Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2010, 11:53   #1471
ED1970
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Skąd: GDAŃSK
Model: MK2
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Miesiac temu naprawiałem dogrzewacz u kolegi STEFANO bo nie działał , w zimę palił 12 litrów ropy a teraz spalanie spadło do około 9-10.Jeżdze w mieście na krótkich dystansach i takie spalanie jest do zaakceptowania.Jeśli chodzi o nagrzewanie się silnika i kabiny to nie sądziłem ze auto może tak szybko się nagrzewać.Przy minus 12 wskazówka temperatury rusza się po około 3-4 km jadąc bardzo powoli ,więc sprawny dogrzewacz to jest naprawdę świetna sprawa.Nadmienię ze mam dodatkowo ocieplone rurki biegnące od dogrzewacza do silnlka.
Jeżeli chodzi o kol.Stefano to dawno nie widziałem tak znającego się na rzeczy fachowca ,obserwowałem cały proces naprawy i nie mogłem wyjść z podziwu dla umiejętności i wiedzy .Wymieniono sitko , świecę ,pompę cieczy na podszybiu i zafajdany ropą tłumik .Szacun dla fachowca jakim jest ww kolega.

ED1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 12:29   #1472
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam kolegów a w szczególności STEFANO!!! Wracając do mojego pieca,dziś po pracy rano ( niedziela) wlazłem do kanału i ponownie wymontowałem piec... Rozkręciłem ustrojstwo na warsztacie(za drugim razem to tylko chwilka) podłączylem pod akumulator , i wiatrak kręcił sie w prawą stronę ( objawy takie że dym leciął nie z tłumika tylko z końcówki od zasysania powietrza). Posprawdzałem połączenia na kostkach-wszystko OK,ale ...gdy rozbierałem silniczek kilka dni temu(rozebrałem go w mak) łącznie z magnesami po bokach obudowy,przekręciłem magnesy o 180stopni,poskładałem wszystko do kupy,pod napiecie i silnik zaczoł sie kręcić w prawą stronę. Oczywiście wielka radocha,teraz będzie ciepełko....
Niestety nie... Po zamontowaniu pieca,zalaniu płynem,odpowietrzeniu układu-podpinam kostkę pod samochodem,uruchamiam silnik i słyszę zaczyna powoli , potem coraz szybciej krecić sie wiatrak. Ukazuje się dym ( w końcu z tłumika a nie z końcówki zasysającej) tłumik przy opasce robi się ciepły, piecyk zaczyna dziwnie WARCZEĆ- a tu nagle zaczyna kapać ropa ( dość obficie co najmiej jedna kropla na sekundę) i po chwili wiatrak ucicha. Kilka prób -i to samo...cieknąca ropa. I tu w tym momencie szukam napewno porady u naszego kolegi STEFANO - za co się dalej zabrać? Czekam na poradę.... Wiatrak naprawiony, pompka wspomagająca obieg wody też, zostało tylko sitko,świeca , lub uszczelka ta gruba na piecyku ( przy demontażu lekko mi się poderwała i posmarowałem ją silikonem czerwonym)
OK - to wszystko co mogę dodać- czekam na podpowiedż....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 12:30   #1473
boryseek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2010
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

ja mam prblem z wolnym nagrzewaniem sie silnika i ze dmucha letnim powietrzem z nawiemu na przednia szybe i z przednich kratek co moze byc tego przyczyna?? prosze o pomoc
boryseek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 13:12   #1474
boryseek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2010
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

prosze o pomoc gdzie to wszystko znajduje sie w ford galaxy 2003 r a te rzeczy to
( czujnik na podszybiu, świeca, sitko, styki) prosze o pomoc
boryseek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 18:00   #1475
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał boryseek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prosze o pomoc gdzie to wszystko znajduje sie w ford galaxy 2003 r a te rzeczy to
( czujnik na podszybiu, świeca, sitko, styki) prosze o pomoc
Jestes kurewski leń że tak sie musze wyrazić,drina sobie zrobić i poczytać!!!albo weż dopalacz.Tu wszystko pisze w tym dziale.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 18:58   #1476
Galaksik2001
ford::amateur
 
