Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2013, 18:14   #1
kubaols
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-10-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Transit FY 2000-2006 300L SERIES
Silnik: 2.0 L DURATORQ DI (100PS)
Rocznik: 2006-02-28
Postów: 16
Domyślnie Przekaźnik kierunkowskazów światła palą się ciągłym światłem dlaczego ?

witam. mam problem z kierunkowskazami w swoim Transicie, mianowicie po włączeniu kierunku lub włączeniu świateł awaryjnych pala się one ciągłym światłem. Czy problem może tkwić w przekaźniku lub "przerywaczu"? Jeśli tak to gdzie go znajdę? w skrzynce z bezpiecznikami czy pod kierownicą?

kubaols jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2013, 20:18   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: przekaźnik kierunkowskazów

Cytat:
Napisał kubaols Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy problem może tkwić w przekaźniku lub "przerywaczu"?
Są w układzie kierunkowskazów dwa przekaźniki R2 i R4 (w skrzynce przekaźników pod skrzynką bezpieczników w komorze silnika), ale służą one tylko do odciążenia styków włącznika. One nie przerywają migając, włączają tylko odpowiednią stronę kierunkowskazów (lub obydwie w przypadku awaryjnych). Skoro światła wszystkie się palą, to te przekaźniki są ok.
Natomiast przekaźnik przerywacza jest pod deską przy kolumnie kierownicy. Wpierw go wyjmij, wsadź z powrotem, poruszaj - tam często styki w podstawce utleniają się. Jeżeli to coś pomoże, tryśnij WD40.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 22:16   #3
marcin2153
ford::beginner
 
Avatar marcin2153
 
Zarejestrowany: 29-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Transit
Silnik: 2,0TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: przekaźnik kierunkowskazów

A mi przed wczoraj przestał migać w prawo awaryjne migają prawidłowo jak włącze w lewo też miga jak zamknę podwójnym ryglowaniem tez miga lewa i prawa pająka podmieniałem na 3 inne i bez zmian gdzie szukać przyczyny ?
marcin2153 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2013, 08:10   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: przekaźnik kierunkowskazów

Cytat:
Napisał marcin2153 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie szukać przyczyny ?
Albo nie działa przekaźnik AR2 w dodatkowej skrzynce przekaźników (pod skrzynką przekaźników w komorze silnika - mógł sam przekaźnik paść lub styki zaśniedziały), albo włącznik zespolony przy kierownicy jest uszkodzony. Uszkodzenie włącznika jest mało prawdopodobne, bo właśnie przekaźniki AR2 (prawa strona) i AR4 (lewa strona) mają za zadanie odciążyć styki włącznika.
Ale na początek zwarłbym na próbę w kostce włącznika kierunków piny 2 i 3 (przewód niebieski z czarnym - uwaga, są dwa niebieskie obok siebie). Jeżeli prawy kierunek nie zadziała, to winny jest wtedy raczej przekaźnik AR2.
Sprawdzenie samego przekaźnika AR2 ja bym przeprowadził wyjmując go z gniazda i następnie zwarłbym w jego gnieździe piny 3 i 5 - jeżeli prawe kierunki zadziałają, to znaczy, że przekaźnik nie działa prawidłowo. Można wtedy na próbę miejscami zamienić przekaźniki AR2 i AR4.

Schemat obwodu kierunków w twoim modelu pokazany jest w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #28
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-12-2013 o 08:44
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2013, 18:15   #5
bobas_81
ford::average
 
Avatar bobas_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit, Transit Custom
Silnik: 2.0 TDDI 75KM > 93KM, Custom 2.2TDCI 100KM > 125KM
Rocznik: 2001, 2015
Postów: 173
Domyślnie Odp: Przekaźnik kierunkowskazów światła palą się ciągłym światłem dlaczego ?

