Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2013, 07:59   #21
Pietro79
ford::beginner
 
Avatar Pietro79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-12-2011
Skąd: PRZEMYŚL
Model: Ford Galaxy MK1
Silnik: 2.0 KAT
Rocznik: 1997
Postów: 37
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Serdeczne podziękowania dla autora tego posta.Wymiana diod i żaróweczki okazała się prosta.Jeszcze raz dzięki.

Pietro79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 20:53   #22
mrocznyszewc
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-11-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Focus MK1 1,8TDDI kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 37
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Ja się podepnę, żeby już nowego nie zakładać...
Czy ktoś wie, jak łatwo podłączyć przełącznik z angola? Zamówiłem od kolesia niby zwykły, a teraz po kilku dniach znalazłem trochę czasu, wyciągnąłem go a okazuje się, że anglikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na szczęście przysłał z wtyczkami i kawałkami kabli, więc jakby co wtyczka jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo moja nie pasuje, jest jakby lustrzanym odbiciem tej angielskiej. Patrzyłem na kable, bo chciałem po prostu połączyć kable, obciąć moje o podłączyć do angielskiej wtyczki, niestety kolory kabli się nie zgadzają i boję się tak podłączyć na chybił trafił. Ma ktoś może jakiś schemat czy coś, co może zwykłemu laikowi to jakoś podłączyć?
mrocznyszewc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 18:25   #23
Michal11041
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Ełk
Model: GALAXY mk3 / SHARAN
Silnik: 2.0 163PS / 1,9 TDI 116PS
Rocznik: 2012 / 2002
Postów: 259
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Tylko chociaż nie obcinaj kabli tylko przepinuj kostkę. Cieniutki szpikulet i wyciąga konektory
Michal11041 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 06:50   #24
mrocznyszewc
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-11-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Focus MK1 1,8TDDI kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 37
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

"Tylko chociaż nie obcinaj kabli tylko przepinuj kostkę" - no tak chciałem zrobić. Ale jak to łączyć? Ma ktoś jakiś schemat? Bo kolory kabli się nie zgadzają, myślicie, że można iść "na żywioł" i podłączyć po prostu w ciemno wg kostki, tzn zrobić lustrzane odbicie wszystkich pinów?
mrocznyszewc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 12:35   #25
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 254
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

... w moim autku w.g. schematu wtyczka jest identyczna zarówno w "angliku" jak i w "europejczyku" ..... jak chcesz przekładać piny to zrób to jeden do jednego ..... z Twojej wtyczki wkładaj do "nowej"....
...kolory się nie zgadzają jak wtyczka jest od innego rocznika ....
__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 16:36   #26
mrocznyszewc
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-11-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Focus MK1 1,8TDDI kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 37
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Czyli jak w angielskiej pin1 to przełożyć do mojej 1, a jak 5 to do 5..? Można wg numerkow?
mrocznyszewc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2013, 21:58   #27
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 254
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

...tak pin 1 do 1 i tak dalej .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....
__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 21:17   #28
FIGIELP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Model: Sharan
Silnik: VR6
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Cytat:
Napisał jedna_brew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym odgrzać starą sprawę: naprawa, ewentualnie wymiana włącznika świateł mijania. Temat poruszany był już wielokrotnie, ale nigdzie nie ma zdjęć, listy co trzeba zrobić po kolei itd. Dziś rano poczułem smród a potem z włącznika poszedł biały dym... coś się ewidentnie jarało. Udało mi się wyjąć już ten włącznik oraz go rozebrać - poniżej dołącze zdjęcia i opiszę co zrobiłem po kolei. Moje pytanie jest swoją drogą banalne: jak nadlutować nowe styki? Poniżej macie zdjęcie, gdzie czerwonymi kółkami pozaznaczałem to co, jak mnie się wydaje, należy nadlutować:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz, żeby inni nie musieli się już niepotrzebnie męczyć, opisze co zrobiłem do tej pory, mam nadzieję, że się komuś jeszcze przyda.

