Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2010, 12:07   #141
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

no to zebralismy komplet informacji na temat sterowania klapkami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. napisalem tylko co widzialem u mechanika. odpinajac podcisnienie tez blokuja sie klapki w jednym polozeniu (ten sam efekt co przy zrzuceniu dzwigni). tak czy inaczej oboje mamy racje i mam nadzieje, ze komus nasza debata pomozemyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam

bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 19:20   #142
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

witam, dla wszystkich zainteresowanych, mam dostep do zestawu regenarycyjnego klapek w kolektorze ssacym. w sklad zestawu wchodza:
- klapki 4szt.
- sworznie do mocowania klapek 2szt.
- uszczelki kolektora ssacego 4 szt.
calosc orginal
cena to 720zl za caly zestaw, jesli ktos jest chetny to zapraszam na PM.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 19:40   #143
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Tylko, że ten zestaw się o kant pupy nadaje- nie załatwia kwestii ani pręta ani tym bardziej dziury którą ten prent wyżeźbił w ściance kolektora. Cena jest prosto z ASO.A teraz najlepsze: te same części można kupić w ASO nie w komplecie za.... 360 zł! I nikt nie wie skąd różnica w cenie.
Osobiście polecam poszukać poliftowego używanego kolektora- można trafić na prawdę w idealnym stanie.
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 09:58   #144
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

sam tego nie montowalem u siebie i nie wiem jak to sie spisuje, ale mialem okazje posluchac silnika w ktorym zostalo to zastosowane i pracuje bardzo cicho - zero klekotania, przebieg od regeneracji 38kkm.
mam poprostu dostep do tego, a na forum przewijaly sie pytania gdzie mozna dostac taki zestaw naprawczy, dlatego pisze jaka cena, co jest w zestawie, za ile i jak ktos chetny to moge pomoc w zakupie.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 10:15   #145
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Ok. Zestaw jak i poszczególne elementy moźna kupić w każdym ASO. Ceny j.w.
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 12:16   #146
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

kiedys pytalem w kilku ASO ale dziwili sie o co mi chodzi.
Speedy, a powiedz mi testowales ten zestaw naprawczy?
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 12:33   #147
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Nie bawiłem się w to, bo największa zaletą II generacji kolektora jest właśnie przebudowane gniazdo w które wchodzi pręt trzymający klapki. Więc jak dla mnie zestaw ( czy tam jego poszczególne elementy) może w najlepszym przypadku zapobiec wpadnięciu klapek do kolektora, ale nie rozwiązuje całkowicie problemu, który prędzej czy później się wydarzy (luzy w gnieździe pręta, wyżłobiona ścianka kolektora).
Na prawdę szkoda kasy. Jak masz kolektor w idealnym stanie ,to przy pomocy zestawu ,możesz jedynie wymienić klapki na noszą wersję ...i tyle.
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 12:11   #148
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

jestem po wymianie kolektora, na ten nowej generacji. wszystkie czesci nowe. niestety z dostaniem uzywki z min. 2005r graniczy z cudem. o to koszta:
- kolektor ssacy 975zl
- separator oleju 174,44zl
- rura separatora 101,85zl
- przewod elastyczny 55,96zl
- robocizna 90zl
kolektor fabrycznie jest z uszczelkami, wiec nie trzeba kupowac osobno (cena 4x27,11zl + 1x22zl)
Efekt po wymianie:
- cicha praca silnika,
- spadek spalania o ok 1,5l/100km wg tankowania LPG (9.2l/100km), jesli chodzi o benzyne to w miescie wyszlo 8.1/100km wg komputera,
- brak falowania obrotow, przy jezdzie z wcisnietym sprzeglem,
- nie ma mula przy ruszaniu z klima,
- ogolnie lepiej sie zbiera i nie dostaje zadyszki pod gorke,
- odpala na dotyk (nie trzeba dlugo krecic lub wciskac gazu, zeby odpalil jak to czesto bywalo).
To tyle wszystkiego co zauwazylem po wymianie i kazdemu polecam, gdyz samo wyrzucenie lub odpiecie klapek to tylko polsrodek i na pewno nie uzyskuje sie takiego samego efektu jak przy sprawnym kolektorze - osobiscie sprawdzilem wszystkie mozliwosci, czyli: jazda z klapkami klekoczacymi, z odpietymi i usunietymi oraz teraz nowy 100% sprawny kolektor - roznice sa i to kolosalne. smialo moge powiedziec, ze klapki nie sa zamontowane bez potrzeby.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 23:27   #149
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Jeżdżę bez żadnych problemów prawie rok i zapomniałem, że coś takiego istnieje, a wiedzę, że temat dalej jak rzeka płynie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 00:09   #150
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jestem po wymianie kolektora, na ten nowej generacji. wszystkie czesci nowe. niestety z dostaniem uzywki z min. 2005r graniczy z cudem. o to koszta:
- kolektor ssacy 975zl
- separator oleju 174,44zl
- rura separatora 101,85zl
- przewod elastyczny 55,96zl
- robocizna 90zl
kolektor fabrycznie jest z uszczelkami, wiec nie trzeba kupowac osobno (cena 4x27,11zl + 1x22zl)
Efekt po wymianie:
- cicha praca silnika,
- spadek spalania o ok 1,5l/100km wg tankowania LPG (9.2l/100km), jesli chodzi o benzyne to w miescie wyszlo 8.1/100km wg komputera,
- brak falowania obrotow, przy jezdzie z wcisnietym sprzeglem,
- nie ma mula przy ruszaniu z klima,
- ogolnie lepiej sie zbiera i nie dostaje zadyszki pod gorke,
- odpala na dotyk (nie trzeba dlugo krecic lub wciskac gazu, zeby odpalil jak to czesto bywalo).
To tyle wszystkiego co zauwazylem po wymianie i kazdemu polecam, gdyz samo wyrzucenie lub odpiecie klapek to tylko polsrodek i na pewno nie uzyskuje sie takiego samego efektu jak przy sprawnym kolektorze - osobiscie sprawdzilem wszystkie mozliwosci, czyli: jazda z klapkami klekoczacymi, z odpietymi i usunietymi oraz teraz nowy 100% sprawny kolektor - roznice sa i to kolosalne. smialo moge powiedziec, ze klapki nie sa zamontowane bez potrzeby.
mam pytanie:
Czy kolektor dolotowy + przepustnica czyste były? Mam na myśli czy były ślady oleju na klapkach i rurze kolektora?
W jakim stanie były same klapki i zawór podciśnienia sterujący nimi?

PS. z tym spalaniem to sprawdź raczej nie z komputera w aucie tylko z pomiaru podczas tankowania, przynajmniej 1,5 litra za mało wg mnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.