Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2005, 23:03   #21
augur
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 7
Domyślnie

Witam,

tak się składa, że od trzech (prawie) tygodni jeżdżę na sekwencyjnym wtrysku zakładanym właśnie w "Kuta Motors" - żadnych problemów, przejechałem około 1200 km. Instalka w jeden dzień, samochodzik czekał po południu zatankowany i gotowy do odjazdu. Później przegląd po 1kkm, doregulowanie czujnika poziomu paliwa - wszystko od ręki. Naprawdę warsztat nastawiony frontem do klienta, a przy tym rzeczowy i cierpliwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od strony ekonomicznej może nie jest najtańszym, ale napewno z dolnej strefy cenowej (nie tylko w temacie LPG), a wolę wydać nieco więcej i mieć zrobione porządnie. Także ze swej strony polecam.

A przy okazji chciałbym podzielić się pewnym doświadczeniem - otóż podczas wstemplowywania do dowodu informacji o LPG okazało się być koniecznym posiadanie na homologacji instalacji numeru silnika - bez tego pani nie nie chciała przyjąc wniosku (dokładnie Urząd Gminy Warszawa - Tarchomin). Ale podjechałem przy okazji przeglądu po 1kkm, panowie w zakładzie uzupełnili wpis i dalej poszło z górki. Ponoć taki jest odgórny przepis...

Pozdrawiam

__________________
Konrad
augur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2005, 12:42   #22
zett75
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2005
Postów: 6
Domyślnie LPG MKIII

Ja moge sie duzo chyba wypowiedziec na temat gazu w MKIII,
Silnik 1,8 instalacja z dodatkowym smarowaniem. Niby wszystko ok, ale od jakiegos czasu za uruchomieniu jeszcze na benzynie silnik strzela i nie chce wchodzic na obroty, musze chwile odczekac (2-3)_ minuty za troche sie zagrzeje, w serwisie debile oczywiscie nic oprocz podlaczenia do kom nie potrzafia, przeczytaja kody i ich oznaczernia i tyle.
Mieszkana ubaoga labo zakłocenia przepływu w układzie ERG, oczywiscie najchetniej wszystko by wymieniali na nowe za sowiata opłata.
Ostatnio zaczyna go być "czuc" gdy z rana jade do pracy i pierwszy raz przelaczy sie na gaz, poetm w ciagu dnia (duzo jezdze po miescie) juz nic nie czuc.
Silnik falyuje na wolnych obrotach.
Mam zrobi0one 41 tys na gazie i powiem jedno GAZ JEST DOBRY DO ZAPALNICZEK !!!!
Oczywiscie bede wdzieczny gdy ktosmi podpowie co sie za cholera dzieje z moim samochodem.
Jeszcze jedno ... dlalego te sdamochody rdzweiwje po 4 latach ???
zett75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2005, 20:27   #23
wku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-10-2004
Postów: 8
Domyślnie Re: LPG MKIII

Cytat:
Napisał zett75
Ja moge sie duzo chyba wypowiedziec na temat gazu w MKIII,
Silnik 1,8 instalacja z dodatkowym smarowaniem. Niby wszystko ok, ale od jakiegos czasu za uruchomieniu jeszcze na benzynie silnik strzela i nie chce wchodzic na obroty, musze chwile odczekac (2-3)_ minuty za troche sie zagrzeje, w serwisie debile oczywiscie nic oprocz podlaczenia do kom nie potrzafia, przeczytaja kody i ich oznaczernia i tyle.
Mieszkana ubaoga labo zakłocenia przepływu w układzie ERG, oczywiscie najchetniej wszystko by wymieniali na nowe za sowiata opłata.
Ostatnio zaczyna go być "czuc" gdy z rana jade do pracy i pierwszy raz przelaczy sie na gaz, poetm w ciagu dnia (duzo jezdze po miescie) juz nic nie czuc.
Silnik falyuje na wolnych obrotach.
Mam zrobi0one 41 tys na gazie i powiem jedno GAZ JEST DOBRY DO ZAPALNICZEK !!!!
Oczywiscie bede wdzieczny gdy ktosmi podpowie co sie za cholera dzieje z moim samochodem.
Jeszcze jedno ... dlalego te sdamochody rdzweiwje po 4 latach ???
Witam

Nie chce być złym prorokiem ale opisane objawy można przypisać do spadku kompresji
silnika na skutek wypalenia się gniazd zaworowych lub nadpalenia zaworów. Jedyną metodą aby to potwierdzić lub wykluczyć jest sprawdzenie ciśnienia sprężania.
Niestety przypadki takie się zdarzają w samochodach ze źle ustawioną mapą wtrysków gazowych, mówiąc krótko silnik otrzymał za mało paliwa gazowego, było za ubogo i z tego powodu strasznie gorąco.
Jedną z przyczyn korozji w nowych Fordach Mondeo jest brak zabezpieczenie tzw.profili zamkniętych. Z chwilą, kiedy zjawisko to zostało dostrzeżone przez Forda (duża ilość reklamacji), zaczęto stosować to zabezpieczenie. No cóż nie tylko Ford poszukuje szeroko idących oszczędności w nowych modelach.

Pozdrawiam
wku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2008, 11:48   #24
pyrtque
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: lpg do mondeo 1,8 Duratec (2001r)

Witam serdecznie. Wykopałem temat.

Czy jest Wam znany jakiś punkt w Trójmieście, gdzie znają się na rzeczy?

Mam Mondeo z 2004 roku 1,8 (110 KM). Na gazie przejechałem ok 20 tys km. Na razie bez żadnych niemiłych przygód. Chciałbym by tak pozostało i stąd chęć by ktoś obejrzał luzy zaworowe i popracował nad nimi jeśli będzie taka potrzeba.

Instalacja gaz jest ok ale czy do luzów potrzebuję kogoś kto też się zna na LPG? Czy wystarczy "pan Waldek", który "dłubie" w silnikach?
pyrtque jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2008, 16:10   #25
dmc26
ford::beginner
 
Avatar dmc26
 
Zarejestrowany: 24-07-2005
Skąd: Dzierżoniów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8B
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Re: lpg do mondeo 1,8 Duratec (2001r)

witam
Ja na gazie już mam zrobione ponad 60kkm. Miałem jedną kontrolę luzów zaworowych i było ok. Luzy zaworowe sprawdzałem sobie sam. Nie jest to skomplikowana operacja także nie musi to robić gazownik. Musisz mieć przygotowaną uszczelke pod pokrywę zaworów na wymianę chociaż w moim wypadku udało się wykorzystać starą uszczelkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Silnik ma być zimny. I można robic KONTROLĘ LUZÓW. Jeśli chodzi o regulację to polega ona na dobranu szklanek o odpowiednich wymiarach i tu już jest dużo pracy.
Osobiście mogę polecic firmę Kuta Motors z Warszawy gdzie miałem zakładaną instalację.
dmc26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.