Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2010, 21:21   #1431
ED1970
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Skąd: GDAŃSK
Model: MK2
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Informacja do mwb.Skontaktuj sie z kolegą STEFANO i naprawi ci co trza.Ja byłem tydzień temu, a mam trochę dalej i dogrzewacz śmiga aż miło.Ciepełko w kabinie - bezcenne.

ED1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2010, 01:07   #1432
Marcus171
ford::average
 
Avatar Marcus171
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: 100-lica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Mam pytanie co jeszcze może być przyczyną strasznego dymienia D3WZ na początku chodził potem przestał po około pół roku zabrałem się za naprawę, okazało się że była walnięta świeca, ożył i chodził pięknie około 3 tygodnie teraz zaczął strasznie dymić, pomyślałem że zanieczyszczony więc rozebrałem go na części wszystko pięknie wymyłem wszystko założyłem dałem nowe uszczelki i co... dalej to samo już sam nie wiem jak odpali na full to przy wylocie spalin na tym połączeniu z tłumikiem robi się mokro i strasznie dymi, czy to możliwe że nowa świeca jest zła.
Marcus171 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2010, 11:15   #1433
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał domorak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich
Stefano spotkałeś się może że pompka schładzająca działa tylko z zapłonem.Po wyłączeniu auta staje.(+) tylko z zapłonem Szukam na forum ale nikt nic konkretnego nie pisze.Odpaliłem piecyk (dzięki za wskazówki ) ale zaczyna mi znowu szwankować.Czasami odpala po przejechaniu ok 6-10 km jak ruszy czuć spaliny.(d5wz)
Masz wiadomść na pocztę.

Cytat:
Napisał Marcus171 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie co jeszcze może być przyczyną strasznego dymienia D3WZ na początku chodził potem przestał po około pół roku zabrałem się za naprawę, okazało się że była walnięta świeca, ożył i chodził pięknie około 3 tygodnie teraz zaczął strasznie dymić, pomyślałem że zanieczyszczony więc rozebrałem go na części wszystko pięknie wymyłem wszystko założyłem dałem nowe uszczelki i co... dalej to samo już sam nie wiem jak odpali na full to przy wylocie spalin na tym połączeniu z tłumikiem robi się mokro i strasznie dymi, czy to możliwe że nowa świeca jest zła.
Sprawdzic trzeba dawkowanie pomki paliwa.

Cytat:
Witam.
Potrzebuję pomocy
...
Mieszkam w Łodzi i szukam jakiegoś rozsądnego rozwiązania.
Pozdrawiam
Masz wiadomość na PW

Pozdrowienia.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 28-11-2010 o 11:20
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2010, 07:37   #1434
l_kisiel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: GALAXY [MK2]
Silnik: 1,9 TDI 115
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam, wie ktoś może jakie sitko jest w D5WZ boi widziałem że są z kołnierzem i bez czy coś takiego??
l_kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2010, 11:10   #1435
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam
jest - udało się dorzewacz działa - wystarczyło wykasować 2 błędy z komputera i ładnie się odpala i ładnie dymi.
ale mam pytanie - coś jeszcze mam posprawdzać? bo zbytnio różnicy w nagrzewaniu samochodu nie widzę - tzn jazda do pracy 7 km i może lekko się zagrzeje.
czy to może tak ma być?
pozdrawiam
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2010, 15:50   #1436
ryju1468
ford::average
 
Avatar ryju1468
 
Imię: ryszard
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: muszyna
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9tdi AHU 90km
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam
w niedziele rano wyjezdzajac z cieplego garazu na dworze -10 bylo(szwecja),po przejechaniu ok7km temperatura w aucie ledwo sie podniosla,dogrzewacz sie nie wlaczyl.w drodze powrotnej tez bez zmian.dzis rano zajzalem do kostki laczeniowej obok piecyka myslalem moze styki zasniedzialy,byly czyste a tu jeden z przewodow ok1cm od kostki byla izolacja dziurawa i zasniedzialy drut z przerwa,zlutowalem kawalek termokurczu zalozylem, samochod na zewnatrz i po dluzszej chwili dogrzewacz odpalil.(stefano mialem sie przypomnac w sobote lub niedziele,masz pelna skrzynke wiadomosci nie wchodza)pozdrawiam wszystkich
ryju1468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2010, 16:04   #1437
robdemolka
ford::advanced
 
Avatar robdemolka
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 14-03-2008
Skąd: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Model: FORD GALAXY GHIA
Silnik: 1.9 TDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał l_kisiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, wie ktoś może jakie sitko jest w D5WZ boi widziałem że są z kołnierzem i bez czy coś takiego??
było już otym, mysle że masz takie sitko,nawet jak u ciebie nie ma tego zgrubienia też je dopasujesz,poprostu je usuniesz ,ale ja myśle że napewno jast takie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg swieca i sitko.JPG (12.8 KB, 83 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam Robert
robdemolka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2010, 17:03   #1438
jack111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2010
Skąd: Słupsk
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9tdi AFN
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

do Marcus171: mam taki sam dogrzewacz i objawy były identyczne: kupa dymu i kapiąca z tłumika ropa. Po zdiagnozowaniu okazało się, że komora spalania była wypalona. Wymiana komory i dogrzewacz znowu śmiga.
jack111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 19:42   #1439
Pietrzy5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łęczna
Model: wv sharan
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam.
Chciałbym oficjalnie podziękować koledze Stefano za uzdrowienie i przerobienie mojego piecyka na postojówke... Polecam wszystkim pełen PROFESJONALIZM
Pietrzy5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 07:16   #1440
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał jacekr_2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
jest - udało się dorzewacz działa - wystarczyło wykasować 2 błędy z komputera i ładnie się odpala i ładnie dymi.
ale mam pytanie - coś jeszcze mam posprawdzać? bo zbytnio różnicy w nagrzewaniu samochodu nie widzę - tzn jazda do pracy 7 km i może lekko się zagrzeje.
czy to może tak ma być?
pozdrawiam
witam ponownie
jednak moja radość okazała się przedwczesna.
dogrzewacz podziała trochę - a dokładnie podymił a teraz nie odpala znów.
zaczął działać po wykasowaniu 2 błędów: 1 to coś z brakiem płomienia a drugi nie wiem.
wie ktoś może jak to ugryźć? bo przy takiej temperaturze przydałby się ja nic.
pozdrawiam i proszę o pomoc
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.