Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2015, 17:09   #311
damian6819
ford::advanced
 
Avatar damian6819
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: 2x Mondeo MK3 1xTDDi
Silnik: TDCI TDDi
Rocznik: 2001/2004/2001
Postów: 425
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

"Bałwanek" na amorkach cały i jego osłona ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Definicja młotka? - Impulsator kinetyczny z naprowadzaniem trzonkowym
TDCi - To Dla Ciebie Idioto...
damian6819 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2015, 17:15   #312
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Cytat:
Napisał damian6819 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Śmiało możesz całego amorka wyciągać, jest nakrętka która jeszcze trzyma to wszystko żeby z auta to szło bezpiecznie wyciągnąć ...
Damian, zadziwia mnie twoja pewność w zdiagnozowaniu usterki skoro nie widziałeś tego z bliska.
Teoretycznie masz rację bo poduszka powinna wszystko trzymać.
Ale skoro część poduszki wisi na amorku dużo niżej, może to świadczyć o np. uszkodzonej poduszce amora lub pękniętej sprężynie. Istnieje więc możliwość że kiedy kol. Bagir zacznie odkręcać śruby wachaczy amor strzeli w dół i np. coś uszkodzi lub coś zrobi odkęcającemu.
Na twoim miejscu byłbym ostrożniejszy dając takie rady.

P.S. Kol. Bagir, tak na pewniaka tego nie wyciągaj.
Przyjrzyj się czy napewno sprężyna jest cała i czy opiera się o górną część poduszki i jak się upewnisz to dopiero zacznij ostrożnie to rozkręcać.
Zdjęcie nie pokazuje wszystkiego dokładnie, ale wydaje mi się że ktoś po prostu odwrotnie założył tę dolną część poduszki, gdyż ta ząbkowana strona którą zaznaczyłeś strzałką powinna być skierowana ku górze i umieszczona w górnej części poduszki i być może nie potrzebujesz nawet nowej poduszki. Być może wystarczy wyjąć MacPhersona rozkręcić go i złożyć poprawnie.
Ale gwaracji na to nie dam.
Pozdrawiam.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2015, 21:23   #313
bagir
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-10-2013
Skąd: Konin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale wydaje mi się że ktoś po prostu odwrotnie założył tę dolną część poduszki, gdyż ta ząbkowana strona którą zaznaczyłeś strzałką powinna być skierowana ku górz
wydaje mi się, że na każdym amorze tak to wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ktoś by wszystkie 4 źle założył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sprawdzę jutro i dam znać i postaram się jakieś lepsze zdjęcia dać, albo filmik jak skrzypi, pozdrawiam !!!
bagir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2015, 09:38   #314
damian6819
ford::advanced
 
Avatar damian6819
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: 2x Mondeo MK3 1xTDDi
Silnik: TDCI TDDi
Rocznik: 2001/2004/2001
Postów: 425
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Damian, zadziwia mnie twoja pewność w zdiagnozowaniu usterki skoro nie widziałeś tego z bliska.
Wierz mi, że ja to z zamkniętymi oczami robię, po prostu nie jest to trwały element zawieszenia ot co. Nic nie zrobi, ze względu że wszystko trzyma dolny wielowahacz, a górą nie wystrzeli bo po prostu nie ma gdzie. Oczywiście BHP na pierwszym miejscu, spokojnie i bez nerwów... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Definicja młotka? - Impulsator kinetyczny z naprowadzaniem trzonkowym
TDCi - To Dla Ciebie Idioto...
damian6819 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2015, 10:30   #315
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Cytat:
Napisał damian6819 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Bałwanek" na amorkach cały i jego osłona ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da się to wymienić osobno czy trzeba razem z amorami? Wogóle jest to osobna cześć czy komplet do amortyzatora. Ewentulnie czy jest możliwość kontrolnie bez demontazu amortyzatorów nasmarować te elementy? Nie chciłałbym w ciemno bez potrzeby wymieniać kolejnych elementow.

Ostatnio edytowane przez daniel2505 ; 04-06-2015 o 11:03
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2015, 11:06   #316
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

daniel2505 pytasz o Mk3? Jeśli tak, to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 04-06-2015 o 11:15
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2015, 11:34   #317
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
daniel2505 pytasz o Mk3? Jeśli tak, to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MK4 kombi. Juz znalazłem odboje. Cos czuje że szykuje się wymiana amorów, poduszek, odbojów oslon i mam nadzieje że to pomoze. Jutro sprubuje zdjąc koło i moze doraxnie psiknąc jakims smarem. Jesli pomoże, nawe na krótko to będzie krok blizej do diagnozy. Niestety znalezienie mechanika który podejdzie poważnie do tematu i sprubuje znaleźć problem, graniczy z cudem. Wiekszośc bez zaglądania pod samochód wymienia co jest do wymiany a jesli nie pomoże to... wymieniam dalej.
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2015, 21:21   #318
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Cytat:
Napisał damian6819 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wierz mi, że ja to z zamkniętymi oczami robię, po prostu nie jest to trwały element zawieszenia ot co. Nic nie zrobi, ze względu że wszystko trzyma dolny wielowahacz, a górą nie wystrzeli bo po prostu nie ma gdzie. Oczywiście BHP na pierwszym miejscu, spokojnie i bez nerwów... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wierzę Ci.
Uwierz mi że ja też to robię z zamkniętymi oczami i wiem że jeżeli kol. bagir odkręci mocowanie amora do piasty i zacznie go wyciągać a mocowanie u góry będzię uszkodzone np. poduszka lub nakrętka to amor może delikatnie mówiąc poobijać jego paluszki czego mu nie życzę. Zdjęcie wyraźnie pokazuje że jest problem z poduszką i póki wszystko wisi na wachaczach jest ok, ale nie ma gwarancji że górne mocowanie amora do poduszki jest w porządku.
Stąd moja rada, aby to dokładnie sprawdzić przed odkręceniem czegokolwiek.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2015, 21:51   #319
damian6819
ford::advanced
 
Avatar damian6819
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: 2x Mondeo MK3 1xTDDi
Silnik: TDCI TDDi
Rocznik: 2001/2004/2001
Postów: 425
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stąd moja rada, aby to dokładnie sprawdzić przed odkręceniem czegokolwiek.
Tak jest, podpisuję się pod tym !! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Definicja młotka? - Impulsator kinetyczny z naprowadzaniem trzonkowym
TDCi - To Dla Ciebie Idioto...
damian6819 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2015, 12:20   #320
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Po prostu porażka. Wczoraj zdjąłem tylne koło. Wypsikalem butle WD40 gdzie się tylko dało i nadal to samo. Nadal skrzypi. Wydaje mi się ze przez kilka kilometrów było dobrze a później znów się zaczęło. Juz nie wiem co z tym fantem zrobić..
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.