Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2013, 21:58   #1
krauker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2013
Model: Focus III Titanium
Silnik: 1.0 125KM EB
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Pomyśłałem że może ktoś bedzie szukał takiego auta i mu się przydadzą rzeczy które tu się znajdą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zakup:

W lutym zamówiłem swojego pierwszego Forda... i chyba ostatniego ale o tym za chwile.

Auto produkowało się krótko bo 5 tyg ale transport zajał kolejne tyle i swoje musiałem się naczekać.

Zamawianie też nie było prostym procesem, salon w częstochowie zdecydowanie mi tego nie ułatwiał i ze swojej strony - odradzam. Za to w Katowicach potraktowano Nas 100 razy lepiej i gdyby nie fakt ze Czestochowski salon jest 100 metrów od domu to zdecydowałbym się tam.

Auto przyjechało.

W salonie dalej kapa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ani dziekuje ani ....... Weź auto i idz sobie w przyblizeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pierwsze wrazenie.

Auto wizualnie piękne, 5drzwiowy focus w wersji Titanium plus felgi Indyvidual i kolor Candy red zrobiły na mnie ogromne wrażenie .

Silnik 1.0 125 KM mimo że jest oszczedzany na początku swojego żywota to naprawdę cieszy. Napedza bez problemu tą 1400 kilową bestieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Doskonale radzi sobie z wyprzedzaniem choć redukcja jest konieczna.

Auto swietnie trzyma się drogi, dobrze się prowadzi, ma fajny promień skretu, jest zwrotne i sprytneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To były plusy.

2 dnia poszła klamka. Przy otwieraniu drzwi mechanizm w srodku pękł... a w salonie jeszcze chciano mnie obciazyć kosztami naprawy. No tak... przecież od zawsze mówiono na mnie silnoręki i w aucie za 80 tys zł urwanie klamki to dla mnie pestka.

Po kolejnych 300 km okazało się że plastik którym jest obudowany bagażnik od srodka z jednej strony odpada od blachy. Najwyrażniej znów moja silna ręka jest aż tak silna że korzystając jak każdy przecietny kierowca z chwytu do zamykania klapy poprostu wyrywam całą obudowe. Odstaje po stronie chorej juz na 1,5 do 2 cm. Serwis jak nic.

Na chwile obecną po 400 km swoim nowym samochodem fordowi mówie stanowcze nie... a już go polubiłem i wybaczyłem mu klamke.


Ostatnio edytowane przez Marek ; 20-05-2013 o 06:11 Powód: Regulamin pkt.13!
krauker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2013, 22:09   #2
falcor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-03-2012
Skąd: małopolska
Model: focus III
Silnik: 105km
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie

