Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2013, 21:02   #11
AJGL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 115KM Zetec + LPG
Rocznik: 1993
Postów: 1
Domyślnie Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów

Ja dziś właśnie wymieniałem u siebie przewody WN. Objaw miałem podobny. W moim MK1 1.8 115KM + LPG na benzynie zachowywał się idealnie, natomiast problemy były na gazie, na 1. i 2. biegu do przekroczenia magicznych 2tys. obrotów przyspieszał skokami, przy wyższych biegach dawało się odczuć delikatne szarpnięcie przy przekraczaniu 2ys. obr.
Mój gazownik po stwierdzeniu, że z gazem wszystko OK zasugerował właśnie przewody. Jednocześnie wspomniał, że często miał przypadki, gdy ludzie po wymianie przewodów na jakieś tańsze dalej mieli problemy.
Ja dziś założyłem Motorcrafta, co mnie z wysyłką wyniosło 160zł, ale problem jak za dotknięciem magicznej różdżki od razu ustąpił.
Proponuję więc nie oszczędzać ani na świecach ani na przewodach.... cewka u mnie sprawna, ale pewnie też oszczędzać nie warto.

AJGL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 23:03   #12
Rezusik80
ford::amateur
 
Imię: Sewerino
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Køpenhegen
Model: Duratec HE
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów

dodam panowie. kolektor to wszystko papra kolektor ssący i ta rurka do odpowietrzania skrzyni.To sobie przeglądnijcie jesli jest skruszała i dostaje sie lewe powietrze silnik będzie podnosił obroty podczas hamowania .A to kopanie jak sąde wynika z błędu klapek .ja od kiedy je zawiesiłem auto skacze od 2tyś.Wymieniłem wszystko co dało sie przykręcić do bloku śilnika oprócz kolektora ,hehehe, więc pozostała mi jedna jedyna przyczyna.
Rezusik80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 13:52   #13
szejbtom
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-12-2016
Skąd: POLSKA
Model: Mondeo
Silnik: Duratec HE
Rocznik: 2002
Postów: 66
Domyślnie Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów

Cytat:
Napisał Rezusik80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodam panowie. kolektor to wszystko papra kolektor ssący i ta rurka do odpowietrzania skrzyni.To sobie przeglądnijcie jesli jest skruszała i dostaje sie lewe powietrze silnik będzie podnosił obroty podczas hamowania .A to kopanie jak sąde wynika z błędu klapek .ja od kiedy je zawiesiłem auto skacze od 2tyś.Wymieniłem wszystko co dało sie przykręcić do bloku śilnika oprócz kolektora ,hehehe, więc pozostała mi jedna jedyna przyczyna.
Hej,

Ma te objawy, tzn nie równa praca przy przyspieszaniu i podnoszenie obrotów przy hamowaniu. Możesz dokładnie opisać o co chodzi ? Która uszczelka i co wymienić ?
szejbtom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 17:06   #14
volvgangster
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-09-2013
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 benz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów

Mam taki sam problem.wymienilem cewke-kable swiece wtryski filtry,klapek już dawno nie mam a silnik podszarpuje od1 do 2tys obrotów na lpg jest idealnie...jakies podpowiedzi?
volvgangster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2018, 15:06   #15
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów

gdzieś kiedyś czytałem na tym forum w podobnym wątku że to może być wina zapchanego zaworu EGR lub czujnika podciśnienia sterującego turbiną lub EGRem (są 2 i kosztują około 150zł sztuka). Po prawej od silnika w szczelinie między silnikiem a filtrem powietrza. Któryś z nich powodował u mnie przerywane przyspieszanie przy wyższych prędkościach + buczenie po zgaszeniu silnika. Wymieniłem obydwa i spokój.
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2018, 19:58   #16
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,565
Domyślnie Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów

kolega volvgangster ma silnik w benzynie a jaworq piszesz o dieslu.
podepnij auto pod komputer i sprawdz czy podczas dodawania gazu pojawia sie wypadanie zaplonu i na wyzszych obrotach.
sprawdz tez swiece, po kolorze osadu zobaczysz na ktorym cylindrze jest problem.
mozesz sprawdzic szara kostke przy glowicy, odpowiada za dzialanie wtryskow i czujnika polozenia walkow, moze jest peknieta zapinka przy ktoryms wtrysku i traci zasilanie.
jezeli to nadal nie pomoze to podmien czujnik polozenia walu
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 09:01   #17
volvgangster
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-09-2013
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 benz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów

dzięki za odpowiedź
mój problem jest tylko na zimnym silniku od 1tys do 2 tys obrotów na benzynie i tylko jak jest pod obciążeniem czyli jak jadę autem.na parkingu normalnie silnik działa.Dzieje się tak tylko jak jest zimny i tylko na paliwie na lpg idealnie.A co ciekawe jak jadę a ma "czkawkę"i przeciągnę go po wyżej 2 tyś obrotów to problem zanika.Swiece,kable,cewka ma miesiąc bo gaziarz wymienił wraz z wymianą wtrysków lpg bo miałem na matrixie i padła jedna listw lpg-i zdecydował o wymianie.Auto na lpg lepiej się zbiera i jeździ niż na paliwie.Filtry wymienione wszystkie nawet kabinowy : ) komputer nie ma żadnych błędów
volvgangster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 11:58   #18
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,565
Domyślnie Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów

to sprawdz kostke przy glowicy, moze gazownik cos rzezbil
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 21:07   #19
volvgangster
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-09-2013
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 benz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów

Witam
Szara kostka sprawdzona i nic tam nie ma co by wskazywało na tą usterkę ...gaziarz wtryski podpiał pod starą instalacje z wtrysków lpg
volvgangster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 23:46   #20
westlive
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 30-11-2014
Skąd: zgierz
Model: Ford Mondeo MK 3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów

Mi to wszystkie objawy kojarzą się z turbiną a może map sensor?.
westlive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.