Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2014, 19:55   #1
malyodyniec
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 12-08-2011
Skąd: Katowice
Model: Transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Dziwne objawy przy odpalaniu i przygazowaniu

Witam wszystkich,

Odkąd kupiłem mojego Transit (rocznik 99) mam problem przy odpalaniu a mianowicie jak odpalam i już zaskoczy muszę przygazować bo inaczej odrazu zgaśnie. Jak jest poniżej zera to parę razy muszę przygazować żeby trzymał obroty. Problem zaczyna się nasilać ponieważ czasami zdaży mi się, że na rozgrzanym już silniku przy odpalaniu też czasami muszę przygazować żeby nie zgasł.
Nie wiem czy ma to związek z równoległym problemem u mnie, że po delikatnym przygazowaniu trzęsie całym silnikiem i bardzo kopci z rury (tylko delikatne przygazowanie - jak wcisnę mocniej gaz to pracuje równo i nie kopci). Zauważyłem, że podczas delikatnego przygazowania jest nieszczelność na kolektorze wydechowym (wcześniej miałem nieszczelność na rurze do EGR, który był zatkany).

Czy macie jakieś przypuszczenia co możeodpowiadać w początkowej fazie za utrzymanie obrotów ?

bedę wdzięczny za informację

Pozdrawiam

malyodyniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 20:23   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dziwne objawy przy odpalaniu i przygazowaniu

Cytat:
Napisał malyodyniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy macie jakieś przypuszczenia co może odpowiadać w początkowej fazie za utrzymanie obrotów ?
Pompa wtryskowa.
W starszych modelach była montowana pompa wtryskowa z zewnętrznym mechanizmem podnoszącym obroty zimnego silnika (siłownik woskowy - do 1995r). Później jest wewnętrzny mechanizm.

Albo podkręć wolne obroty na pompie, albo musisz udać się do naprawdę dobrego, doświadczonego pompiarza.

Na zdjęciu: po prawej starsza pompa z siłownikiem z którego wychodzi linka (w gumowej harmonijce) do układu dźwigni przyspieszającego wtrysk i zwiekszającego wolne obroty, po lewej poźniejsza pompa.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-01-2014 o 20:31
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 15:27   #3
malyodyniec
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 12-08-2011
Skąd: Katowice
Model: Transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dziwne objawy przy odpalaniu i przygazowaniu

A czy przed odpaleniem można wcisnąć gaz albo jest jakiś inny sposób bezawaryjny dla silnika i pompy żeby nie zgasł ?
Może odpalanie na wciśniętym gazie? Nie wiem czy tak można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
malyodyniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 15:40   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dziwne objawy przy odpalaniu i przygazowaniu

Powinna sama się ustawić prawidłowo - ale próbuj. To jest mechaniczna pompa...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 13:06   #5
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: Dziwne objawy przy odpalaniu i przygazowaniu

A może lekko się zapowietrza układ paliwowy? To dymienie z rury wydechowej może na to wskazywać - chyba? Wykluczyć to dość łatwo poprzez zasilenie pompy z osobnego zbiorniczka. Może też wina leżeć po stronie elektrozaworu którego zasilenie może nie do końca kontaktować. Sprawdz, czy "samiczka" na przewodzie zasilającym ciasno wchodzi na samczyka zaworu. Pozdrawiam.janusz
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.