Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2013, 20:00   #1
Dabcars
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2013
Model: Transit
Silnik: 2.5D 76KM
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Zatarty Silnik?

Witam

Dzisiaj spotkala mnie nie mila niespodzianka.Dalem auto dla znajomego ktory zadzwonil do mnie po jakims czasie mowiac ze jechal ale silnikowi zaczelo brakowac mocy az stanol.Pojechalem zobaczyc co sie stalo,wkladam kluczyk do stacyjki i zero reakcji.Z racji ze padal deszcze auto na linke i do garazu.W wolnej chwili pomyslalem ze rozrusznik bo silnik ale drgnie ale zastanowilo mnie dlaczego silnik zaczol slabnac az stanol.Sprawdzilem rozrzad czy caly i jest ok wiec zalozylem klucz na wal zeby zobaczyc czy kreci ale zonk,stoi jak wmurowany i ani drgnie.Jak dla mnie z jakiegos jeszcze nie znanego powodu silnik sie zatarl.Nie wiem czy jak jechal to kontrolka oleju sie palila czy nie,ale moge powiedziec ze olej i plyn chlodniczy w normie.
Czy ktos mysli o czyms jeszcze poza moja teoria ze silnik jest zatarty,co moze powodowac ze silnik ani dgrnie?

Z gory dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Dabcars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 20:59   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Zatarty Silnik?

Raczej rozrząd (pasek) się przestawił i tłok zaparł się o zawór.
Ale wszystko jest możliwe...
Zacznij może od sprawdzenia rozrządu.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 21:14   #3
ssaqulca
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: legnica
Model: Transit T 350
Silnik: 2402
Rocznik: 2005
Postów: 175
Domyślnie Odp: Zatarty Silnik?

witam cie kolego , na twoim miejscu zobaczył bym dokładnie obejrzał silnik do okoła czy coś nie wyskoczyło z boku już nie raz widziałem jak korbowód siedział w chwilach emocji pewnych spraw się nie zauważa , a po drugie tak jak kolega powyżej napisał sprawdź rozrząd jeśli znaki są ok szukał bym coś w układzie korbowym
ssaqulca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 21:16   #4
Dabcars
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2013
Model: Transit
Silnik: 2.5D 76KM
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Odp: Zatarty Silnik?

Auto niby jechało do końca ale słabo i słabo aż stanęło wiec dlatego myśle że zatarty.Rozrząd jest cały ładnie napiety ale nie wiem czy nie przeskoczył bo nie miałem czasu sprawdzić.Jezeli wyjdzie ze jednak się zatarł i potrzebny będzie remont to czy ktoś słyszał o firmie Federal Mogul?Pytam bo znajomy ma kompletne nowe tłoki tej firmy które zostały mu po jego osiołku.Czy warto zakładać tłoki tej firmy?
Pozdrawiam

Bump:
Cytat:
Napisał ssaqulca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam cie kolego , na twoim miejscu zobaczył bym dokładnie obejrzał silnik do okoła czy coś nie wyskoczyło z boku
Pierwsze co sprawdziłem to właśnie czy kopyta nie pokazal
Dabcars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 21:21   #5
ssaqulca
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: legnica
Model: Transit T 350
Silnik: 2402
Rocznik: 2005
Postów: 175
Domyślnie Odp: Zatarty Silnik?

moim zdaniem tłoki tłokami tylko ciekawe jak wyglądają gładzie cylindrowe czy nie trzeba szlifu , lub tulejowania pamiętaj sam tego nie zrobisz za każdy cylinder i każdą tuleje równa się kasa dodatkowo jak ruszysz jedno warto już zrobić generalny remont silnika, bop wiadomo jak już cały na stole to warto to i tamto wymienić i może się tak okazać i na pewno że remont takiego osiołka będzie cię kosztował ohhoho ja bym może pomyślał nad silnikiem dobra używką każdy ma inne zdanie na ten temat ale sądzę że to najtańsze i najszybsze rozwiązanie.


nie wiem jak w tym silniku popytaj wojtka on jest expert transit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

może zdemontuj pasek i pokręć kołem od wału korbowego i sprawdź czy tłoku chociaż chodzą ? nie wiem czy się tak da ale powinno .
ssaqulca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 21:38   #6
Dabcars
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2013
Model: Transit
Silnik: 2.5D 76KM
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Odp: Zatarty Silnik?