1. koledzy róznie opisywali jak wyjęli ten przełącznik, ja też zrobiłem to inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. wpierw zdjąłem plastikową osłonę skrzynki bezpieczników. potem, aby ułatwić sobie dostęp do przełącznika od dołu, odkręciłem także dwa dolne elementy deski rodzielczej. później dołącze zdjęcia.

2. być może powyższy etap nie był konieczny, być moze wystarczy od zewnątrz delikatnie płaskim śrubokrętem. następnie ręką od wewnątrz wypchnąłem przełącznik. zacząłem od prawego dolnego rogu przełącznika (tego od strony kierownicy), reszta wyszła całkiem łatwo. rozpinanamy dwie wtyczki i wyciągamy włącznik.

3. skoro włącznik nie działa, a my potrzbujemy świateł mijania, nalezy w większej wtyczce złączyć piny 2 i 5 (kable o kolorze żółto-czarnym, na dole wtyczyki). Myślę, że akurat ta informacja może się bardzo przydac. Poniżej macie zdjęcie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zauważyłem, że mimo tego iż działają światła mijania (tylko wtedy, kiedy w stacyjce jest kluczyk, po wyjęciu kluczyka, światła gasną) to nie działa oświetlenie deski rozdzielczej - pewnie trzeba połączyć piny świateł pozycyjnych)

4. z włacznika wpierw zdejmujemy, jak to nazwac - kratkę mocującą. aby ją zdjąć, trzeba z boku włącznika znaleźć taką blokadę w kształcie trójkąta i wcisnąć ją do kostki. mini foto niżej:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5. następnie podważamy np. nożem obudowę włącznika z obu stron. po podważeniu warto włożyć tam np. krótki kawał drutu, zapałki, aby po wyjęciu noża obudowa była dalej podważona. czerwonymi elipsami zaznaczyłem, gdzie trzeba podważać:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

6. aby wyjąć włacznik z obudowy użyłem kobinerek - po podważeniu chwyciłem za krawędź wtyczki i raz w prawo, raz w lewo - udało sie wyciągnąć. efekt:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i tutaj kolejne pytanie do mądrzejszych ode mnie: podświetlenie tego włącznika dawno już nie działało - jak widzę tutaj mam dwie diody, które mogę sobie wymienić skoro mam to na wierzchu - jakie to są diody i jak to zrobić? odlutować i przylutować, bez żadnych ceregieli?

7. Tak to wyglądało jak rozdzieliłem obudowę od włacznika. tam gdzie zaznaczyłem na czerwono było czymś uwalone - macie pojęcie czym? w każdym bądź razie, dało się wyczyścić acetonem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ufff...

Witam od kilku dni sam z tym walczyłem, sprawa prosta, płytka cała, przegrzałem styki pod płytka większymi bezpiecznikami, trochę grzebania, lutowania i wszystko gra
FIGIELP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2015, 11:17   #29
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Temat tym razem dopadł i mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Objawy dosyć ciekawe światła mijania generalnie gasły podczas jazdy - podejrzenie padło na przełącznik świateł .
Rozebrałem i wyczyściłem brak widocznych nadpaleń lub innych uszkodzeń .
Kolejny krok to przekaźnik 128 /pierwszy z lewej w górnym rzędzie w skrzynce bezpiecznikowej /
Rozebrałem przekaźnik wszystko wyglądało OK , jednak po sprawdzeniu okazało się że jedna noga w przekaźniku ma zimy lut .
Naprawa szybka i przyjemna jednak dojście do miejsca uszkodzenia zajęło odrobinę czasu .
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 17:53   #30
grzegorz68
ford::average
 
Avatar grzegorz68
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Zabrze
Model: Galaxy'Transit T300
Silnik: 2,8+LPG,2.0+lpg'2.0d
Rocznik: 1996,1995,2001
Postów: 95
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Witam .i ja mam problem chyba z wyłącznikiem. Zgaslo podświetlane
Wyłącznika sciemniacza i regulacji położenia świateł .dodatkowo nie świeci połowa licznika strona obrotomierza i paliwa. Nie wiem czy to bezpiecznik czy coś bardziej poważnego. Jestem w trasie i jakoś dziwnie ja tak jest ciemno
grzegorz68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.