Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2006, 20:00   #1
Jarek 63
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-09-2006
Skąd: Lublin
Postów: 2
Domyślnie Zamierzam kupić Forda Galaxy, czy jest to dobra decyzja?

nosze sie z zamiarem zamiany swojego starego poczciwego Ford Sierrę na Forda Galaxy co sadzicie o tych autkach na co zwrocic uwage przy zakupie mysle o roczniku 1995-96 i silniku TDI sprowadzonym z Niemiec jest mi potrzebne duze autko 7 osobowe ile pali Galaxy w TDI i jak sie sprawuje


Ostatnio edytowane przez deku ; 07-07-2015 o 07:36 Powód: prefix
Jarek 63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2006, 20:30   #2
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

auto pierwsza klasa moje 10letnie niema oznak rdzy elementy zawieszenia oraz tlumiki orginalne jeszcze wygodne komfortowe auto mimo wymiarow nie przechyla sie na zakretach i dobrze czuc jego wymiary po przyzwyczajeniu nie ma problemow z parkowaniem duzo szkla widno w srodku i dobra widocznosc na zew jedynie przod wymaga wprawy.

co do tdi to podobno padaja wtryski (do tego nasze paliwo) jest na forum o tym warto poczytac ja mam vr6 i auto daje duza frajde z jazdy z takim zapasem mocy jezdzie sie bezpiecznie ,
podobna nalezy zwrocic uwage na stan instal elektrycznej i elektroniki.

ja szukalem auta 6 miesiecy na galaxy zdecydowalem sie w 2 tyg zmienie tylko na mlodszy.

polecam auto :fcp1
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2006, 21:35   #3
rz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Postów: 364
Domyślnie

fakt, rdzy nie widac, tlumiki trzymaja sie dobrze ale co do tego ze auto sie nie przechyla to sie z boodziem zgodzic nie moge Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w zakretach czuc mase i gabaryty auta, chociaz jak na tak duzy samochod to prowadzi sie naprawde dobrze, nie oszukujmy sie, wyscigowka to to nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czasami zdarzylo mi sie poleciec bokiem i kurcze czuc ze to auto wazy i leci slajdem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tak czy inaczej, auto szczerze polecam. duze, wygodne, pakowne i w miare bezawaryjne a jak trzeba to da sie depnac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pzdr
rz
__________________
off
rz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 07:02   #4
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

co do przechylania to mialem na mysli oczywiscie wymiary tego auta faktem jest ze przechyly sa wieksze niz auta osobowego ale mile zostalem zaskoczony bo myslalem ze bedzie gorzej.

pozdrawiam
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 07:55   #5
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Zgadza się - prowadzi się świetnie, kilka razy się zapomniałem po przesiadce z Golfa III Variant i wchodziłem w zakręty jakbym samochodu nie zmieniał...
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 10:07   #6
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Decyzja bardzo dobra :fcp12 Byle byś auto dobrze sprawdził...
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 12:26   #7
mateos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 37
Domyślnie

również polecam,
ja posiadam bardzo ubogą wersję (jedynie klima automat) ale najważniejsza jest wielkość i właściwości jezdne
1,9 tdi 110 KM gada rewelacyjnie, i pomimo 1,7 tony autko się zbiera całkiem całkiem - start ze świateł nie sprawia problemu jedynie trzeba troszkę skrzynią popracować (krótkie biegi)
moim zdaniem największy mankament w tdi roczniki 95-00 to brak szóstego biegu - powyżej trzech tysięcy silnik robi się głośny a moc jeszcze jest

tak jak powyżej - w przyszłości zmienię na nowszego

a sprawdzić jak każdą używkę - zalecam zaopatrzenie się w miernik grubości lakieru (może być nawet zwykły magnetyczny) - ja tak zrobiłem dzięki czemu kilkukrotnie uniknąłem zakupu rewelacyjnie "zrobionego" autka

pozdrówka
mateos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 12:39   #8
rz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Postów: 364
Domyślnie

jesli chodzi o glosnosc silnika to wewnatrz nawet przy wysokich obrotach jest cicho, slychac tylko takie mruczenie ale nie jest to uciazliwe, jednym slowem dobrze wygluszone autko od komory silnika

druga sprawa to tak jak juz wpominal ktos wczesniej to dosyc szybko padajace przednie zawieszenie. laczniki stabilizatora, koncowki, tulejki. kupujac auto warto zwrocic na to uwage i w wiekszosci przypadkow ktorys z tych elementow trzeba bedzie wymienic ale koszt nie jest jakos bardzo udezajacy po kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nie jezdzilem zbyt duza iloscia aut, ale z tych ktorymi jezdzilem to galaxy ma najfajniejsza skrzynie. nie trzeba obiema rekami pchac zeby bieg wskoczyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie chrobocze, chodzi precyzyjnie a i sprzeglo w galaktyce jest wytrzymale (u mnie 280tys na karku i nadal bierze poprawnie)

jest jedna mala rzecz ktora mnie w tym aucie wkurza a mianowicie mechanizm podwieszania kola zapasowego. u mnie popsul sie juz chyba 5 raz z tego 4 razy na gwarancji, jeden raz po wiec kolo woze w bagazniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to taki maly szczegol

przy kupnie tego autka zdecyduj sie na opcje z klimatyzacja (manualna badz climatrocnikiem), to wygoda i bezpieczenstwo chociaz wiele osob tego nie docenia

dzisiaj wlasnie wymieniam tlumik koncowy, ktoremu dalo sie przezyc 280tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec wydaje mi sie ze to dobry wynik, chociaz moglby jeszcze trosze posluzyc

tak na koniec jeszcze o rdzy. jedyne miejsce gdzie zauwazylem malutka korozje to tylna klapa od wewnetrznej strony w miejscu zetkniecia sie z uszczelka ale uporalem sie z nia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jednym slowem autko godne polecenia. jakbym zmienial furke to tylko na nowszy model Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pzdr
rz
__________________
off
rz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 16:58   #9
jarekj23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2005
Postów: 10
Domyślnie

witam w1,9 TDI 110 KW czeba uwarzać przy starcie ze skszyrzowania bo morze pszegub urwać bo autko jest cięszkie a kopnięcie ma :fcp1
jarekj23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2006, 17:00   #10
rz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Postów: 364
Domyślnie

Cytat:
Napisał jarekj23
witam w1,9 TDI 110 KW czeba uwarzać przy starcie ze skszyrzowania bo morze pszegub urwać bo autko jest cięszkie a kopnięcie ma :fcp1
nie no bez przesady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdyby tak bylo to na kazdym skrzyzowaniu stal by zepsuty galaxy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
off
rz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.