Według mnie jak ściągnę pasek i będę kręcił to wtedy tłoki się zapra o zawory.Pozatym jestem świadomy tego ze blok do szlifu bo te tłoki co mogę mieć za friko są w nadmymiarze.Pozatym gdzie znaleść dobra uzywke,na alledrogo?Tam sprzedają tylko same igly z przebiegami 200 tys a ile w tym prawdy?Kupie taki silnik a i tak trzeba będzie zrobić Rozrząd jakieś wycieki uszczelki itd itd wiec już wole wydać 3000tys i zrobić remont.
Pozdrawiam
Dabcars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 08:36   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Zatarty Silnik?

Hm... Jeżeli stopniowo zdychał i nie było żadnych złych odgłosów (czy można wierzyć kierowcy?), to faktycznie wygląda na zatarty.
Przy walniętym rozrządzie najczęściej jest spory hałas.

Jeżeli jest zatarty, moim zdaniem nie ma sensu remontować silnika, wymieniać tłoków itd. Tłoki mają mnóstwo wykonań, z latami i z wersjami nieco różniły się komorą spalania, materiałem itd. Nowy tłok będzie pracował, pytanie jak, bo czy trafisz dobrze czy nie - niewiadomo, i kto ci zrobi taki remont? Za 3.000 zł nie ma szans.
Prawidłowy remont na nowych uszczelkach, simeringach, rozrządzie, plus to co wyjdzie po drodze (np pompa olejowa) to ja tu widzę koszty rzędu 5.000 zł. - jeśli nie więcej... Chyba że sam masz warunki i umiesz to zrobić...

Jakaś przyczyna zatarcia była, np pompa olejowa padła. Sprawdź, czy centralna śruba mocująca koło pasowe jest mocno dokręcona. W Osiołku jest dziwna konstrukcja: koło pasowe jest mocowane na wale na klinie, dociska koło zębate napędzające pompę olejową - ale te kółko zębate nie ma klina, nasadzone jest... suwliwie na wał. Jeżeli koło pasowe nie dociska mocno tego koła zębatego, pompa olejowa może stanąć. I kapota... Kierujący nie widział palącej się lampki ciśnienia oleju?

Szukałbym ładnej używki silnika 2,5D maksymalnie podobnego do twojego, najlepiej z możliwością odpalenia i sprawdzenia jak pracuje (czy kopci, jakie odgłosy, jak pali itd).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-11-2013 o 08:52
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 20:23   #8
Dabcars
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2013
Model: Transit
Silnik: 2.5D 76KM
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Odp: Zatarty Silnik?

Witam
Kierowcy mozna wierzyc bez cienia watpliwosci.
Co do remontu to musze zaplacic tylko czesci,robocizna jest za darmo nie liczac tylko rozwiertu bloku jezeli beda nadwymiarowe tloki.Tloki moge kupic tylko te dostepne na rynku lub uzyc tych od znajomego(Federal Mogul)Co do czlowieka ktory mi to posklada to jestem pewny ze bedzie to bardzo dobrze wykonana z jego strony robota,czlowiek ten ma bardzo duza wiedze i doswiadczenie.
Sruba na wale stoi murem ani dgrnie,jest dokrecona na max.
Sasiad powiedzial ze nie widzial kontrolki cisnienia oleju,jakby sia palila to odrazu bym sie zatrzymal tak brzmialy jego slowa.
Uzywka z alledrogo raczej narazie mnie nie interesuje bo nie wiadomo nigdy jaki jest realny przebieg a szansa na to ze trafie silnik jeszcze zamontowany w aucie jest bardzo mala.Wiekszosc ma podany przebieg 200tys a jaka prawda?Inne opis stan BDB Igla ale nie podany przebieg.Pozatym jezeli kupie uzywke to i tak wymienie wszystkie uszczelki rozrzad itd,bo skoro silnik jest na stole to po co bawic sie z tym pozniej jak bedzie w aucie.
Tak wiec koszty uszczelek rozrzadu oleju itd i tak zaplace obojetnie czy robiac remont czy uzywka z allegro.
Powiedz mi jeszcze czy warto dac pompe do pompiarzy skoro silnik bedzie wyciagniety.Dodam ze nic sie z nia nie dzialo ale moze warto oddac zeby umyli i takie tam,co myslisz?