Takie duperele czasem wyskakują.
U mnie po roku używania było:
- 3 razy rozrusznik nie zakręcił w ogóle
- raz wyskoczyło na kompie awaria silnika po ponownym zapaleniu było już ok. Błędów w kompie oczywiście brak.
- czasem się dławi silnik przy ruszaniu z 1 zaraz po odpaleniu
- radio fabryczne z 4 razy milkło i po czasie samo się naprawia
- czasem coś poskrzypi przy przejeździe po progu zwalniającym
- hałasuje wspomaganie zaraz po uruchomieniu silnika, ale czasami tylko
- plastki odpadł od tylnej półki
- woda po zimie była pod wykładziną pasażera.
Można takie drobiazgi wymieniać. Fakt ze mój focus 1 był mniej problematyczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle wad z focusa III 1.6 105km.
Dopiszę jeszcze : Przebieg 21000.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Ostatnio edytowane przez falcor ; 16-05-2013 o 09:12
falcor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 06:22   #3
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Ciekawe, bo u mnie się nic nie dzieje, kompletnie nic... mam tylko 6000 km przebiegu, ale z poprzednim Civiciem VIII gen. byłem już 3 razy w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- drzwi spadły z zawiasów
- elektryczna szyba się zacięła i stanęła w połowie
- pedał sprzęgła niemiłosiernie skrzypiał
- odboje amorów poszły
- takie pierdoły jak skrzypienia były na porządku dziennym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak widać nie tylko u Forda niedoróbki - wszędzie tak jest, takie czasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję, że foka się nie zacznie sypać, bo jest komfortowa jak cholera i daje niebywałą przyjemność z jazdy, oby nic się nie działo jak do tej pory, odpukać w niemalowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 16-05-2013 o 06:39
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 06:28   #4
adamleon
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-12-2012
Model: focus III
Silnik: 150
Rocznik: 2013
Postów: 24
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Ja kupiłem nowego Focusa Titanium EB 1.6 150 w Częstochowie, odebrany w marcu i nie narzekam. Obsługa miła, żadnych problemów przy odbiorze, zostałem "nauczony" obsługi i poinformowany o wszystkim o co pytałem w dniu odbioru, kontakt do tej pory w porządku. Kiedy mam pytanie to bez problemu udzielana jest mi odpowiedź.
Mam przejechane 1800 km, odpukać żadnych problemów.
Denerwujące jest tylko zapalanie świateł po każdym otwarciu drzwi lub bagażnika przy wyłączonym silniku. Niby to ze względów bezpieczeństwa, ale po co mi to kiedy otwieram samochód do np. odkurzania latem w pięknym słońcu a tu światła się świecą.
adamleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 09:21   #5
coltri
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

he he mam podobne przypadłości w foce co falcor:
focus przejechał przez niecały rok 28000 km i :
- raz rozrusznik nie kręcił, po chwili mu przeszło
- dławiący zimny silnik zaraz po starcie to prawie norma, mija po kilkunastu sekundach
- wspomaganie zaraz po odpalenia raz hałasuje a raz nie - zależy od humoru auta
- zdarza się że nie wchodzi do końca wsteczny

a tak ogólnie to bardzo dobre auto i przyjemnie się nim jeździ. Silnik 1.6 125 KM rakietą nie jest ale daje rade. Na autostradzie poszedł na maks 215 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyne co zauważyłem i mnie trochę denerwuje to że każdy nowy model jest większy od poprzedniego a mam wrażenie że foca III jest mniejsza od modelu II - przynajmniej w środku. Sprawdzałem wielkość bagażnika i w II jest większy niż w III (porównuje kombi bo taki mam)

Szkoda że moja foca nie ma silnika z II 1,8 tdci bo dla mnie był super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 09:29   #6
dogman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 49
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

No to i ja dorzucę ciekwostkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wczoraj zostawiłem " furę" przed garażem na wolnych obrotach, wytęrzając ucho w poszukiwaniu jęku silnika ( wtajemniczeni wiedzą o czym piszę ), zobaczyłem że z rury wydechowej leci woda, dość mocno. Z tego co wiem to normalne w benzyniakach, lecz jakie było moje zdumienie jak się schyliłem pod spód auta i zobaczyłem następny strumyczek z tłumika, który znajduje się w okolicach tylnych drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że cieknie ze zwinięcia blach, bo tam kapie i jakby trochę furkocze.

Poza tym wszytko ok, lakier się nie łuszczy, zawieszenie nie skrzypi, półośka nie cieknie, głośniki nie świergocza, silnik jeszcze nie jęczy itd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdrawiam fordziarzy
dogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 16:21   #7
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

krauker to są pierdoły. Nie przesadzaj, że to dyskwalifikuje Forda.
Pojeźdź sobie szybko po ciasnych zakrętach, to znowu go polubisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 20:04   #8
Durendal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2012
Model: Focus MK3
Silnik: Duratec Ti-VCT 125 KM
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Cytat:
Napisał dogman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to i ja dorzucę ciekwostkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wczoraj zostawiłem " furę" przed garażem na wolnych obrotach, wytęrzając ucho w poszukiwaniu jęku silnika ( wtajemniczeni wiedzą o czym piszę ), zobaczyłem że z rury wydechowej leci woda, dość mocno. Z tego co wiem to normalne w benzyniakach, lecz jakie było moje zdumienie jak się schyliłem pod spód auta i zobaczyłem następny strumyczek z tłumika, który znajduje się w okolicach tylnych drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że cieknie ze zwinięcia blach, bo tam kapie i jakby trochę furkocze.

