Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2013, 21:21   #1
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR [rozwiązany]

Dziś przy okazji wolnej soboty chciałem wymontować sobie zawór EGR, przeczyścić wszystko ładnie, złożyć do kupy i zaślepić.

Mam zakupioną blaszkę z kwasówki, wszystko przygotowałem i zabrałem się za robotę. Ściągnąłem wycieraczki, podszybie zewnętrzne, wewnętrze i zacząłem się dobierać do zaworu.
Pech chciał, że pierwsza śruba, za pomocą której zawór jest przykręcony do silnika się zapiekła i po założeniu klucza obrobiła się główka śruby :/
Próbowałem zrobić to z wyczuciem ale w miarę pewnie i pojawił się problem.

Próbowałem coś na nią nabić, ale nie da się tam wsadzić młotka, brzeszota też raczej nie wsadzę, o rozwiercaniu nie ma mowy..

Macie jakiś pomysł jak ją wykręcić? Nie byłoby problemu gdyby był do niej dostęp, bo już niejedną taką śrubę wykręcałem na różne sposoby, ale teraz nie mam koncepcji:/

Zależy mi na jej wykręceniu bo chcę zaślepić EGRa, poza tym nie lubię jak coś mi nie działa albo jest nie takie jak trzeba, a taka obrobiona śruba w szczególności.

Jeśli ktoś na coś wpadnie to piszcie jakieś pomysły, może razem coś wykombinujemy...


Ostatnio edytowane przez fifel ; 15-07-2013 o 22:35 Powód: Temat został rozwiązany
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 22:09   #2
Rolo28
ford::average
 
Avatar Rolo28
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Małopolska
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV ST Line X AWD
Rocznik: 2021
Postów: 84
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Witam zależy jaki jest tam dostęp ewentualnie możesz poszukać dobrego spawacza że by ci dospawał przedłużenie do tej śruby np. drugą śrubę
Rolo28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 22:20   #3
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

No właśnie już o tym też myślałem, bo podejście jest mizerne, większym kluczem uniwersalnym (francuskim) próbowałem podejść ale nie ma miejsca żeby go zacisnąć na tej śrubie.

Boję się tylko żeby sprawy nie pogorszyć i żeby przez przypadek nie zaspawać tej śruby bo miejsca mało i ręka może się omsknąć...
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 23:03   #4
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Moje też nie chciały się odkręcić i po chwili się kręcił sam klucz... Pożyczyłem porządny markowy klucz i ku mojemu zdziwieniu wszystkie się odkręciły. Sam nie wierzyłem, spróbuj może u Ciebie się uda.
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 23:29   #5
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Cytat:
Napisał fifel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Pech chciał, że pierwsza śruba, za pomocą której zawór jest przykręcony do silnika się zapiekła i po założeniu klucza obrobiła się główka śruby :/...
Może coś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] by pomogło.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 09:33   #6
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Cytat:
Napisał kowal91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje też nie chciały się odkręcić i po chwili się kręcił sam klucz... Pożyczyłem porządny markowy klucz i ku mojemu zdziwieniu wszystkie się odkręciły. Sam nie wierzyłem, spróbuj może u Ciebie się uda.
No właśnie problem w tym, że główka już jest praktycznie okrągła i nie sądzę żeby cokolwiek dało radę jeszcze zrobić takim kluczem :/ chociaż na wszelki wypadek może się wyposażę...

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może coś takiego by pomogło.
Myślałem o jakimś kluczu uniwersalnym ale tam nnie ma w ogóle możliwości podejść czymś większym niż klucz płaski lub fajkowy 8mm - główka śruby jest przy samym zaworze niestety:/
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 10:26   #7
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Cytat:
Napisał fifel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie problem w tym, że główka już jest praktycznie okrągła i nie sądzę żeby cokolwiek dało radę jeszcze zrobić takim kluczem :/ chociaż na wszelki wypadek może się wyposażę...
Ja właśnie też tak miałem, już nie wiedziałem czym to odkręcać, czy zawozić do jakiegoś specjalisty i to była "ostatnia" deska ratunku.
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 11:31   #8
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

a wiesz ,że zaślepienie zaworu egr zaowocuje kontrolką na liczniku i filtr dpf się szybciej zatka
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 11:38   #9
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

Cytat:
Napisał janek001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wiesz ,że zaślepienie zaworu egr zaowocuje kontrolką na liczniku i filtr dpf się szybciej zatka
A gdzieś to wyczytał? :O jeżdżę już 2 lata z zaślepionym i kontrolki nigdy nie było.
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 13:13   #10
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR

a sam robiłęś czy już tak kupiłęś ?
wiem bo koledzy w pracy maja 2 takie fokusy z tym silnikiem , wychodzi błąd przepływu egr
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.