Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2009, 11:53   #1
weksla
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Polska Południowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 331
Domyślnie instalacja spryskiwaczy reflektorów

Wiem że są potrzebne:
dysze spryskiwacza reflektorów (lewa i prawa);
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] x2
zbiornik płynu do spryskiwaczy;
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pompka;
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sumując to to cena ponad 1000zł, dużo za dużo
Używane na allegro ciężko znaleźć, interesuje mnie tylko to czy można wsadzić jakąś inną pompkę tzn np vw z wyglądu bardzo podobne są po 50 zł na allegro!

Aha i najważniejsze, czy oprócz tych elementów bede dodatkowo coś potrzebował, np jakieś dziwne moduły, kable, przewody, wtyczki?? i czy instalacja tego jest prosta i wykonam ja sam, czy trzeba "fachowca"?

weksla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 11:58   #2
tomeu
ford::average
 
Avatar tomeu
 
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: Zielona Góra
Model: Kuga MK I
Silnik: 2.0 TDCi 100KW/136KM
Rocznik: 2009
Postów: 78
Domyślnie Odp: instalacja spryskiwaczy reflektorów

również dołączam się do pytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
tomeu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 22:40   #3
weksla
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Polska Południowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 331
Domyślnie Odp: instalacja spryskiwaczy reflektorów

nikt nie pomoże?
weksla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 22:55   #4
Grzechoo
ford::average
 
Avatar Grzechoo
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Łódź
Model: [MK3] Mondeo ST TDCi Kombi
Silnik: 2.0 TDCi -> 2.2 TDCi
Rocznik: V/2003->III/2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: instalacja spryskiwaczy reflektorów

Witaj, ja wykonywałem dokładnie taką modyfikację jak piszesz, dokładałem układ samopoziomowania, lampy xenonowe z wiązką oraz spryskiwacze reflektorów. Z tym co piszesz nie miałem żadnego problemu, isntalacja zajęła mi dosłownie kilka minut. Nawet zderzaka nie trzeba ściągać by założyć spryskiwacze. Co jest potrzebne pozatym co pisałeś to węże około 2 metrów i jeden trójnik oraz 6 obejm (tak jest fabrycznie, bo taki komplet zakupiłem). Jeśli chodzi o instalację ja miałem fabrycznie wykonaną, tylko dosłownie wpiołem pompkę we wtyczkę (a dodam że mam wersję ambiente). Jedyne co musiałem dokupić to moduł spryskiwaczy, który tę pompkę załącza (przekaźnik czasowy). Koszt jeśli się nie mylę około 120zł w fordzie. Dosłownie wpiołem go gdyż miałem instalaję jak pisałem wcześniej. A wpina się go tam gdzie masz bezpieczniki wewnątrz auta. Jak coś pisz to podpowiem.
Grzechoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 23:02   #5
tomeu
ford::average
 
Avatar tomeu
 
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: Zielona Góra
Model: Kuga MK I
Silnik: 2.0 TDCi 100KW/136KM
Rocznik: 2009
Postów: 78
Domyślnie Odp: instalacja spryskiwaczy reflektorów

Cytat:
Napisał Grzechoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko dosłownie wpiołem pompkę we wtyczkę
tej wtyczki gdzie dokładnie szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiem że mam MK2 ale podejrzewam że instalacja jest podobna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Grzechoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wpina się go tam gdzie masz bezpieczniki wewnątrz auta
mógłby kolega zrobic tego zdjęcie i zaznaczyć ten moduł na zdjęciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
tomeu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 23:13   #6
Grzechoo
ford::average
 
Avatar Grzechoo
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Łódź
Model: [MK3] Mondeo ST TDCi Kombi
Silnik: 2.0 TDCi -> 2.2 TDCi
Rocznik: V/2003->III/2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: instalacja spryskiwaczy reflektorów