Poza tym wszytko ok, lakier się nie łuszczy, zawieszenie nie skrzypi, półośka nie cieknie, głośniki nie świergocza, silnik jeszcze nie jęczy itd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdrawiam fordziarzy
A chodzila Ci wczesniej klimatyzacja?

To ja sie doloze. 10 000km, wymieniony uszczelniacz skrzyni (ciekl olej) i wymienione sprzeglo (wydwalo masakrycznie dziwne odglosy i drgalo przy lekkim cofaniu na polsprzegle. Sie okazalo ze plytki pozdzierane a jezdzilem tak delikatnie jak sie tylko da, zdaje sie dostalem kapitalne sprzeglo w fabryce). Wymieniana byla tez pompa wody, ale to pudlo bylo, zwiazane z jekami (wtajemniczeni wiedza o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Takze glownie zabawa ze sprzeglem, sie zobaczy ile pozyje, czy bylo wadliwe czy problem gdzie indziej siedzi. Teraz jak go duzo powciskam w korku np. to zaczyna czuc wibracje silnika lekko na pedale, ale to wyglada na sprawe hydrauliki i tak musi byc, bo jak odpale i jade sobie spokojnie to nie czuc.

Ogolnie.... Ford jest jaki jest. Nie wiem czy gorszy czy lepszy od Toyoty czy VW. Ale ma to cos, swietnie jezdzi, pieknie wyglada, jest wygodny. Jakos za Golfem VII sie ludzie nie ogladaja a za Focusem tak. Ma fajnie dzialajace wspomaganie, mocno sie trzyma drogi. Ja bym go nie oddal. Psuja sie juz teraz wszystkie samochody. Kupisz Golfa 1.4 TSI to peknie Ci tłok albo turbo. Niestety to nie sa auta z poczatku lat 2000, moj Focus I trzymal sie przez blisko 140tys na jednym sprzegle i z grubych naprwach to tylko cewka. Z tym nie licze na takie cos... Ale z kazdym bym nie liczyl. Jezeli podoba Ci sie, dobrze sie w nim czujesz, wygodnie Ci sie jedzi a przede wszystkim cieszy Cie i sprwadza w codziennym uzytkowaniu, to tego sie trzymaj. Klamki potrafia sie urwac w Mercedesie S class...
Durendal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 22:27   #9
krauker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2013
Model: Focus III Titanium
Silnik: 1.0 125KM EB
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krauker to są pierdoły. Nie przesadzaj, że to dyskwalifikuje Forda.
Pojeźdź sobie szybko po ciasnych zakrętach, to znowu go polubisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że chodzi o pierdoły... ale diabeł siedzi w szczegółach i liczyłem ze moje Pierwsze auto nie bedzie mi zatruwało życia pierdołami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przyznaje, zakręty i trzymanie się drogi to mocna strona tego samochodu. Troche żałuje ze nie wziałem 1.6 150 EB bo ten jest zwinny ale to jeszcze nie toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zgadzam się że swietnie wygląda i jest fajnie zrobiony wewnątrz ale chociaż mogłby mi z rok spokoju dacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krauker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 07:52   #10
dogman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 49
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Cytat:
Napisał Durendal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A chodzila Ci wczesniej klimatyzacja?
Nie, była wyłączona. Na 100% na zwinięciu blachy na tłumiku jest "przeciek", ale to szczegół, wymontuje się rurę ( cały wydech) i albo się dognie, albo pospawa.

I tak jak mówisz, Focus ma swoje wady i niedociągnięcia ale i tak jest najlepszym autem na świecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdrawiam
dogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.