Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2011, 11:46   #1
danynx
ford::average
 
Avatar danynx
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: Siedlce
Model: FF MK2 DW
Silnik: 1.8 TDCi+
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma? 1.8TDCI

W moim FF II 1.8 TDCI max temp. to 85 oC i zauważyłem że kiedy stoję w korku temp. b. szybko spada (pewnie jest to związane z niskimi obrotami). Dodam że w mieście (krótkie trasy + czasami długie stanie w korkach tak. do pół godziny) nie osiąga nawet tych 85oC (70-max.80). Czy to normalne zjawisko?
Zastanawiam się nad tym wszystkim bo spalanie mojego auta w mieście to ok. 8,5-9l/100 za to w trasie rekompensuje ok. 6l

danynx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 17:12   #2
storky
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Gdańsk
Model: FFII
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 98
Domyślnie Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?

Nie cytujemy całych, poprzedzających postów

----------------------------------------------------------------

U mnie wskazówka nie dochodzi do połowy skali i również szybko opada.

Więc?

Ostatnio edytowane przez arturek ; 29-12-2020 o 13:46
storky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 19:44   #3
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?

Temat spalania wałkowany.
Temat temperatury wałkowany.

Krótko podsumowując:
Spalanie OK.
Temperatura OK. Nigdy nie osiąga środka skali i w zimie podczas spokojne jazdy i w korkach leci na łeb na szyje - urok diesla.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 19:59   #4
storky
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Gdańsk
Model: FFII
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 98
Domyślnie Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?

Prawdę mówiąc już dawno postanowiłem podrążyć ten temat, ale jakoś nie miałem czasu.

Ale jest jeszcze taka kwestia

Ubywa mi płynu chłodniczego. Wyciek (różowe plamy) zlokalizowałem pomiędzy chłodnicą a silnikiem na takim plastikowym grubym elemencie. ZTCW jest to termostat, tudzież jego obudowa.

Pytanie jest takie: jakie są przewidywane koszty naprawy i co podlega wymianie:
-cały termostat
-tylko uszczelka
-demontaż wszystkiego wkoło co podniesie koszta naprawy

czy może doraźnie uszczelnić to w jakikolwiek sposób? Ubytki płynu nie są wielkie, dolewam raz na pół roku, ale denerwują mnie te różowe zacieki i sam fakt dolewania.
storky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 20:10   #5
FP93GS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Okolice Krakowa
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?

storky - też mi ubywało płynu. Wymieniłem uszczelkę między obudowami termostatu ale to nic nie dało. Zakupiłem później wszystko co przychodzi czyli dwie uszczelki obudowę całą ( są dwie części tego ) termostat (przezornie aby później pracy sobie nie dokładać jak padnie ) no i płyn nowy. Koszt coś ponad 500 zł
Co do spalania to u mnie tez w mieście sięgało max 9.5 ale to przy -17 no i pedał w podłodze:] trasa 5-6L ( auto po wirusie )
FP93GS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 20:20   #6
storky
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Gdańsk
Model: FFII
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 98
Domyślnie Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?

Cytat:
Napisał FP93GS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
storky - też mi ubywało płynu. Wymieniłem uszczelkę między obudowami termostatu ale to nic nie dało(...)( auto po wirusie )
Zacznę od tej opcji.

Napisz też, jak ten wirus? Gdzie robiłeś? Jak trwałośćsprzęgła?
storky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 20:45   #7
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?

U mnie w foce jest dogrzewacz płynu. Fakt że temperaturę to on łapie długo ale tak do -10 nie ma żadnego problemu ze spadkami temperatury. Poniżej tej temp. już gorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie TTTM
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 21:58   #8
FP93GS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Okolice Krakowa
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?

Już piszę.
1 rzecz to "Uszczelka termostatu" - " [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] "
2 rzecz to " Obudowa termostatu " - " [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] "
3 rzecz to "Termostat" - " [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] "
4 rzecz " Nakładka termostatu" - " [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] "
5 rzecz której nie widzę uszczelka miedzy obudową termostatu i silnikiem ok 20 paru zł
6 rzecz płyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. coś ok 5 litrów wchodzi może więcej nie pamiętam dokładnie

Auto stawiasz na kanale i zaczynamy zabawę. Zdejmujesz płytę pod silnikiem. Płyn spuszczasz korkiem który znajduje się na dole chłodnicy z lewej strony. Później bagnet odkręcasz od oleju, ściągasz węże ( z jednym może być problem co idzie z boku obudowy a raczej z jego ponownym założeniem ) i odkręcasz termostat.
Nowego składasz z założeniem nowych uszczelek i w odwrotnej kolejności powtarzasz czynności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. GOTOWE ;]

Co do wirusa to robił mi kolega z forum "heko" wypluł prawie 140 km i 360 Nm ... Z początku myślałem ze tak sobie jeździ ale po pewnym czasie gdy przypominałem sobie jak kiedyś chodzi to teraz jest rakieta :] 6 tyś km zrobione już mam i zero problemów. Sprzęgło jak sprzęgło kiedyś pewnie padnie. Wysprzęglik od 150 tyś daje o sobie znać a teraz juz jest 190 i jeszcze działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak padnie to cóż wymienić trzeba będzie razem ze wszystkim ( cały komplet sprzęgła ).
FP93GS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 06:26   #9
danynx
ford::average
 
Avatar danynx
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: Siedlce
Model: FF MK2 DW
Silnik: 1.8 TDCi+
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?

Cytat:
Napisał FP93GS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do wirusa to robił mi kolega z forum "heko" wypluł prawie 140 km i 360 Nm ...
możesz dać namiary na gościa? usługa łącznie z hamownią? Napisz na priv ile skasował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danynx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 15:41   #10
storky
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Gdańsk
Model: FFII
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 98
Domyślnie Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?

Ten, za przeproszeniem, gó...niany kawałek plastiku za 387pln?

Zgroza!


Ale widziały gały co brały. Dziwi mnie natomiast fakt, że wymiana tylko uszczelek nie pomogła.
storky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.