Witam.Miałem podobną sytuację wczoraj.Prawy tylny w ogóle nie świecił wyjąłem lampę zamieniłem żarówki ze wstecznym i śmiga. Dodam ,że po zamienieniu także ta niby wadliwa działa na wstecznym...Nie potrafię tego wytłumaczyć ale jest ok. Dodam ,że styki i cała płytka jest trochę zaśniedziała spryskałem profilaktycznie wd40.Pzdr
bobas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 22:37   #6
marcin2153
ford::beginner
 
Avatar marcin2153
 
Zarejestrowany: 29-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Transit
Silnik: 2,0TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: Przekaźnik kierunkowskazów światła palą się ciągłym światłem dlaczego ?

problem rozwiązany okazało się że utlenił się kabel plusowy co wchodzi do przekażnika ale dostęp do skrzynki nie ciekawy . i ona jest przy błotniku lewym a nie pod samą skrzynką jak piszą
marcin2153 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2015, 16:23   #7
Kazeczek15
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit T350
Silnik: 2.4 125km
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Przekaźnik kierunkowskazów światła palą się ciągłym światłem dlaczego ?

Odgrzewam temat ponieważ mam sporadyczny problem z miganiem (świeci światłem ciągłym) lewego kierunku w moim transicie z 2005r. Z tego co wyczytałem prawdopodobnie winny jest przekaźnik w dodatkowej skrzynce bezpieczników pod zbiorniczkiem. Otworzyłem ją, zacząłem sprawdzać i sprawa nie okazała się taka prosta...
Takie przekaźniki mam w mojej skrzynce:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

http://zapodaj.net/935b054eed040.jpg.html

Czyli wszystko mi się zgadzało że te dwa małe odpowiedzialne są działanie prawej i lewej strony. Wyjąłem jeden żeby sprawdzić która strona przestanie działać, a tu niespodzianka bo kierunki nadal działają normalnie. Wyjąłem oba i przestała działać tylko lewa strona. O co tu chodzi? Przekaźniki mają taki symbol:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

http://zapodaj.net/7f9843891743b.jpg.html

i druga strona
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

http://zapodaj.net/c744c0e3c940b.jpg.html


Nie wiem wkońcu gdzie jest błąd, w każdym razie przeczyściłem styki papierem ściernym (jeden przekaźnik miał już mocno zardzewiałe nóżki) i psiknąłem płynem który poprawia "kontakt". Pojeżdżę trochę i zobaczę czy coś się polepszyło.

Ostatnio edytowane przez Kazeczek15 ; 24-11-2015 o 16:26
Kazeczek15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2015, 21:56   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Przekaźnik kierunkowskazów światła palą się ciągłym światłem dlaczego ?

A masz hak?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 19:36   #9
grzegorz68
ford::average
 
Avatar grzegorz68
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Zabrze
Model: Galaxy'Transit T300
Silnik: 2,8+LPG,2.0+lpg'2.0d
Rocznik: 1996,1995,2001
Postów: 95
Domyślnie Odp: Przekaźnik kierunkowskazów światła palą się ciągłym światłem dlaczego ?

witam,i ja mam również podobny problem z kierunkowskazami ,czasami równo swiecą,czasami bardzo szybko w zależności czy wciskam stop ,różnie to bywa...do tego jak wciskam stop,lub zaświecają się kierunki zapala się ikonka światła przeciwmgielnego pod przełącznikiem świateł mijania?jakis kosmos ,raz jest dobrze a za innym mam wrażenie że wylecę tak szybko migają kierunki.Jak ma to jakies znaczenie -mam hak
grzegorz68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 19:56   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Przekaźnik kierunkowskazów światła palą się ciągłym światłem dlaczego ?

Cytat:
Napisał grzegorz68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,i ja mam również podobny problem z kierunkowskazami ,czasami równo swiecą,czasami bardzo szybko w zależności czy wciskam stop ,różnie to bywa...do tego jak wciskam stop,lub zaświecają się kierunki zapala się ikonka światła przeciwmgielnego pod przełącznikiem świateł mijania?jakis kosmos ,raz jest dobrze a za innym mam wrażenie że wylecę tak szybko migają kierunki.Jak ma to jakies znaczenie -mam hak
Nie masz masy gdzieś z tyłu.
Szukaj braku masy na przewodzie w miejscu przykręcenia do nadwozia (po obu stronach, wewnątrz tylnego słupka), we wtyku do lamp lub w samej lampie na blaszanych połączeniach - lubią skorodować..
Sprawdź może też połączenie wiązki wewnątrz gniazda haka, czy nie ma gdzieś przebicia z przewodu na przewód.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.