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Dabcars ; 08-11-2013 o 20:25
Dabcars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 21:09   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Zatarty Silnik?

Cytat:
Napisał Dabcars Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedz mi jeszcze czy warto dac pompe do pompiarzy skoro silnik bedzie wyciagniety.Dodam ze nic sie z nia nie dzialo ale moze warto oddac zeby umyli i takie tam,co myslisz?
Nie, nie - nic nie dotykać, nie grzebać tam gdzie było ok.

Weź pod uwagę, że każdy silnik ma swoja specyfikę i potrzeba do takiej głębokiej naprawy człowieka który zna te silniki. I nie ma siły - tego nie przeskoczysz, najlepszy fachowiec z najlepszymi chęciami musi się potknąć jeśli nie na jednej, to na nawet na kilku rzeczach. Np do prawidłowego montażu wału potrzebne są podkładki dystansowe do ustawienia luzu osiowego - dobierasz je mierząc luzy podczas składania silnika. Czyli trzeba mieć kpl do wyboru...
Problem panewek - czy mieszczą się jeszcze wymiarowo, czy nie są złuszczone, wykruszone (u mnie w jednym Tranzolu były), co stało się z czopami wału, co z takim wałem robić itd, itd, itd... Mogę mnożyć bez końca takie wątpliwości.
Chcę powiedzieć, że tylko zakład specjalizujący się w takich silnikach da radę prawidłowo go złożyć do kupy po takiej awarii. I to drogo...
Natomiast jeżeli znalazłbyś silnik jeszcze w budzie z możliwością odpalenia, to jeżeli nie będzie dymił na zimno po odpaleniu spalonym olejem, odpali natychmiast (a jest już zimno), nic w nim ani na zimno ani po rozgrzaniu nie będzie stukać - to po przełożeniu swojego osprzętu (pompa, wtryski, inne duperele) będziesz zadowolony. Trzeba tylko spokojnie szukać, nie napalać się, tego towaru na rynku jest sporo.
Ten silnik pod szlif trzeba całkowicie rozebrać, łącznie z płytą czołową. Nie dostaniesz poza ASO wszystkich rzeczy do powtórnego montażu. Zrób listę elementów potrzebnych do kupienia i spytaj o cenę w ASO - to myślę, że zwątpisz...
Tak przy okazji - te tłoki są z pierścieniami?

Twoja koncepcja ma rację bytu tylko w przypadku artysty- rzeźbiarza, który wierzy tylko we własne ręce i chce wszystko zrobić jak mu sumienie i wiedza każe. Ale licz się z olbrzymimi kosztami i dłuuuugim okresem wyłączenia samochodu z eksploatacji. Obstawiam co najmniej 2 miesiące przy mocnym ciśnięciu problemu, a tak to jeszcze o wiele dłużej...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-11-2013 o 21:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 00:09   #10
Dabcars
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2013
Model: Transit
Silnik: 2.5D 76KM
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Odp: Zatarty Silnik?

Witam

Liste czesci bym zrobil z checia ale nie znam na tyle tego silnika na tyle zeby zrobic liste na podstawie ktorej bede mogl obliczyc koszty.
Tloki sa kompletne z pierscieniami ale nie znam rozmiaru a znajomy tez juz nie pamieta czy to nadwymiar a jezeli tak to ile.
Pewne jest zeby ten silnik zrobic to trzeba miec jakas wiedze o nim,dlatego napisalem ze czlowiek ktory to by skladal da od siebie wszystko ale tak jak piszesz sa pewne rzeczy nie do przeskoczenia.Nie jest to jakis pierwszy lepszy mechanik a ktos kto przez kilka lat pracowal u Dr Schrick.
Ogolnie podlamales mnie troche ze ten silnik jest taki trudny do remontu.Bede myslal co dalej bo narazie patrzac na twoja wypowiedz moje plany legly troche.

Ps; z tego co mysle to te tloki zostaly mu z takiego zestawu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dabcars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.