Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2014, 21:02   #1
bailaga
ford::average
 
Avatar bailaga
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: SO
Model: FF2 FL
Silnik: 2.0/145KM Pb
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Mocowanie tablicy rejestracyjnej - śruba się kręci

Witam. Mam pytanie odnośnie gwintu, do którego mocowana jest tablica rejestracyjna tylna w focusie mk2. Chciałem zmienić ramkę od tablicy, ale jedna ze śrub kręci się razem z gwintem w karoserii. Nie mogę jej odkręcić, . Na śrubie jest jeszcze podkładka. Luzu pomiędzy łbem śruby a karoserią jest ok. 1mm - ogranicza to pole działania. Próbowałem też kleszczami wykręcić, ale nie udaje się.
Ktoś miał podobny problem?

bailaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2014, 21:20   #2
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Mocowanie tablicy rejestracyjnej - śruba się kręci

Uszkodzona jest nitonakrętka aluminiowa (do dostania tylko w aso i kosztuje około 6 zł). Jeśli kręci się całość to 6 - kątne wytłoczenie w klapie jest już uszkodzone i nowa nie załatwi sprawy, bo dalej będzie się kręcić. Można ją po prostu wkleić dobrą masą klejąco-uszczelniającą i dopiero wtedy przykręcić śruby (M5 x 20 najlepiej ze stali nierdzewnej). Starą nitonakrętkę trzeba wypchnąć od wewnętrznej strony klapy (trzeba zdjąć tapicerkę). Zawsze można włożyć w to miejsce kołek rozpierający plastikowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638

Ostatnio edytowane przez kubaw20055 ; 26-07-2014 o 21:22
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2014, 22:18   #3
bailaga
ford::average
 
Avatar bailaga
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: SO
Model: FF2 FL
Silnik: 2.0/145KM Pb
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Mocowanie tablicy rejestracyjnej - śruba się kręci

A jak wykręcić śrubę z tego bez demontażu tapicerki? Da się jakoś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bailaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2014, 22:44   #4
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Mocowanie tablicy rejestracyjnej - śruba się kręci

Cytat:
Napisał bailaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak wykręcić śrubę z tego bez demontażu tapicerki? Da się jakoś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da się. Próbowałem łapac od tapicerki, co bym nie robił, obracała się. Śrubę trzeba wyrwac razem z nitonakrętką ruchem obrotowym żabką, albo kluczem zatrzaskowym (bez demontażu tapicerki). Śruba niestety zespoliła się na tlenek aluminium z nitonakrętką na amen. Kolejne wykorzystanie tych otworów tylko na kołki plastikowe.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 06:15   #5
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Mocowanie tablicy rejestracyjnej - śruba się kręci

Jeśli będziemy kręcić nitonakrętką w kółko na siłę do do końca zniszczymy otwór w klapie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wtedy przed wymianą jej na nową będzie trzeba zrobić zaprawki na odsłoniętym metalu, bo inaczej zrobi się pomarańczowo i to dosyć szybko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nitonakrętkę, trzeba usunąć od wewnątrz, tj. wypchnąć ją (złapać i wypchnąć ją bez kręcenia na boki). Można sobie odrobinę pomóc olejem penetrującym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638

Ostatnio edytowane przez kubaw20055 ; 27-07-2014 o 06:18
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 18:12   #6
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Mocowanie tablicy rejestracyjnej - śruba się kręci

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli będziemy kręcić nitonakrętką w kółko na siłę do do końca zniszczymy otwór w klapie Nitonakrętkę, trzeba usunąć od wewnątrz, tj. wypchnąć ją (złapać i wypchnąć ją bez kręcenia na boki).
Kuba nie bardzo rozumiem jak wcisnąc nitonakrętki do środka jeśli tkwią w nich zakleszczone śruby (miałem zablokowane obydwie). Usunąłem je kluczem zatrzaskowym, łapiąc za śruby i ciągnąc do siebie po okręgu. Nie kręciłem nitonakretkami przy usuwaniu. Zaczęły się obracac przy próbie odkręcenia. Uszkodzenia miałem niewielkie, odkształciły się tylko delikatnie brzegi sześciokątnego otworu. Nowe, plastikowe kołki zabezpieczyłem silikonem z zewnątrz i od wewnątrz, bo faktycznie lakier delikatnie poodpryskiwał na rantach blachy. Podejrzewam, że przy rozwiercaniu, czy szlifowaniu kątówką/fleksem narobimy większego bałaganu z lakierem. Swoją drogą nagroda dla inżynierów Forda za ten patent Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 18:32   #7
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Mocowanie tablicy rejestracyjnej - śruba się kręci

Faktycznie o uszkodzenia przy demontażu jest bardzo łatwo ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ford i tutaj się nie popisał, tak jakby nie można było umieścić tablicy w zderzaku tylko akurat na klapie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 21:44   #8
bailaga
ford::average
 
Avatar bailaga
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: SO
Model: FF2 FL
Silnik: 2.0/145KM Pb
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Mocowanie tablicy rejestracyjnej - śruba się kręci

Z tego co googlowałem to w innych markach samochodów też mają taki problem.
Obawiam się trochę szarpania (wyrywania) śrub z nitonakrętkami bo mam wrażenie, że blacha się mocno wygina, a nie przykładałem jeszcze zbyt dużo siły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale spróbuję bo samo się nie zrobi.

Ostatnio edytowane przez bailaga ; 27-07-2014 o 21:49
bailaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2014, 17:52   #9
bailaga
ford::average
 
Avatar bailaga
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: SO
Model: FF2 FL
Silnik: 2.0/145KM Pb
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Mocowanie tablicy rejestracyjnej - śruba się kręci

Śruba w końcu odkręcona. Zdjąłem plastik z wnętrza tylnej klapy, przytrzymałem mocno kombinerkami a 2. osoba odkręciła z zewnątrz śrubokrętem. Potem rozwierciłem nitonakrętkę.
Niestety próba zastąpienia nitonakrętki kołkiem rozporowym nie jest dobrym pomysłem bo nie da się śruby mocno dokręcić - kręci się.
Czy da się dostać jakieś mocowanie do tego (tylko nie na nitonakrętka)?
bailaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2014, 19:24   #10
hokus
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2011
Skąd: puławy
Model: fokus kombi
Silnik: 1,6ZetecSE
Rocznik: 2001
Postów: 94
Domyślnie Odp: Mocowanie tablicy rejestracyjnej - śruba się kręci

Też miałem ten problem, odpowiednie uformowanie nożem kołka i odpowiedni wkręt załatwia sprawę chociaż są podobno kołki plastikowe o przekroju pasującym do tego otworu i to by było najlepsze.
hokus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.