Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2009, 23:29   #1
michra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2008
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1,25 16V Zetec
Rocznik: 1999
Postów: 47
Domyślnie Wariujące ogrzewanie

Zaczne od tego, że w zeszłym roku wymieniłem zawór nagrzewnicy, na nieoryginalny niestety. Sytuacja wygląda tak. Zapalam jadę wszystko ok. Regulacja działa. Zatrzymuje się na chwile, gdy wracam silnik jeszcze ciepły, albo wręcz auto gaśnie mi na światłach. I już koniec. Ducha mi ciepłem, że oparzyć się można bez względu na to, jak położone jest pokrętło regulacji temperatury. I teraz pytanie cz to sterowanie czy zawór jest do d.. .Podejrzewam sterowanie bo gdy wciskam obieg zamknięty to kiedyś słyszałem dźwięk przełączającego się zaworu a teraz cisza. Jest jakiś sposób sprawdzenia czy mam zamknięty obieg włączony? Co radzicie zrobić?

michra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2009, 15:36   #2
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

Znaczy że regulacja działa, a po jakimś czasie pracy przestaje, i wali tylko ciepłym? Prawdopodobnie szlag trafił tranzystor sterujący, jak się nagrzeje to przestaje działać i zawór pozostaje otwarty (leci gorące powietrze)
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 13:54   #3
michra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2008
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1,25 16V Zetec
Rocznik: 1999
Postów: 47
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

A co z recyrkulajcą. Jak to sprawdzić? Lampka się świeci ale czy obwód się zamyka to nie wiem...
michra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2009, 11:47   #4
piotreksliwa11
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Model: FIESTA Mk4
Silnik: 1.4 16V Zetek S
Rocznik: 1996
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

Witam pod kabel od elektrozaworu podłącz miernik powinno wskazywać między 0V a 12V w zależności w jakim położeniu jest pokrętło, jeśli nie reaguje to może być jak u mnie płyn dostał się do elektrozaw.(zwarcie na cewce)poszło spięcie na panel sterowania i grzało tylko ciepłe,musiałem wymienić elektrozaw. i tranzystor w panel.sterow.

Ostatnio edytowane przez piotreksliwa11 ; 12-04-2009 o 11:53
piotreksliwa11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2009, 22:01   #5
michra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2008
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1,25 16V Zetec
Rocznik: 1999
Postów: 47
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

A napięcie można sprawdzić cyfrowym miernikiem? Bo mam tylko taki a tam zadje się idą impulsy 0 12.
BTW Ma ktoś może schemat panelu, kiedyś widziałem gdzieś a szukajka mi nie pokazała. Ma ktoś może linka?
michra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 23:40   #6
wietrzyk23
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2009
Skąd: Gruczno
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

a co jeśli nie grzeje wcale a termostat wymieniłem na nowy?? :| węże doprowadzające ciepło do nagrzewnicy są ciepłe a ogrzewania nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wietrzyk23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2009, 10:19   #7
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

Zawór nagrzewnicy albo sterowanie,,,
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 03:48   #8
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

Jak el zawor sie pali to upala rowniez sterowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Da sie to naprawic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 14:44   #9
vasteq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Poznan
Model: Vectra C
Silnik: 2.0 T
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

U mnie podobnie.
W zimę mi nie grzało więc chciałem wyciągnąć elektrozawór do sprawdzenia ale podczas odczepiania rurek pękł kruciec plastikowy od elektrozaworu więc siłą rzeczy musiałem kupić nowy elektrozawór. Mimo to nie pomogło więc zimą musiałem jezdzić bez wtyczki żeby było zerowe napięcie i otwarty elektrozawór. Zimą było dobrze czyli tylko grzało. Teraz okres letni i grzeje za mocno pomimo podpięcia spowrotem wtyczki. Wymieniłem więc tranzystor. Teraz sprawa wygląda tak że jak rano jadąc do pracy jest pokrętło ustawione na "zimne" to leci zimne. Jednak jak przekręce na ciepłe wtedy już tylko grzeje nawet jak przekręcę spowrotem na zimne. Grzanie również zaczyna się po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu - tak jak chyba u kolegi michra. Nawet jesli pokrętło cały czas jest nieruszane i ustawione na zimne to po odpaleniu samochodu potrafi grzać. Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem napięcia. Na pokrętle "zimno" zaczeło grzać, stanałem więc na poboczu i miernikiem sprawdziłem - jest napięcie 13,8V. Kręce pokrętłem na ciepłe i napięcie znika. Czyli wszystko ok. Czemu wiec cały czas grzeje? Nie reaguje elektrozawór (był kupiony nowy)? Bywało też tak że w ogóle nie grzało nawet jak było ustawione pokrętło na ciepłe. Istna loteria.

Edit:
Zdemontowałem zawór i podpiąłem pod napięcie 12V, 1.2A działa za każdym razem. Tylko czy on na obejściu nie powinien też całkowicie zamykać powrotu? Bo chyba inaczej będzie tłoczył płyn w rurkę powrotną? U mnie nie zamyka powrotu do końca. Zdjęcie poniżej po podaniu 12V:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez vasteq ; 31-05-2012 o 16:14
vasteq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.