Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2013, 13:23   #1
pablomaz
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 ecoboost 203km
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Szarpanie podczas jazdy i inne złe rzeczy.

Silnik 1.8 TDCI. Kilka dni temu wymieniłem wszystkie wtryski na nowe (Siemens) z powodu ich elektrycznego uszkodzenia. Jednak po wymianie wtrysków problemy pozostały tylko są rzadsze i słabsze. A mianowicie nadal szarpie podczas jazdy poniżej 2000 obrotów, delikatnie telepie silnikiem na luzie, szarpie podczas redukcji biegów, oraz podczas ruszania czasem jakby się zawiesza. Wygląda to tak że chcąc ruszyć dodaję gazu, obroty skaczą na chwilę i zaraz spadają tak jakbym puścił gaz, ale nadal go trzymam, i po sekundzie/półtorej znowu obroty skaczą i wtedy ruszam dopiero. Zjawisko bardzo denerwujące. Poza tym podczas jazdy czasem ma takie zwiechy, po dodaniu gazu jakby przez chwilę myślał czy przyspieszyć, czuć takie niezdecydowanie, ale nie szarpanie, i po chwili przyspiesza. Wymieniane były same wtryski, przewody i pompa ta sama, samochód nie dymi, poza tymi objawami przyspiesza normalnie. Pomóżcie bo już mam dosyć, wykosztowałem się z nadzieją że po wymianie wtrysków bedzie dobrze, a tutaj jest to samo tylko rzadziej i słabiej. POMOCY!!!


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 22-12-2014 o 12:32
pablomaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 11:50   #2
pablomaz
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 ecoboost 203km
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy i inne złe rzeczy.

Sprawdziłem pompę, jest dobra, wymieniony został tylko zawór sterujący. Objawy jakby mniejsze, ale nadal występuje delikatne szarpanie, tylko nieco inne niż wcześniej. Podczas jazdy z obrotami poniżej 2000, najczęściej w okolicach 1300-1600, po dodaniu gazu, nie zawsze ale dosyć często, szarpnie delikatnie kilka razy i potem jedzie normalnie. I występuje to tylko wtedy gdy jadę przez chwilę utrzymując stałe obroty i nagle dodam gazu. Przy normalnym przyśpieszaniu, nawet dynamicznym, samochód zachowuje się normalnie. Co to może być? Jakiś czujnik, przepływomierz, a może coś z pedałem gazu? Nie chciałbym na ślepo wszystkiego wymieniać, więc proszę o pomoc.
pablomaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 19:00   #3
pezet3
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-10-2007
Skąd: Krakow-Wieliczka
Model: B Y Ł Focus Kombi / JEST Fiat Croma
Silnik: 1.8 TDCi / 1.9 16v 150
Rocznik: 2007 / 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy i inne złe rzeczy.

A jak sprawa się ma z EGR'em, sprawdzałeś go? U mnie były zwiechy przez egr przy ruszaniu i poniżej 1800 obr. Z ruszaniem była taka masakra, jakbyś próbował ruszyć pod bystrą góre z klimą. U mnie o tyle było dobrze że przy gaszeniu, zawór się zamykał i jak odpinałem wtyczkę na wył. zapłonie to zostawał on już zamknięty. Wtedy róznica była nieziemska w jeździe. Teraz jest zaślepiony blachą z inpostu.
Sprawdź zawór jak tego jeszcze nie robiłes. Spróbuj wypiąc wtyczkę na zgaszonym i później się przejechać. Check za pierwszym razem nie wyskoczy ale już za drugim czy trzecim paleniem tak. Jak wepniesz z powrotem to po około 5 paleniach autem check sam zniknie.
pozdrawiam
pezet3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 15:10   #4
jedynymentos
ford::amateur
 
Imię: Fokus
Zarejestrowany: 13-06-2013
Skąd: z Detroit
Model: Foka MK1 1.8 TDCi
Silnik: metalowy
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy i inne złe rzeczy.

