sposob tu na forum nie dziala. (na wiekszosci VBilletinach dziala - jest zreszta chmurka "ZMIEN/USUN" po ustwieniu kursora nad "Zmien")

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 17-08-2010 o 12:59
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2010, 16:21   #273
bobi13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: internet
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

witam
mam pytanko może do kolegi z pierwszego posta ale może ktoś inny odpowie czy jak wciągnę te wtryski i je sobie sam wyczyszczę powymieniam na nowe niektóre elementy i jak je ponownie zamontuję to będą jakieś problemy z odpalanie może się coś zapowietrzyć??
2. przy próbie przelewowej jak odepnę te wężyki i podepnę swoje to muszę zatykać to co podpinałem te wężyki czy mogą sobie w powietrzu wisieć.
bobi13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 20:03   #274
gylopl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Rover 400
Silnik: 1.4
Rocznik: 1995
Postów: 17
Domyślnie Stan koncowek wtryskiwacza->jak ocenic?

Witam!
Posiadam forda mondeo 2003r. 2.0tdci 130km, i chciałem się zapytać jak ocenić stan końcówek wtryskiwacza. Czy wystarczy, jak ktoś, kto zajmuje się wtryskami, sprawdzi mi czy końcówka dobrze rozpyla paliwo?

pozdrawiam!

edit// juz wyczytalem ze trzeba sprawdzic specjalnym sprzetem...

Ostatnio edytowane przez gylopl ; 01-09-2010 o 18:21
gylopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2010, 09:30   #275
dizel
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam!!!
Prawdą jest że nie posiadam forda ale ten temat i ilość wypowiedzi w nim jest zaskakująca i właśnie dlatego zarejestrowałem się na waszym forum by móc uczestniczyć w tej dyskusji, ponieważ pośrednio dotyczy ona również mojego autka.
Poświęciłem kilka ładnych chwil aby zapoznać się ze wszystkimi postami dotyczącymi samodzielnej naprawy wtrysków typu delphi. Czytałem z ogromnym zainteresowaniem ponieważ ich konstrukcja jest podobno identyczna, a jeżeli nie to bazują na podobnych częściach, co zaobserwowałem oglądając zdjęcia rozebranych bądź całych wtryskiwaczy.
Kupując zaworki do wymiany nie byłem niestety tak mądry jak teraz i zakupiłem je w MOTOMAXIMUSIE. Biorąc pod uwagę iż podczas wymiany przekładek dokonałem tylko przedmuchania wtrysków a nie ich umycia wszystko było dobrze przez jakieś 10 tyś. km. Teraz dzięki waszemu doświadczeniu i wiedzy zdobytej dzięki temu wątkowi zrobię to ponownie ale uzbrojony w myjkę i porządne zaworki firmy delphi (czyli oryginały).
Z zauważonych rzeczy faktycznie po wymianie przekładki silnik nie pracował dobrze od razu, potrzebował kilku chwil by dojść do siebie po czym zgasł. Jednak z kolejnym uruchomieniem nie miał żadnych problemów. Nie palił co prawda od strzała ale winę za to może ponosić również zawór EGR który od nowości nie był ruszany a autko ma "podobno" 170 tyś. (z czego sam zrobiłem 70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Dziwi mnie tylko fakt, iż po zmianie obrotów choćby o 50 w górę problemy znikają (motor pracuje równiutko i cichutko) poza tym żadnego problemu ze spalaniem i dynamiką auta nie mówiąc o kopceniu - to co się zdarza jest według mnie normalne w przypadku diesla, który zawsze coś dmuchnie choćby był nowy.
Jeszcze raz dzięki za ten wątek i mam nadzieję że ja też coś od siebie dołożę choćby odnośnie delphi, no bo na temat forda w ogóle to wiedzę mam raczej podstawową. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 12:32   #276
tanaab
 
