Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2015, 22:13   #51
Maurycy123
ford::amateur
 
Imię: Maurycy
Zarejestrowany: 06-02-2015
Skąd: Sulejówek
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 TD Epic
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Witam i dziekuje za odpowiedz. Co do Auto Was to nawet wykonalem tam telefon ale odpowiedz bylo malo konkretna. Dojechac tam tez dla m,n ie ryzykowne bo silnik potrafi sie wylaczyc podczas jazdy lub przelacza sie w tryb awaryjny i wtedy jazda tylko na I biegu bo to automat.Musze powiedziec ,ze kilka razy odpalal i jezdzil normalnie jakby nie bylo zadnego problemu. Widac z tego , ze blad nie ma chyba charakteru permanentnego. Co Pan sadzi.?? Prosze powiedziec czy zawor start-stop mozna naprawic bez zdejmowania pompy? Czy baniaczek z zewnetrznym paliwem podlaczyc pod przewod zasilajacy pompe zdjety z filtra?? Dziekuje za odpowiedz.

Maurycy123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2015, 22:37   #52
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Cytat:
Napisał Maurycy123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosze powiedziec czy zawor start-stop mozna naprawic bez zdejmowania pompy?
Tak.
Cytat:
Napisał Maurycy123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy baniaczek z zewnetrznym paliwem podlaczyc pod przewod zasilajacy pompe zdjety z filtra??
Można tak, ale pomyśl też o przewodzie powrotnym i o odłączeniu przewodu podającego paliwo ze zbiornika do pompy wstępnej - inaczej wypompuje ci paliwo ze zbiornika na ziemię. Tam są szybkozłączki, więc nie problem... Opis masz też w tym wątku w instrukcji.
Cytat:
Napisał Maurycy123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do Auto Was to nawet wykonalem tam telefon ale odpowiedz bylo malo konkretna.
Tak jak moja - bo co można konkretnie powiedzieć przez telefon. To jest firma która od chyba ponad 20 lat robi tylko Transity i robi to dobrze, możesz mieć do nich zaufanie. Jeżeli się u nich zapiszesz na termin, to możesz jechać na pewniaka. Bardzo solidna firma.
Obiektywnie rzecz oceniając będzie duży problem ze zdiagnozowaniem, bo raz jest ok, a raz nie. Inna sytuacja jest, gdy coś się zwali na stałe...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-02-2015 o 22:40
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2015, 11:34   #53
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Cytat:
Napisał Maurycy123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochod do zeszlego tygodnia chodzil bez zarzutów.Jednakze ostanio jak go odpalilem po 5"min. Na wolnych obrotach silik zaczal szarpac-obroty to wyższe to nizsze jednakze lamka silnika nie zapala sie aż do momentu kiedy zgasl.Ponowne uruchmienie zaraz potem tak zapala ale dostaje wyższych obrotów i pali sie kontrolka silnika.Trzeba trochę odczekać,temperatura silnik spadnie i znów mozna normalnie odpalić .Chodzi dobrze przez następne 5 minut.Pytanie czy toproblem zapowietrzania pompy,czy zaworu start stop czy tez Np.czujnika temeratury silnika?Proszę o odpowiedz bo nie wiem od czego zacząć.
Jezeli podanie paliwa z baniaka nie pomoze to problem taki typowy jak ten ma kazda pompa z korektorem kata lub dawki wtrysku. I problem nie koniecznie musi byc w pompie. i to nie jest typowy problem dla zapchanego filtra ale raczej dla nastawnikow w pompie-ale nimi steruje sterownik silnika i to niemusi wcale oznaczac ze to do konca wina samej pompy.

Maurycy123-przeczytaj moj przypadek z fiatem punto w tym temacie na tej pompie bo masz te same objawy.

Silnik chodzi nierowno tylko na wolnych obrotach?

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 11-02-2015 o 11:43
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2015, 19:50   #54
Maurycy123
ford::amateur
 
