Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2014, 11:35   #1
moby
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-09-2005
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Centralny zamek działa ale szaleje

Witam. Na początku piszę, że używałem wyszukiwarki, wpisywałem różne frazy i nie uzyskałem odpowiedzi na mój problem.
Zatem. Focus mk1 1999r. Centralny zamek działa ale... jak po każdej nocy pod domem, rano przy otwieraniu z fabrycznego pilota auto się otwiera ale jakby jeszcze kilka razy próbowało znowuż otwierać otwarte drzwi. Dzieje się to tylko raz dziennie co rano. Każde kolejne otwarcie drzwi w ciągu dnia nie powoduje takich zachowań. Mam wrażenie, że również przy pociągnięciu za klamkę rano zachowanie to jakby częściej występuje. Raz też zdarzyło się, że auto zamknęło się podczas jazdy.
Ktoś coś pomoże?
Jeżeli wystąpił takowy temat na forum to proszę o podesłanie linka (ja takowego nie znalazłem)
Pozdrawiam.

moby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 16:37   #2
Duath
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 16V 100KM
Rocznik: XII 2009
Postów: 89
Domyślnie Odp: Centralny zamek działa ale szaleje

Ja miałem coś podobnego ale rzadziej niż Ty. Spróbowałem operacji programowania kluczyka:
Wkładasz kluczyk do stacyjki, czterokrotnie wykonujesz ruchy kluczykiem ze stanu 0 na II (muszą być zdecydowane ruchy) po czym, jak usłyszysz sygnał dźwiękowy wciskasz dowolny przycisk w pilocie (ja naciskałem od zamykania) i powinien być jeszcze jeden sygnał dźwiękowy, oznaczający, że wszystko ok. Spróbuj i daj znać czy coś pomogło.

EDIT: Jeszcze zająłbym się (dla pewności) wymianą baterii w pilocie jak i jego wyczyszczeniem.

Ostatnio edytowane przez Duath ; 15-09-2014 o 16:41
Duath jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 21:29   #3
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Centralny zamek działa ale szaleje

A co ma pilot do tego?
Masz zrąbany zamek w przednich drzwiach, tylko trzeba odłączyć najpierw jeden a potem drugi żeby sprawdzić czy kierowcy czy pasażera, obstawiam że na 90% kierowcy.
Można próbować wyrwać czerwoną gumkę (opis jest na forum) ale najlepiej wymienić na inny. Pasuje od każdego Focus I.
Dla potomnych, każde wariactwo z zamkiem, otwieranie i zamykanie, kilkukrotne otwieranie, kilkukrotne zamykanie itp itd to wina zepsutego mikroprzełącznika w zamku. Czyli albo robimy doraźnie czerwoną gumkę albo wymiana zepsutego zamka pomaga.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 16:33   #4
Tomaszstn
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Centralny zamek działa ale szaleje

Chyba jednak tak nie do końca. Poczytałem tematy tu na forum więc zrobiłem jak było napisane, wyrwałem czerwoną gumkę, problem jak był tak był. W końcu się wkurzyłem i kupiłem nowy oryginalny zamek, myślałem że problem zniknie na 100%, okazało się że tylko połowicznie. Miałem tak że od strony kierowcy jak zamykałem to zamykał wszystkie drzwi a jak od strony pasażera to wszystkie oprócz lewych przednich. Wymieniłem właśnie lewy przedni na nowy i teraz centralny działa jak należy ale mam dokładnie takie same objawy jak koledzy. W szczególności z rana i gdy jest wilgotno na dworze to zamek próbuje mi się sam zamknąć więc na 100% to nie wina tego zamka. Zaznaczam że nie mam oryginalnego pilota i alarmu, mam dokładany ale chyba też nie w tym problem.
Tomaszstn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 19:02   #5
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Centralny zamek działa ale szaleje

Otóż nadal to jest wina zamków. Kupiłeś nowe w sklepie czy używane na szrocie? Obstawiam że to drugie więc nie masz gwarancji że zamki są w idealnym stanie. Taki urok części używanych. Tym bardziej że akurat zamki w focusie to jedna z najsłabszych i najbardziej awaryjnych części.
Miałem dokładnie tak samo, kupiony zamek który miał być w idealnym stanie otwierał mi kilka razy wszystkie pozostałe zamki, szczególnie tak jak u Ciebie jak zimno i wilgotno.
Po wymianie na kolejny problem znikł.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 20:25   #6
Tomaszstn
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Centralny zamek działa ale szaleje

Nie zrozumiałeś, kupiłem nowy oryginalny zamek w serwisie ASO, nie używany i dalej mam taki objaw więc wiem na 100% że to nie wina zamka, rygiel też kupiłem nowy w ASO.
Tomaszstn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 20:44   #7
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Centralny zamek działa ale szaleje

Jakoś nie chce mi się wierzyć że zapłaciłeś pewnie coś koło 1 tyś za zamek w ASO ale dobra niech będzie.
Wierz mi, przerabiane wielokrotnie i na bardzo wielu Focusach, jeśli zamek wariuje, otwierając się i zamykając w przypadkowych momentach to na 100 % wina zamka w przednich drzwiach pytanie tylko czy kierowcy czy pasażera bo oba dają takie objawy.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 10:17   #8
Tomaszstn
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Centralny zamek działa ale szaleje

Zamek w ASO kosztuje 500 zł z rabatem więc nie 1000 zł ale to nie o to chodzi, prawego nie wymieniałem bo działa dobrze, jak wpadnie trochę gotówki to wymienię jeszcze ten prawy i dam znać czy pomogło. Lewy musiałem wymienić bo nie działał ( właściwie działał jak mu się chciało ) i teraz jest ok, jedynie została tylko ta sprawa tej samoczynnej próby zamknięcia drzwi. Na razie aż mi to tak bardzo nie przeszkadza.
Rozumiem że tylne zamki nie mają z tym nic wspólnego, tak?
Tomaszstn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 15:15   #9
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Centralny zamek działa ale szaleje

Nie, tylne zamki nie mają nic wspólnego. Takie głupoty wywołują tylko przednie.
Polecam jednak allegro albo szrot za taką kasę będziesz miał 10 zamków. Akurat to część którą można sobie darować kupowanie nowej. Wystarczy poszukać zamków z rocznika 2004 i powinno być cacy. Spokojnie przeżyją Twoje i moje auto.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 16:30   #10
Tomaszstn
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Centralny zamek działa ale szaleje

Ja mam jeszcze przedlifta więc chyba nie pasują te zamki, nie jestem pewnien. W poliftach widziałem same czarne a ja mam taki żółty.
Tomaszstn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.