Postów: n/a
Talking Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

Cytat:
Napisał zbyszek620 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak dzisiaj dostałem zamówione kolejne zaworki 3 szt. Wymiana zajęła mi (wraz z próbą przelewową na luzie) 2.5 godzinki. Wyniki próby przelewowej 10/12/11/14 ml.
Po odpaleniu przez ok. 15 minut silnik pracował jak stary rumpel (telepało nim, że byłem w szoku), następnie coraz lepiej i teraz ok. (mniej więcej 45 minutach pracy na wolnych obrotach). Oprócz tego podczas czyszczenia zauważyłem, że jedna końcówka jest do wymiany (nie potrzebowałem do tego żadnej maszyny), ale to sobie zostawię po urlopie jedna końcówka ok. 120 zeta zaś wymiana to już teraz pikuś. Na zdjęciach chciałem coś pokazać, w jakim stopniu mi się to udało sami ocenicie tak jak "mihowe" pisał jest otoczka, która zrobiła z wtryskiwaczy czarną magię.
-na pierwszym zdjęciu owy klucz do wtrysków 1 zaś 2 klucz dynamometryczny (nie miałem innego)
-2 jak rozkręcałem wtryskiwacz jak ktoś ma imadło to może i lepiej ja robiłem to tak jak widać
-3 pokazuje wtryskiwacz od środka, to, co wymieniłem jest w kółeczku
-4 wkręcam wtryskiwacz kluczem 15-stką trzyma się wtryskiwacz zaś specjalnym kluczem do wtrysków 21 dokręca klucz dynamometryczny pokazuje wskazanie z jaką siłą
-5 to próba przelewowa
Końcowa rada :
1. Pisałem wcześniej klucz 15,16,18 potrzebny jest 15 , 17 i francuz lub imadło
2. Lepiej wymieniać pojedynczo tak więc 1 wtryskiwacz zrobić i zamontować i odpalić tak mi się wydaje mniejsze ryzyko (gdyby poszło coś nie tak wiadomo który wtryskiwacz).
3. Nie taki diabeł straszny jak go malują
Pozdrawiam
Witam forumowiczów. Od 2 tygodni jestem posiadaczem Mondeo kombi MK3 2.0 TDCi. Radość trwała 2 dni po czym sprężynka, spadek mocy, biały dym i w ogóle jaja. Po pierwsze skontaktowałem się ze znajomym w serwisie Forda. Naopowiadał mi historii o wtyryskiwaczach, pompie, komputerze, kodach itp. itd. Usłyszałem też kwotę naprawy, która wynosiła w przybliżeniu 1/3 tej jaką dałem za auto. Trafiłem wtedy na szanowne forum, poczytałem rady które zamieścił zbyszek620 i wziąłem byka za rogi.
Butelki po napojach+węzyki i wykonana próba przelewowa. Wcześniej test na kts-sie - błąd p2339 i faktycznie 4 wtrysk lał prawie 90 cm3. Zamówiłem zaworek na 240pln, do tego 2 godziny pracy, ponowna próba przelewowa, tym razem tak jak pozostałe wtryski przelew ok. 16cm3.
Właśnie wróciłem do domu po wklepaniu ponownie kodów, bo nie dało się inaczej skasować błędu. Auto jeździ jak szalone i wszystkie wymienione wyżej objawy zniknęły.
Wielkie dzięki, bo zaoszczędziłem naprawdę kupę kasy. Pozdrawiam.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 17:52   #277
tanaab
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Postanowiłem jeszcze zamieścić moje spostrzezenia z eksploatacji Mondeo w dzień po zakodowaniu wtrysków. Jak wspominałem zaraz po wyjeździe z serwisu różnica w mocy i kulturze pracy silnika była bardzo duża. Dzisiaj, a zrobiłem od wczoraj ok. 500 km jest jeszcze lepiej. Silnik pracuje miękko, nie ma lekko słyszalnego wczoraj twardego pogłosu jakby lekkiego klekotania, jak w starym dieslu. W mojej ocenie, mogę się mylić bo nie jestem mechanikiem konieczne jest jednak zakodowanie wtrysków, a dopiero po tym resztę robi samoadaptacja.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2010, 15:20   #278
domin_mondeo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

WITOJCIE!

Potrzebuję pomocy!!!

Tak jak już pisałem wcześniej jestem "SZCZĘŚLIWYM" posiadaczem MONDKA,
kombi 2.0 TDCi 2002 130 kM, od 3 tygodni.
Dwa dni temu wybrałem się z żoną i 4-miesięczną córeczką nad morze
(do Rewala), mamy do tej miejscowości jakieś 350 km.
Oczywiście kombiaczek zapakowany po sam dach, godz. 5.00 rano, wyjeżdżamy.

Zrobiłem jakieś 40 km, po czym dojeżdżając swobodnie do kolejnej miejscowości przy prędkości 90-100 km/h, poczułem nagłe przyduszenie i co... SPRĘŻYNKA,
auto wpadło w tryb awaryjny, straciło moc...

Diagnostyka - cylinder 4 osiągnięto granicę spalania stukowego, diagnoza walnięty wtrysk!!!
W warsztacie powiedziano mi, że koszt naprawy, to jakieś 3500 zł (oczywiście dem. reg., montaż, kodowanie itd. 4 wtrysków, jednego nie opłaca się robić, zresztą Wiecie o co chodzi).
Przepisałem więc kody wtryskiwacza, błąd zniknął i przez 24 h było ok,
dzisiaj znów mam ten sam problem, tzn. sprężynka się już nie pali.
ale auto kompletnie straciło moc ;(

Co tu robić... Przecież nie zapłacę 35% wartości auta.
Google, forum i zacząłem jak Wy wszyscy kombinować.
Zrobiłem właśnie próbę przelewową, która ku mojemu zaskoczeniu wypadła dobrze:
25 ml / 20 ml / 18 ml / 17 ml


Co mam teraz robić, pomóżcie koledzy i koleżanki ;(
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2010, 16:49   #279
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Przelewy masz jak widać w miarę dobre.
Może jesteś nieszczęśliwym użytkownikiem paliwa wytwarzanego w garażu?
Spróbuj dolać jakiegoś dodatku do czyszczenia wtrysków(np.STP,WYNN's,itp.), być może uda się wtrysk przepchać.
Koszt takiej operacji to jakieś 15-20zl.
Jeśli to się nie uda ,to niestety czeka cię wymiana wszystkich wtryskiwaczy.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 10:18   #280
dizel
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

próba przelewowa mówi że zaworki przekładki są w dobrym stanie jednak co z rozpylaczami i czy nie walnął czujnik ciśnienia w układzie cr?? czy to nie będzie powodem utraty mocy. czyszczenie układu paliwowego nie zaszkodzi jednak po przelewach widać że nie jest źle.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.