Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2016, 20:40   #3991
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Kolego Stefano pompka zalozona przy piecu na jesieni. Tylko piec troche wiadomo D3.. to nie to co D5... Idzie przerobic technicznie taki piec,tzn. wywalic bebechy i zalozyc od D5.. ?
D5 troche dluzszy jest wiec nigdy nie myslalem jak to ugrysc. Moze taki pomysl jest nie realny ?

peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 20:59   #3992
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Realny jak najbardziej jesli jest dodatkowa pompka. D5WZ w blachy z D3wz wejdzie, tylko ze jest dłuzszy to nie zapinaj złącza 8-mio pinowego w sanki na koniec blachy, tylko dopnij to np. streczem do węza.
Pompka paliwa na tym gniazdku co jest w aucie z D3WZ bedzie działać tylko podkręć na niej dawkę.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 14:59   #3993
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Rozumiem,powiedz jeszcze czy jest mozliwe samo przerobienie pieca D3... na D5... Czym one sie roznia ? Palnikiem, świeczka, sterownikiem i komora spalania ?
Szlo by zrobic cos takiego ze wysylam ci dwa piece D3... a Ty mi cos w zamian dajesz D5...? Tylko pytam Stefano...
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 15:42   #3994
andy1968
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2009
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9TDI 116KM AUY
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadwoń jutro 9.00-17.00 to ci powiem jak udroznić to odpowietrzenie...
Kolego Stefano po naszej rozmowie telefonicznej sprawdziłem wagiem czujniki temperatury w eberku ,są sprawne ale zrobiłem mały test -silnik pracuje na wolnych obrotach i wtedy temperatura na czujnikach idzie szybko do góry i łapie przegrzanie,drugi test silnik 3000 obrotów i wtedy eberek pracuje cały czas aż nagrzeje cały układ.Teraz nie wiem czy to wina elektrycznej pompki wody,ale ona pracuje bo ją słychać
andy1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 16:07   #3995
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał andy1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy to wina elektrycznej pompki wody,ale ona pracuje bo ją słychać
Dla pewności wyjmij podepnij w domu i zobacz z jaką prędkością tłoczy płyn czasami jest tak że się kręci ale nie pcha wody prawie wcale kiedyś miałem tak i nie wiem co jej było po prostu chodziła jakoś słabo po wymianie szczotek ożyła i było ok...
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 20:35   #3996
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Gratuluję dla kolegi taxidriver z Lublina 'tysiaka' postów, masz tutaj swój znaczny wkład w to forum, za co dziękujemy.

Wracając do pompki to tak jest często jak piszesz, że słabo daje jeśli ma założone niewłaśiwe szczotki, np. z odkurzacza. Miałem ostanio taki przypadek, ze ktoś mi odesłał taką pompkę która 'chodziła', ale krecił sie w niej tylko elektryczny wirnik silniczka, a wirnik wody stał, bo ktoś z niej wykastrował napędzajacy magnes.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 19-02-2016 o 20:41
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 12:05   #3997
andy1968
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2009
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9TDI 116KM AUY
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gratuluję dla kolegi taxidriver z Lublina 'tysiaka' postów, masz tutaj swój znaczny wkład w to forum, za co dziękujemy.

Wracając do pompki to tak jest często jak piszesz, że słabo daje jeśli ma założone niewłaśiwe szczotki, np. z odkurzacza. Miałem ostanio taki przypadek, ze ktoś mi odesłał taką pompkę która 'chodziła', ale krecił sie w niej tylko elektryczny wirnik silniczka, a wirnik wody stał, bo ktoś z niej wykastrował napędzajacy magnes.
wyjąłem pompkę tak jak sugerowaliście, pompka przewaliła wiadro wody w parę sekund ,czyli dobra ,a ciągle się przegrzewa.tak myślę czy może to być wina tego że gdy go kupiłem 5 lat temu to nie wymieniałem płynu w chłodnicy tylko sprawdzałem czujnikiem na zamarzanie.
andy1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 12:42   #3998
Various
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2008
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 AUY
Rocznik: 2002
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witajcie
Jakiś czas temu zregenerowałem mojego D5WZ
- nowe sitko świecy
- cały wyczyszczony, palnik, środek (wymoczone w aktywnej pianie, wydmuchane, czyściutkie)
- nowe uszczelki

Po tym wszystkim przez zime elegancko dogrzewał.. a teraz jak by go coś strzeliło i nie umie odpalić przy czym strasznie kopci - podaje rope, dmuchawa podaje powietrze ale nie słychać zapłonu - tak jak by dostawał ropę na sitko i ona paruje - kupa dymu i smordu. Jak się go zrestartuje to zapali po jakimś czasie ale i tak lekko kopci... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę o pomoc bo ręce opadają :/

Dzięki z góry
Various jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 21:44   #3999
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Wymień świece,słabo grzeje i nie może powstać odpowiedni płomień, miałem tak wiele razy.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 21:52   #4000
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał andy1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyjąłem pompkę tak jak sugerowaliście, pompka przewaliła wiadro wody w parę sekund ,czyli dobra ,a ciągle się przegrzewa.tak myślę czy może to być wina tego że gdy go kupiłem 5 lat temu to nie wymieniałem płynu w chłodnicy tylko sprawdzałem czujnikiem na zamarzanie.
Trzeba sprawdzić u ciebie co z obiegiem płynu przez tylną nagrzewnicę i piec. Mozesz mieć cos po drodze przytkane, nagrzewnica, piec, załamany wąż....Mozesz też mieć problem z odpowietrzeniem układu, czy przelewa ci sie płyn podczas pracy silnika przez ten cienki wężyk przy zbiorniczku wyrównawczym? Czy nie masz tam za dużego ciśnienia w zbiorniczku i czy poziom płynu nie skacze?
Kolega z Ostrowca akurat dzisiaj dał mi informację, ze u niego piec też się ciągle przegrzewał, a powodem tego okazała sie pompa na pasku rozrządu, obluzowany plastikowy wirnik.

Cytat:
Napisał Various Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie
Jakiś czas temu zregenerowałem mojego D5WZ
- nowe sitko świecy
- cały wyczyszczony, palnik, środek (wymoczone w aktywnej pianie, wydmuchane, czyściutkie)
- nowe uszczelki

Po tym wszystkim przez zime elegancko dogrzewał.. a teraz jak by go coś strzeliło i nie umie odpalić przy czym strasznie kopci - podaje rope, dmuchawa podaje powietrze ale nie słychać zapłonu - tak jak by dostawał ropę na sitko i ona paruje - kupa dymu i smordu. Jak się go zrestartuje to zapali po jakimś czasie ale i tak lekko kopci... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę o pomoc bo ręce opadają :/

Dzięki z góry
Musisz mieć do niego dobrego 'lekarza', przyslij piec to zrobimy co trzeba.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 28-02-2016 o 22:10
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.