Witam. Tak przeszukałem całe forum (nie tylko to),zarejestrowałem się i chyba tu najlepiej będzie się podpiąć i prosić o radę czy podzielenie się doświadczeniami.
Foka 2003 1.8 TDCi padła se niedawno 100m od domu i nic, nie zapali i ma to w d. Dobrze, że nie w trasie bo dzień wcześniej z Pragi wróciłem. Diagnoza mojego mechera (byłego z ASO) - pompa. Sam specem nie jest, ale sprawdzał u jakiegoś pompiarza, który se 2000 krzyknął, więc podziękowałem i zamówiłem z Allegro 1200 - polecony, ponoć porządny warsztat Bosh. W międzyczasie sprawdził u tego samego wtryski - i niby ok. Pompa przyszła auto nie pali. Więc j.raz wtryski bo nie pyliły w ogóle. Jednak pierwszy dziad pompiarz pewnie dlatego że nie chciałem mu dać 2000 na złość powiedział że dobre. Kurde tak to bym w jednym miejscu obie rzeczy wziął. W każdym razie wtryski za dużo przelewały a ujawniło się to przy nowej pompie która dawała wyższe ciśnienie. Wtryski zregenerowane już gdzie indziej w Krakowie, założone auto odpala. Przewiozłem się niby oki, ale teraz po tym jak pochulany mam podobne objawy jak Wy. Nieważne czy zimny czy nie tak na 1800-2500 obrotów zwłaszcza jak się delikatnie dodaje gazu albo utrzymuje prędkość szarpie/dławi się. Mocne wciśnięcie gazu i przechodzi to szarpanie i auto idzie od 2500 do 5000 jak burza. Dodatkowo na dole zaraz po ruszeniu jest słabszy niż kiedyś. Czyli ruszając z pedałem w podłodze z jedynki nie czuje szarpania bo jakoś tam przelatuje te newralgiczne obroty i już od 2500 ciągnie jak pierun a do 2500 tak może nie tragicznie ale gorzej niż kiedyś. Jak się na 1'ce dociągnie do 5000 i wrzuca na kolejne biegi to obroty są na tyle wysokie że można dynamicznie ciągnąć aż do 5'ki. EGR mam od roku zatkany i nie miałem z tym problemów czy jakiś błędów. Auto po tej akcji było żwawsze i szybciej reagowało na gaz. Mapy wtrysku były zaraz po zakupie auta modyfikowane i na hamowni miał 300Nm i 116KM i tak sobie hulał 10 lat i 140tys aż się wziął zblochcił. Bałwanki sprawdzałem bo już miałem jeden przetarty i świszczał i tracił moc. Sprawdziłem też podciśnieniowe wężyki, nie widzę nieszczelności. Ja obstawiam ciśnienie doładowania i turbinę a właściwie jej żaluzję. Zrobiłem taki prosty teścik, że zatkałem wężyk podciśnieniowy do niej prowadzący i od 2500 idzie tak samo dynamicznie. Podobnie z dołu tyle, że jeszcze bardziej szarpie przy przechodzeniu przez tą magiczną granicę 1800-2500. Czy to oznacza, że coś sterowanie żaluzją i przez to ciśnienie doładowania się chwieje i komp głupieje z wtryskiem? Mi to tak wygląda, że jest żaluzja zwieszona i zaczyna się ruszać/drgać przy ok 1800 choć na sucho gdy rurka doprowadzająca spaliny do EGR jest zdjęta i żaluzję trochę widać to normalnie się rusza a bączek podciśnieniowy wraca do samego początku. No ale może inaczej się zachowuje jak dostaje spaliny? Chciałem to niskim kosztem zweryfikować bo już mnie trochę szarpnęło po tej pompie i wtryskach. W trybie serwisowym liczników nie znalazłem by ciśnienie doładowania było podane, więc może jakiś wężyk/ciśnieniomierz spod maski na szybę wrzucić i obserwować ciśnienie doładowania by to wykluczyć potwierdzić? Ewentualnie przezroczyste węże powrotne by wyeliminować jakieś zapowietrzenie. Choć wątpię czy zapowietrzenie może tylko przy konkretnej prędkości obrotowej występować? No a potem jak wszystko będzie oki jakiś lapek i diagnostyka w czasie jazdy - macie jakiegoś w Krakowie speca?
Co o tym myślicie?
jedynymentos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 09:31   #5
pablomaz
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 ecoboost 203km
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy i inne złe rzeczy.

