Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2013, 20:38   #1
Dreamliner
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Ucieka olej z diesla 1.8 TDDi

Witam,
dwa dni temu kupiłem swoje pierwsze auto a tym samym pierwszego forda. Niebawem udaje się do mechanika na standardowe czynności jak wymiana rozrządu, oleju itp. Jednak po dłuższym postoju (stanie całonocne) przed domem zauważyłem plamy oleju w miejscu gdzie stało auto. zauważyłem, że olej kapie gdzieś od spodu - u góry, pod maska silnik jest czysty. Przyznam szczerze, że nie jestem wybitnym znawcą tego tematu więc moje pytanie czy ktoś zetknął się z podobnym problemem lub może orientować się o co chodzi?

Dreamliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 12:30   #2
Dragonfly
ford::average
 
Avatar Dragonfly
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Włocławek
Model: Jeep
Silnik: o zapłonie iskrowym
Rocznik: 2014
Postów: 188
Domyślnie Odp: Ucieka olej z diesla 1.8 TDDi

Podczas wymiany oleju powiedz mechanikowi o wycieku oleju. Ona na pewno znajdzie przyczynę. Najprawdopodobniej uszczelka miski olejowej. (w zasadzie, to uszczelki tam nie ma, jest silikon) Też to przerabiałem.
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Dragonfly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 13:08   #3
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Ucieka olej z diesla 1.8 TDDi

nie rob nic z samochodem dopoki sie nie przyzwyczaisz i nie zdiagnozujesz wszystkiego.
nikt nie sprzedaje dobrego starego tddi bez powodow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps. mozliwe ze to tylko ta uszczelka o ktorej kolega napisal-ale bardzo wazne sprawdz czy miska olejowa niejest nawet minimalnie wgnieciona do silnika. a przed wymiana oleju radze sciagnac miske i ja bardziej wyklepac od spodu do dolu aby smok mial lepiej olej zaciagac, lub dodatkowo podciac smoka oleju aby nie doszlo do jego przytkania od miski olejowej.
rozrzad zrob pozniej-pasek w fordach jest bardzo wytrzymaly...i najpierw sie przyzwyczaj do silnika abys wiedzial jak ktos ci przestawi rozrzad czy cos sie zmienilo.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 23-05-2013 o 13:13
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 20:45   #4
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Ucieka olej z diesla 1.8 TDDi

a masz osłonę ?? bo jak jest, to się nieźle leje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. osłona jest wyłożona filcem, aby wytłumić hałas. Więc jak to już przesiąkło.....

no chyba że nie masz osłony...

Jak się olej leje w dizla to znaczy że jeszcze olej jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lać się może z wielu miejsc, vacu, turbo, uszczelnienie pompy wtryskowej, uszczelnienie wału, miska.

Nie straszcie go tym rozrządem, bo akurat w TDDI wymiana jest chyba najprostsza jaka może być w dizlu, ale pracochłonna.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.