Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2010, 13:22   #1
betterman
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Ketrzyn
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EB 203KM => 240KM by Mayak
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku

Witam,

Chce podzielic sie z Wami moją nieciekawą przygodą z mechanikiem, licze tez na opinię i sugestię co z tematem robić dalej.
Przyczyną oddania auta do warsztatu było stukanie/nirówna praca przy porannym odpalaniu, po kilkunastu minutach jazdy praca silnika się normowała, objawów nie było. Mechanik stwierdził, że to wina paska - że podobno za luźny, więc wymienił na.... 2cm krótszy. Następny dzień - objawy te same co wcześniej, więc jadę do mechanika, on stwierdza że to muszą być rolki w układzie paska wielorowkowego. 2 miesiące wcześniej wymieniłem 2 sztuki, w układzie są 3, więc ewentualnie 1 mogła być do wymiany... Wymienił 2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I "przy okazji" odkrył prawdziwą usterkę: koło pasowe na wale korbowym do wymiany... Faktycznie biło, widziałem na własne oczy, więc wymiana. Po wymianie okazuje się, że dalej wali - napinacz do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A wymieniałem i pasówke i napinacz 11 miesięcy wcześniej... Ok, wymieniamy. Tylko że nie chciało się Panu wymieniać całęgo napinacza ("bo to dużo roboty, alternator trzeba ściągać" itp.), więc wymienił samą sprężynkę z cylinderkiem (chociaż domagałem się zmiany całego napinacza...). I co? Po 3 dniach znowu walenie, na wlączonej klimie wręcz gorzej niż było. Pojechałem do innego mechanika, diagnoza: walnięty napinacz...Oczywiście sprężyna z cylinderkiem, wylało... Wymieniłem na nowy, plus nowy pasek - bo jak im powiedziałem że dał 2cm krótszy to się za głowy złapali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do Was: czy przyczyną tych usterek mógł być za krótki pasek, za bardzo obciążający napinacz? Chcę odzyskać od nich pieniądze za wymianę drugiego napinacza i paska i potrzebuję argumentów. Mieliście podobne przypadki? Jak załatwić sprawe?
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
Pozdrawiam.

betterman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2010, 13:26   #2
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku

PRzczyną jest to że wymieniasz na raty a nie wszystko od razu. Gdybyś wymienił komplet, napinacz, pasówka, rolki, pasek to miałbyś spokój na jakieś 20.000km. Polecam temat który znajduje sie parę wątków niżej. Tam masz informacje odnośnie takich problemów.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2010, 13:30   #3
janosik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 452
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku

20.000km, hmm...,chyba nie o to kolega pyta
janosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2010, 13:57   #4
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku

Cytat:
Napisał janosik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
20.000km
Średnio po takim czasie znów zaczyna się telepać. Problem rozwiązuje rolka z sprzęgłem na alternatorze.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2010, 20:12   #5
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku

Dla mnie 20 000 km to też nie jest żaden przemawiający argument. Praktycznioe co rok trzeba by wymieniać ........ PORAŻKA !!!
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2010, 22:33   #6
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku

Cytat:
Napisał luckmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie 20 000 km to też nie jest żaden przemawiający argument. Praktycznioe co rok trzeba by wymieniać ........ PORAŻKA !!!
Niestety, sprawę załatwia wymiana alternatora na wersje benzynową albo samą rolkę na wersje z sprzęgłem.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 09:49   #7
betterman
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Ketrzyn
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EB 203KM => 240KM by Mayak
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku

Witam,

Dzieki za odpowiedzi. A jaki jest koszt rolki ze sprzęgłem?
Wracając do mojego pytania: czy mechanik zakładając krótszy pasek oraz zmieniając tylko sprężyne a nie cały napinacz popełnił błąd? Czy mogło to być przyczyną ponownego uszkodzenia napinacza po 3 dniach?
betterman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 10:04   #8
motox
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: mazowsze
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM kombi
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku

Z tego co kojarze to Ford nie dawal rolek ze sprzeglem. Ktos sprytny wpadl na pomysl by stosowac rolke ze sprzeglem z silnikow HDI ( citroen, peugeot, np. od C5 podobno pasuje idealnie ). Podobno wytrzymalasc na okolo 30 - 40 tys km. Poszukaj na forum Forda lub forum Mondeo a znajdziesz symbol czesci. Koszt z tego co pamietam to okolo 100 zl, zerknij sobie na Alledrogo .
motox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 13:06   #9
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku

Pasuje od hdi. Ale najlepiej wymienić napinacz w komplecie i małą dwumaskę, taki zabieg daje gwarancję spokoju na dłuższy czas.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 13:21   #10
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku

Cytat:
Napisał marctwain Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taki zabieg daje gwarancję spokoju na dłuższy czas
Niestety nie... chyba że 20.000km to dłuższy czas?
Obecnie najlepszym sposobem jest instalacja alternatora od benzyny mondeo.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.