Odpiąłem wtyczkę od EGR-a i muszę powiedzieć że to zupełnie inny samochód. Natychmiastowa reakcja na pedał gazu, brak zwiech i niezdecydowania, nie szarpie. Co prawda jezdzę tak dopiero kilka godzin, ale jak na razie jest bosko. Czy ktoś się orientuje czy da się wyprogramować EGR w tym silniku, 1.8TDCI 115 KM??? Z tego co powiedział mi mechanik to jest to EGR z płaszczem wodnym.

Ostatnio edytowane przez pablomaz ; 17-06-2013 o 09:42 Powód: Uzupełnienie
pablomaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 14:38   #6
pezet3
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-10-2007
Skąd: Krakow-Wieliczka
Model: B Y Ł Focus Kombi / JEST Fiat Croma
Silnik: 1.8 TDCi / 1.9 16v 150
Rocznik: 2007 / 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy i inne złe rzeczy.

To wszystko świadczy o tym że zawór EGR już się nie domykał. Jeżeli chodzi o EGR i płaszcz wodny to nie zupełnie. Otóż jest chłodnica spalin pomiędzy kolektorem wydechowym a EGR chłodzona cieczą ale EGR nie jest chłodzony cieczą. Co do wyprogramowania to tylko nie potrzebne koszty, zaślep go i tyle (bedzie pracował na sucho). N I E W Y W A L A C H E C K'A
Zaślepiaj go nie przy wydechu, a przy egr, zawsze to szybciej płyn chłodzący bedzie łapał temp.
pezet3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 11:16   #7
pablomaz
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 ecoboost 203km
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy i inne złe rzeczy.

Umówiłem się z fachowcem na piątek. Dam znać jak poszło. Dzięki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pablomaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2013, 22:13   #8
mjr
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Ford C-MAX Panther Black (Metallic)
Silnik: 1.8L Duratorq-DI HPCR Lynx
Rocznik: 2009
Postów: 142
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy i inne złe rzeczy.

Cytat:
Napisał pezet3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaślepiaj go nie przy wydechu, a przy egr, zawsze to szybciej płyn chłodzący bedzie łapał temp.
Cześć,
jest jakaś szansa byś dokładnie opisał jak wykonać czynność usuwania EGR z 1,8TDCi?
Ja mam też ten sam błąd
mjr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 15:42   #9
expo1975
ford::beginner
 
Avatar expo1975
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 24-06-2012
Skąd: Geel
Model: mondeo kombi
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy i inne złe rzeczy.

To ja się podłącze pod temat także wymienione mam cztery wtryski siemens na nowe.
Kolega napisał że auto nadal szarpie u mnie szarpało przed wymianą i auto klekotało od 1500-2000 obr. Po wymianie auto przestało szarpać ale nadal klekocze, przeprowadziłem pare prób odłączenia klemy aku na kilka godzin. Po odpaleniu silnik chodzi jak nowy, ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu problem klekotu powraca i jak kloega napisał czasami jest problem z przyspieszaniem. Zastanawia mnie dlaczego odłączenie akumulatora pomaga, ale tylko do drugiego odpalenia silnika?
expo1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2013, 07:59   #10
mjr
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Ford C-MAX Panther Black (Metallic)
Silnik: 1.8L Duratorq-DI HPCR Lynx
Rocznik: 2009
Postów: 142
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy i inne złe rzeczy.

expo1975, zastanawiam się czy nie będziesz miał tego samego co ja, że się EGR zawiesza.
Spróbuj odłączyć wtyczkę od EGRu i tak pojeździć.

Ja się zastanawiam nad czymś innym.
Jak można wymontować EGR i czy do tego trzeba rozbierać całe podszybie by wyjąć to ustrojstwo, czy jakoś może się udać "wydłubać" go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oraz
Jak można ustawić za pomocą ETIS by nie czytał, że nie ma EGR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.