Avatar Galaksik2001
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MkII
Silnik: 1.9 TDI 115KM AUY
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam kolegów z problemem dogrzewacza

Jeżeli chodzi o problem boryseek
"prosze o pomoc gdzie to wszystko znajduje sie w ford galaxy 2003 r a te rzeczy to
( czujnik na podszybiu, świeca, sitko, styki) prosze o pomoc "

oraz o odpowiedz falcon226
"Jestes kurewski leń że tak sie musze wyrazić,drina sobie zrobić i poczytać!!!albo weż dopalacz.Tu wszystko pisze w tym dziale.Pozdrawiam."

muszę dodać,że kolega boryseek będzie potrzebował duuuuużą ilość drinów aby wczytać się w te wszystkie posty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale jest to do zrobienia,hihi, więc życzę powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Galaksik2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 21:51   #1477
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał boryseek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prosze o pomoc gdzie to wszystko znajduje sie w ford galaxy 2003 r a te rzeczy to
( czujnik na podszybiu, świeca, sitko, styki) prosze o pomoc
Boryseeek - czy to ma znaczenie czy jest to GALAXY 2000r, czy 2003?-

Nam wszystkim sie wydaje , że nie- wiec cofnij się kilka stronek w tył i sie wszystkiego dowiesz ( począwszy od termostatu)...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 11:16   #1478
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał boryseek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam prblem z wolnym nagrzewaniem sie silnika i ze dmucha letnim powietrzem z nawiemu na przednia szybe i z przednich kratek co moze byc tego przyczyna?? prosze o pomoc
pomoc prszę bardzo czytaj i jeszcze raz czytaj . Diagnoza Nie działa piec.

Cytat:
Napisał boryseek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prosze o pomoc gdzie to wszystko znajduje sie w ford galaxy 2003 r a te rzeczy to
( czujnik na podszybiu, świeca, sitko, styki) prosze o pomoc
post nr 9 pierwsza strona się zaczyna wyjaśnianie. ;(

Pomogę ;
*podszybie
*w piecu ( obok sitka)
*w piecu ( obok świecy)
* na wszystkich połączeniach elektrycznych ruchomych

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 06-12-2010 o 11:20
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 12:04   #1479
l_kisiel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: GALAXY [MK2]
Silnik: 1,9 TDI 115
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam wszystkich sitko i świeca wymieniona - i w końcu nastało lato w aucie. Ale mam inny problem. Nie włącza mi się pompka dodatkowa i dogrzewacz mi się przegrzewa ale tylko gdy sterowanie ma puścić z silnika (czyli gdy temp na zewn. < 5 i temp. płynu mniejsza od 75stC) jeżeli puszcze dogrzewacz ze sterowania w samochodzie mam takie firmy webasto to pompę słychać od razu i dogrzewacz się nie przegrzewa. tylko nie wiem kiedy mam go wyłączyć bo na zegarze mam temp. 90 st a na kompie pokazuje dopiero 70 st i jak wyłąćze to znowu sypią się błędy w dogrzewaczu 01410. I tu pytanie czy ktoś źle założył mi sterowanie w środku że zablokował pompkę dodatkową czy może coś innego???
l_kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 13:53   #1480
smithpl
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1900
Rocznik: 2004
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

a ja mam dodatkowe pytanie, czy wymiane siwcy i sitka mozna wykonac bez zrzucania calego piecyka?
Wszyscy tu pisza ze biora na warsztat, tyle ze ja nie mam garazu a do STEFANO mam spory kawalek wiec aktualnie musze to wykonac sam.

Drugie pytanko , jak rzpoznac czy to wersja 3W czy 5W ?

a dodatkowe pytanko.
Rozumiem ze pompa na podszybiu odpala sie po uruchomieniu silnika.
Jak chce uruchomic "pseudo webasto" ( czyli takie odpalane z guzika ) to dodaje druga pompe kolo piecyka?
Czy jest tam mocowanie do w/w pompy?
Jaki model pompy wybrać ?

Ostatnio edytowane przez smithpl ; 06-12-2010 o 13:55
smithpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.