Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Sierra
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2012, 15:36   #1
sierradzg
ford::average
 
Avatar sierradzg
 
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Zgorzelec
Model: Sierra
Silnik: 2.0 LX
Rocznik: 1988
Postów: 148
Domyślnie silnik zgasł po 10 minutach pracy

Witam forumowiczów!. dzisiaj odpaliłem sierkę,aby trochę rozgrzać silnik bo 2 tygodnie nie była odpalana,silnik chodził normalnie ,ale po 10 minutach zaczęły falować obroty i sam zgasł.Czy może kończy się alternator?-był już regenerowany!.W sumie zgasł po ytm jak trochę przygazowałem może już nie ładuje?. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się stało?.Podpowiedżcie koledzy o co może chodzić ?.Czy alternator ma swój bezpiecznik w skrzynce bwzpieczników?.Z góry dziękuję za odpowiedż!

sierradzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 15:40   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy

Brak paliwa, zamarznięte przewody paliwowe,lub zapchane jakimś brudem, szukaj w paliwie pompie paliwowej.Alternator jest potrzebny na długie dystanse,a nie na 10 minut pracy silnika.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 18:34   #3
sierradzg
ford::average
 
Avatar sierradzg
 
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Zgorzelec
Model: Sierra
Silnik: 2.0 LX
Rocznik: 1988
Postów: 148
Domyślnie Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy

Do Salom,czyli jak twierdzisz to nie jest wina alternatora,a jeżeliby były zamarznięte przewody paliwowe to co w takiej sytuacji powinienem zrobić?.Co do paliwa to jest pół zbiornika!
sierradzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 18:37   #4
Stefan7809
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2,8
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy

A to diesel jest czy benzyna?
__________________
Jestem informatykiem, nie mechanikiem
Stefan7809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 18:50   #5
sierradzg
ford::average
 
Avatar sierradzg
 
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Zgorzelec
Model: Sierra
Silnik: 2.0 LX
Rocznik: 1988
Postów: 148
Domyślnie Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy

To jest benzyna
sierradzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 19:35   #6
Stefan7809
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2,8
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy

To co napisał kolega o przewodach paliwowych jest prawdopodobne, ale w przypadku silników benzynowych pozostaje jeszcze układ zapłonowy. Jak się zapychają filtry paliwa to wydaje mi się, że silnik pracuje na wolnych obrotach, nie chce się wkręcić na wyższe i nie ma mocy, żeby jechać. Dopiero później jest tak, że nie chce zupełnie pracować. A czy próbowałeś go ponownie uruchamiać? Jeżeli tak, to co się wtedy działo? Auto o ile widzę jest z 88 r. Nie wiem czy w nim jest układ wtrysku benzyny czy gaźnik, jeżeli gaźnik to i membranowa pompka paliwa raczej, która się mogła teraz uszkodzić, bo np było w niej trochę wody i zamarzła. Ja bym sprawdził czy dochodzi paliwo do gaźnika albo do listwy wtryskiwaczy, jak dochodzi sprawdziłbym czy jest również iskra na świecach. Nie jest to związane moim zdaniem z alternatorem.
__________________
Jestem informatykiem, nie mechanikiem
Stefan7809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 06:52   #7
sierradzg
ford::average
 
Avatar sierradzg
 
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Zgorzelec
Model: Sierra
Silnik: 2.0 LX
Rocznik: 1988
Postów: 148
Domyślnie Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy

To jest silnik benzynowy na gażniku!,jak mi zgasł próbowalem ponownie zauruchomić,ale już nie chciał zapalić,filtrm palwa mam przeżroczysty także jakby był jakiś w nim syf to by było widać.Z tego co mi się wydaje,to pompa paliwa ma swój bezpiecznik w skrzynce bezpieczników?,może bezpiecznik się spalił i pompa nie podaje paliwa?,może spaliło się tylko te paliwo co było w gażniku i dalej nic nie podawało?,muszę to sprawdzić tzn. ten bezpiecznik,jak uwa
sierradzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 11:30   #8
kat
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-09-2004
Skąd: KATowice
Model: E38
Silnik: 2,8 24v
Rocznik: 97 Shadow Line
Postów: 1,166
Domyślnie Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy

sprawdzales bezpiecznik wstrzasowy w bagazniku?
kat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 12:38   #9
sierradzg
ford::average
 
Avatar sierradzg
 
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Zgorzelec
Model: Sierra
Silnik: 2.0 LX
Rocznik: 1988
Postów: 148
Domyślnie Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy

A co to jest b. wstrząsowy i gdzie on jest dokładnie umiejscowiony?
sierradzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 21:27   #10
Stefan7809
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2,8
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: silnik zgasł po 10 minutach pracy

A w tym samochodzie pompa paliwa jest elektryczna? Mi się wydaje, że w samochodach gaźnikowych pompy paliwa były membranowe, zaczepione gdzieś na bloku silnika i napędzane np z krzywki wałka rozrządu. Pompy elektryczne byly wprowadzane w układach wtryskowych ze względu na większą wydajność i wyższe ciśnienie pracy, co można było jeszcze stabilizować ciśnieniowym zaworkiem zwrotnym. A w tym filterku paliwa co masz nie widać czy jest paliwo? W Gaźniku nie ma paliwa na 10 minut, szczególnie na zimnym silniku, to może jest na minutę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja bym zrobił tak, że zdjął ten wężyk z gaźnika. Jak jest pompa elektryczna to po przekręceniu kluczyka powinno zacząć lecieć paliwo, a bardziej dla mnie prawdopodobna wersja, że jest pompa membranowa i paliwo powinno zacząć lecieć jak zaczniesz kręcić rozrusznikiem. Jeżeli nie leci tak i tak, to patrz po tym przewodzie paliwowym dokąd idzie i czy nie idzie do takiego urządzenia małego na bloku silnika. Jeżeli tak, to sprawdź w drugim wężyku od tego urządzenia czy jest paliwo, np próbując zassać przez przeźroczystą rurkę, albo coś innego wymyśl ( strzykawka może ). jak nie ma albo nie daje się zaciągnąć to może być tak, że jest uszkodzony przewód paliwowy albo w baku jest jeszcze taki filterek siatkowy na smoku i on może być zabrudzony albo zamarznięty, bo czasem się potrafi woda zebrać na dnie w baku i zamarznąć. Jeżeli przewód idzie bezpośrednio do tylnej części samochodu to pompa jest elektryczna i dostęp do niej jest zazwyczaj po podniesieniu dolnego siedziska tylnej kanapy. Powinna być klapka przykręcana na śrubki. Po podniesieniu klapki i przekręceniu kluczyka w stacyjce powinieneś słyszeć jak pompa pracuje ok 3 sekund i się wyłącza. Jak tak się nie dzieje to szukamy przyczyny. Sprawdzić można np żarówką czy dochodzi do niej napięcie przez ok 3 sekundy po przekręceniu kluczyka, jak tak a pompa nie pracuje to uszkodzona pompa, jak nie ma napięcia to bezpiecznik, który powinien być w standardowej skrzynce z bezpiecznikami. Tyle tylko, że te elektryczne pompy powinny być sterowane przez elektroniczny układ sterowania pracą silnika tzw komputer, którego jak sądzę w tym samochodzie jeszcze nie było, bo pierwszy został chyba wprowadzony w s klasie mercedesa w 90 roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jestem informatykiem, nie mechanikiem
Stefan7809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.