Imię: Maurycy
Zarejestrowany: 06-02-2015
Skąd: Sulejówek
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 TD Epic
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Witam i dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi. Widze,ze czeka mnie sporo pracy a nie wiem jaki bedzie final. Pytenie jeszce odnosnie zaworu strat-stop. Zlokalizowany jest po lewj stronie pod gruba blaszka -4 sruby czy troche glebiej pod wystajacym gzymsem z czarnym plastikiem w srodku.?
Jak odpalam zimny silnik po jakims czasie a takze cieply i chodzi dobrze to mozna jechac. I tak jade bez problemu az do slychac jak silnik zaczyna wchodzic na obroty i zn ich spadac az sie wylaczy. Ale nie zawsze tak jest bo czasami mozna jezdzic dlugi czas i nic sie nie dzieje as do nastepnego odpalenia i wtedy problemy.
Sprawdze opis z fiatem punto.
Pozdrawiam serdecznie.
Maurycy123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2015, 20:49   #55
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Cytat:
Napisał Maurycy123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zlokalizowany jest po lewj stronie pod gruba blaszka -4 sruby czy troche glebiej pod wystajacym gzymsem z czarnym plastikiem w srodku.?
Masz rysunki na początku wątku, zawór jest na tylnej ściance pompy, zespolony z drugim. To jest ten zawór od strony silnika.
Rysunki są jednoznaczne.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2015, 12:52   #56
consol85
ford::amateur
 
Imię: Rajmund
Zarejestrowany: 12-02-2015
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2,0 TDCI 163km PowerShift
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Witam, mam taki problem kopiłem uszkodzonego Forda Transita 1999r 2,5 td (osobowy) problem polega na tym ze, poprzedni właściciel zgubił klucze, wymienił zamki i stacyjkę na inna ale immobilizer nie działa samochód jest z danii i tutejsi mechanicy nie dali rady go odpalić, moje pytanie czy jeżeli podłącze na krótko zawór start stop to samochód odpali a może ktoś pomorze jak ominąć immobilizer.
consol85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2015, 16:10   #57
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

W przypadku Lucas Epica na immo wisi cały PCM. Zawór start-stop jest sterowany przez PCM i nie sądzę, że da się go obejść na krótko, a jeśli nawet, to nic to nie da. Zawór nie jest sterowany prądem stałym (jak np w Boschu), ale sygnałem PWM, czyli sygnałem o stałej częstotliwości, ale o zmiennej czasowej. W zależności od trybu pracy silnika zawór ma zmieniane tłumienie przepływu. Musisz znaleźć warsztat z pełnym IDS-em (to nie musi być ASO). Lub kupić z rozbitka z twojego rocznika kpl wszystkich dupereli plus PCM i przełożyć.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-02-2015 o 09:51
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 21:07   #58
consol85
ford::amateur
 
Imię: Rajmund
Zarejestrowany: 12-02-2015
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2,0 TDCI 163km PowerShift
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

mógłbyś napisać co dokładnie wymienić co kupić żeby zadzialalo
-stacyjka z kluczykiem i co jeszcze???
consol85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 21:36   #59
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Transponder w kluczyku musi dogadać się z modułem PATS, który czyta kod z kluczyka i jeżeli jest prawidłowy, pozwala ECU uruchomić zawór start-stop i rozrusznik. Niestety nie wiem czy moduł PATS jest zintegrowany czy oddzielny z ECU w Transicie. Nigdy tam nie dłubałem. Dane techniczne i schemat nie są powszechnie dostępne - z wiadomych względów.
Znając realia, nie ma pewności czy kupisz identyczny moduł i czy będzie on prawidłowo funkcjonował w innym aucie. Moim zdaniem łatwiej byłoby podjechać na IDS i zakodować nowe kluczyki do modułu PATS, zamiast wymieniać moduł.

Jeżeli nawet wymieniałbyś moduł PATS (możliwe, że z ECU), to musiałbyś go kupić z kpl kluczyków z którymi się dogaduje. Stacyjki wtedy nie musisz przekładać, tylko między kluczykami przekładasz pastylkę transpondera.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-02-2015 o 08:49
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2016, 20:17   #60
Kalamitek
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1996
Postów: 108
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

I mnie dopadła awaria Epica.
Objawy standardowe: nie gasł po przekręceniu stacyjki. Po ok. 200km zapaliłą się kontrolka i załączył tryb awaryjny.
Zamówiłem twornik 9160-562B, ale przyszedł bez sprężynki i oringów.
Przy wymianie okazało się że na moim tworniku nie ma już całkiem tej gumki z otworem na końcu. Dodatkowo jak teraz patrzę na rysunek na początku tego wątku to nie było u mnie czegoś takiego jak nr 124 (podkładka pod sprężynkę??).
Po poskładaniu za nic nie mogę odpalić.
Pompa wstępna działa - paliwo do pompy dochodzi i wraca.
Paliwa na wtryskach brak, lub prawie brak - jakieś pojedyncze kropelki.
Nie pomogło odpowietrzanie na samostarcie, ani odpowietrzanie na holu.
Co to jest za element 124? Raczej na pewno nie wypadł mi podczas rozbierania, a wiec czy mógł zostać w środku elektrozaworu? Może jeszcze jakieś pomysły gdzie mógł powstać błąd?
Kalamitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.