Cytat:
Napisał tomeu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tej wtyczki gdzie dokładnie szukać wiem że mam MK2 ale podejrzewam że instalacja jest podobna
ta wtyczka jest dokładnie na części nadwozia gdzie montuje się zbiornik do spryskiwaczy, ja miałem 3 wtyczki, czyli jedna od spryskiwaczy szyby przedniej i tylnej, jedna od czujnika płynu spryskiwaczy oraz trzecia zaślepiona i wpięta na nadwoziu właśnie od spryskiwaczy xenonów. Wystarczyło ją wypiąć, zdjąć zaślepkę, wpiąć pompkę i założyć do zbiornika sprzyskiwaczy.
Cytat:
Napisał tomeu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mógłby kolega zrobic tego zdjęcie i zaznaczyć ten moduł na zdjęciu
pewnie, że zrobię i wstawię, tylko nie wiem czy zdąrzę przed nowym rokiem.
Aha wracając do poprzednich postów potrzebne są rzecz jasna dwie zaślepki spryskiwaczy.

Ostatnio edytowane przez Grzechoo ; 29-12-2009 o 23:21
Grzechoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 23:20   #7
weksla
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Polska Południowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 331
Domyślnie Odp: instalacja spryskiwaczy reflektorów

grzecho to może ja tez mam tą fabryczną instalację, jak najszybciej to sprawdziić, musze zderzak sciągac, ja mam model 6/2003
weksla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 23:35   #8
Grzechoo
ford::average
 
Avatar Grzechoo
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Łódź
Model: [MK3] Mondeo ST TDCi Kombi
Silnik: 2.0 TDCi -> 2.2 TDCi
Rocznik: V/2003->III/2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: instalacja spryskiwaczy reflektorów

Cytat:
Napisał weksla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzecho to może ja tez mam tą fabryczną instalację, jak najszybciej to sprawdziić, musze zderzak sciągac, ja mam model 6/2003
Sorry, że tutaj odpowiem na Twoją prywatną wiadomość, ale może komuś się przyda. Moje auto jak mam w opisie jest z maja. Kupiłem je w niemczech w salonie osobiście. Jeśli chodzi o trójnik, to jest on po to, by rodzielić wąż wysokiego ciśnienia tak by doszedł do lewej i prawej dyszy. Zamocowany jest on około 10cm od dyszy prawej (tej przed pasażerem) i jeden koniec idzie do pompy, drugi do lewej dyszy, trzeci do prawej. Na tym koniec. Jeśli chodzi o otwory, to pod każdym zderzakiem są zaznaczone (wytłoczone). Wystarczy je wyciąć. Ja akurat wymieniłem na nówkę zderzak poliftingowy, ale i tak też wycinałem w nim. Jak coś mogę pomóc, pisać śmiało. Sporo modyfikacji przeprowadziłem więc może coś pomogę.
Grzechoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 23:44   #9
weksla
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Polska Południowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 331
Domyślnie Odp: instalacja spryskiwaczy reflektorów

już mi pomogłeś, bo dałeś nadzieję ze mam instalację fabryczną, no bo raczej powinienem miec co nie??
Ok pewnei że piszmy na ogólnym, mnie trochę przeraża to samopoziomowanie, na allegro raczej tego nie dostane, a ciekawe ile w ASo?
weksla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 23:48   #10
Grzechoo
ford::average
 
Avatar Grzechoo
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Łódź
Model: [MK3] Mondeo ST TDCi Kombi
Silnik: 2.0 TDCi -> 2.2 TDCi
Rocznik: V/2003->III/2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: instalacja spryskiwaczy reflektorów

Cytat:
Napisał weksla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
już mi pomogłeś, bo dałeś nadzieję ze mam instalację fabryczną, no bo raczej powinienem miec co nie??
Ok pewnei że piszmy na ogólnym, mnie trochę przeraża to samopoziomowanie, na allegro raczej tego nie dostane, a ciekawe ile w ASo?
Dostaniesz na allegro, co jakiś czas są. Pozatym sprzedawcy, którzy rozbierają angliki mają takie rzeczy, nie wiedzieć czemu nie sprzedają tego (każdy co miał lampy xenonowe musi to mieć, a te czujniki są takie same jak w europejskich). Jak zadzwonisz i powiesz gdzie to jest zamontowane odkręcą i sprzedadzą więc musisz pytać. Koszt raczej nie powinien przekraczać 300zł za komplet. Potem tylko założyć i programowanie oraz regulacja lamp.

Ostatnio edytowane przez Grzechoo ; 29-12-2009 o 23:50
Grzechoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.